Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Vodácká navigace Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

AKTUÁLNĚ PŘINÁŠÍME

Čeká nás nabitý vodácký víkend!

Čeká nás nabitý vodácký víkend!

Nadcházející víkend bude nabitý vodáckými akcemi. Kromě závodů Světového poháru ve slalomu v pražské Troji můžete například vyrazit na ČPV Úhlava či na Východočeský vodácký maraton. A to není všechno!

Jadran aktivně: jak na to?

Jadran aktivně: jak na to?

Pro mnoho aktivních sportovců jsou prázdniny strávené v Chorvatsku spojené s představou velmi intenzivního utrpení. Opalovat se celý den u moře, večer se procházet po promenádě a pojídat zmrzlinu? Hrůza. Na většinu sportů jako je běh, kolo nebo lezení je horko. Plavání taky brzy omrzí. Naštěstí je tady i jiné řešení.

Devils po desáté

Devils po desáté

Desátý ročník Devils Extreme Race byl zkrátka jedinečný! Ať už kvůli výjimečně hojné účasti světových kajakářských elit, skvělým kapelám, ale také proto, že to měl být ročník poslední. Pozitivní ohlasy a nečekaný zájem ale rozhodly, že se na Čertových proudech bude závodit i příští rok. Devils Race byl zároveň finálem a vyvrcholením nově vzniklé série evropského poháru extrémních závodů s názvem EKEC.

Zbrusu nová pekárna na lodě

Zbrusu nová pekárna na lodě

V roce 2010 jsem se s Tondou Železným setkal poprvé, a sice u příležitosti představení výroby plastových kajaků. Společně jsme prošli provoz v Hostivaři a vy jste mohli proniknout do tajů pečení lodí díky textu publikovanému v HYDRU 3/2010. Je tedy pochopitelné, že o tohle dnes nepůjde. Podruhé jsem se s Tondou sešel v roce 2013, kdy jeho firma slavila 20 let od založení. Společně jsme dali dohromady jakýsi průřez nejdůležitějšími milníky a Tonda prozradil svůj plán (a sen) postavit zcela novou továrnu, ve které by bylo všechno zařízené přesně jak on potřebuje, aby mohl lodě a další plastové produkty vyrábět v té nejvyšší kvalitě a za pomoci nejmodernějších technologií. Tenhle sen a plán se Tondovi podařilo uskutečnit, a tak jsem se s ním před několika týdny sešel potřetí, abychom si na Jílovišti kousek od Prahy společně prošli novou výrobní halu poněkud neobvyklých tvarů.

Jak jsem se stal kajakářem

Jak jsem se stal kajakářem

Aneb o tom, jak dlouhá byla cesta, než jsem si pro sebe vybral ten správný kajak…

Rybářské pádlo TNP Catch

Rybářské pádlo TNP Catch

Před několika týdny jsem se vrátil z rybářského výletu ze Švédska, kde jsem měl tu čest a možnost otestovat nový typ pádla pro rybáře Catch od TNP.

1. oficiální Mistrovství ČR v SurfSki v rámci závodu Ostsee Cup

1. oficiální Mistrovství ČR v SurfSki v rámci závodu Ostsee Cup

Nadšeným propagátorům disciplíny SurfSki Zbyňkovi Laubemu a Michaelovi Odvárkovi se letos podařilo začlenit SurfSki jako novou kategorii do rámce Českého svazu kanoistiky. A v návaznosti na tento milník se rozhodli tito dva nadšenci uspořádat historicky první Mistrovství České republiky v SurfSki.

Budějovice 2016 v krátké verzi ze Slap

Budějovice 2016 v krátké verzi ze Slap

Poslední červencovou sobotu se pod slapskou přehradou odehrál 7. ročník závodu Slapy - Praha, kratší bráška slavného závodu Budějovice - Praha. Letos organizátoři připravili "dětský" závod Vrané - Praha na vzdálenost 12 km. Jak závod probíhal a kdo slavil vítězství?

Nežárka pro manželku

Nežárka pro manželku

Objevujete - li rádi známá místa z netradičních perspektiv, pak má pro vás Petr Marek zvaný Žralok jeden tip: prohlídku Jindřichova Hradce z lodi. S rodinou vyrazil na krátkou plavbu po řece Nežárce z Jindřichova Hradce k jezu Cupkův mlýn.

Rozhovor s Jiřím Prskavcem: tichá voda břehy mele

Rozhovor s Jiřím Prskavcem: tichá voda břehy mele

Tichá slalomová hvězda posledních let. Ačkoliv nepříliš mediálně známý, přesto mistr světa z Londýna a aktuálně držitel bronzové medaile z olympiády.