Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Vodácká navigace Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

AKTUÁLNĚ PŘINÁŠÍME

Nafukovací člun Gumotex Ontario 450 S

Nafukovací člun Gumotex Ontario 450 S

Nafukovací člun Ontario 450 S je nástupcem předchozího modelu označeného jednoduše Ontario. Jaké změny si inovovaný člun nese a jak fungují? To vše prověřil náš tester nafukovacích člunů Šťovík.

Devils Extreme Race 2016

Devils Extreme Race 2016

Už jen pár týdnů zbývá do zahájení jubilejního desátého ročníku Devils Extreme Race. Na co se letos můžete tešit?

ČPV Svratka 2016

ČPV Svratka 2016

Po dvouleté pauze způsobené suchými léty se pod přehradou Vír na Svratce uskutečnil 16. ročník ČPV Svratka. Slalomová trať prověřila schopnosti všech zúčastněných, někteří dokonce nedobrovolně okusili koupel v ledové vodě.

7. ročník novodobých „Budějic" aneb závod Slapy - Praha

7. ročník novodobých „Budějic

Přemýšlíte, kam vyrazit na víkend? Máte rádi výzvy? Tak to je závod Slapy - Praha pro vás jako dělaný. Sice má do obvyklých 188 km hodně daleko, ale věříme, že i po překonání 32 km vzdálenosti budete pěkně cítit ruce.

Mladí slalomáři opanovali mistrovství světa juniorů a U23 v Krakově

Mladí slalomáři opanovali mistrovství světa juniorů a U23 v Krakově

S bilancí jedenácti cenných kovů se vrací česká mládežnická reprezentace z veleúspěšného světového šampionátu v Polsku. Junioři a závodníci do 23 let získali šest individuálních medailí a navrch přidali pět z týmového závodu hlídek. Česká republika se díky tomu stala nejúspěšnější zemí celého mistrovství.

Dětské pádlo neznamená dětinské pádlo

Dětské pádlo neznamená dětinské pádlo

„Plastové pádlo s duralovou žerdí a ostře klenutou hlavičkou.“ Nic víc, nic míň. Na celý test stačí jedna věta. Ale…

Letní Odra

Letní Odra

Před pár roky jsme s Andílkem stáli na břehu Odry u Suchdola nad Odrou a koukali na prakticky vysušené koryto. Tehdy nebyla ani náhodou šance sjet přírodní úsek v CHKO Poodří a před Odrou jsme nuceně dali přednost Moravě. Na původní plán jsme ale nezapomněli. Před naším druhým pokusem dlouho vládlo studené a deštivé počasí, které nám dávalo naději, že to vyjde.

Předprázdninová Soča

Předprázdninová Soča

Od posledního vodáckého výletu na Balkán, odkud jsem museli prchnout před velkou vodou, se na můj vkus dlouho nic nedělo. Proto jsem se rozhodl vzít spravedlnost do svých rukou a naplánovat vodácký výlet sám. Jako cíl  jsem zvolil Soču, podle mne jednu z nejkrásnějších řek Evropy, kde se dá pádlovat skoro za každého stavu vody.

Odolný telefon CAT S40 a pouzdro Active Urban CAT S40 Buoy Case

Odolný telefon CAT S40 a pouzdro Active Urban CAT S40 Buoy Case

Odolné telefony nejsou na českém trhu žádnou novinkou a to stejné již dávno platí i o odolných chytrých telefonech neboli smartphonech. Do redakce začátkem září, celkem v tichosti, dorazil CAT S40 na dlouhodobý test. Tehdy žhavá novinka od výrobce převážně stavebních strojů.

TIP NA LÉTO: Tyrolskými přírodními parky

TIP NA LÉTO: Tyrolskými přírodními parky

Jednotlivé chráněné krajinné oblasti v Tyrolsku mezi zelenými údolími a obrovskými bělostnými ledovci se vyznačují typickými působivými krajinnými typy. Vydejte se tam ještě letos v létě a užijte si ohromná horská pohoří, divoké ledovcové potoky, majestátní tyrolské skalní orly a zvědavé sviště.