Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Články


Vodácká 30 se vydařila i letos

Vodácká 30 se vydařila i letos

V sobotu 14. ledna 2017 se na Šerlichu v Orlických Horách jel běžkařský závod Vodácká třicítka za hojné účasti 109 závodníků z celé České republiky. Vodáci všech kategorií se v bílé stopě utkali již poosmnácté.

Leoš Roušavý, vítěz závodu Orlice Cup 2016: Na takový závod se nedá připravit měsíc předem

Leoš Roušavý, vítěz závodu Orlice Cup 2016: Na takový závod se nedá připravit měsíc předem

Jarní extrémní závod Orlice Cup 2017 se kvapem blíží, letošní termín tohoto závodu je stanoven na 29.4.2017. Závodí se ve třech kategoriích: běh, horské kolo a kajak buď v tříčlenných týmech nebo jako jednotlivec. Nejúspěšnějším jednotivcem, tzv. Orlice Manem, se vloni stal Leoš Roušavý, se kterým Vám přinášíme rozhovor.

Paddle Expo 2016 – top vychytávky a úlety

Paddle Expo 2016 – top vychytávky a úlety

Každý rok se na Paddle Expu mimo klasické produkce objeví i pár inovací, které jsou buď naprosto geniální, nebo naprosto šílené. Pojďte se podívat, které to bylo tentokrát.

Po stopách lovců velryb v severním Pacifiku

Po stopách lovců velryb v severním Pacifiku

Na podzim loňského vydaná kniha Po stopách lovců velryb v severním Pacifiku autora Standy Chládka (který je naším stálým spolupracovníkem) s podtituly Kronika ztraceného světa aleutských kajakářů a Moje aleutská kajakářská odysea je velmi unikátním dílem, a to hned z několika pohledů.

Paddle Expo 2016 – novinky zahraničních výrobců na sezonu 2017

Paddle Expo 2016 – novinky zahraničních výrobců na sezonu 2017

Na tradiční podzimní tradeshow Paddle Expo, kde výrobci představují novinky na nadcházející sezonu, jsme navštívili mimo českých i expozice zahraničích firem. Vzhledem k počtu vystavovatelů jsme se ale zaměřili pouze na ty, které lze sehnat v České republice.

Amazonská úprava člunu Ontario 450 S aneb Expedice Amazonka na raftu odstartovala

Amazonská úprava člunu Ontario 450 S aneb Expedice Amazonka na raftu odstartovala

Nápad splout Amazonku na gumovém člunu se zrodil před pár lety, při návštěvě kolumbijské Amazonie. Na vlastní oči jsme tam viděli, jak ohromná a silná řeka je. V proudu si s sebou nesla velké stromy a větve, a po zafoukání se hladina lehce promění ve vlnobití.  Během roku řeka běžně kulminuje až o 12 metrů, takže břehy jsou většinou dost rozbahněné. Všechny tyto poznatky, byli pro naše plánování stěžejní.

Desná – nejen moravské creekování

Desná – nejen moravské creekování

Desný, starý slovanský název pro pravou stranu, dal název řece, na kterou narazili naši předkové při postupu proti proudu řeky Moravy. Časem se začal pravý a levý břeh řeky určovat po směru toku, ale jméno Desná řece už zůstalo. Desná odvádí vodu z velké části pohoří Hrubý Jeseník. Celá řeka je sjízdná při jarním tání nebo po vydatných deštích. Z Loučné nad Desnou po soutok s Moravou je možné ji sjet za jeden den.

Záchranáři pomohli stovkám vodáků na Vltavě

Záchranáři pomohli stovkám vodáků na Vltavě

Vykloubená ramena, řezné a tržné rány i další úrazy. S podobnými zraněními se denně setkávali záchranáři a zdravotníci působící na vodáky hojně navštěvované Vltavě mezi Vyšším Brodem a Boršovem. Stovkám lidí v průběhu léta pomohl zdravotnický tým projektu Jedu vodu, jehož přítomnost u řeky byla letos úplnou novinkou. Zdravotníci se osvědčili stejně jako další součásti tohoto projektu, vratné kelímky či udržované mobilní toalety.

TNP rozšiřuje nabídku pádel o další materiály listů, s novinkami myslí také na rybáře

TNP rozšiřuje nabídku pádel o další materiály listů,  s novinkami myslí také na rybáře

Značka TNP je stálicí mezi tradičními českými výrobci kvalitních pádel a dalšího vodáckého vybavení. Příští rok pro ni bude jubilejní – oslaví celých 25 let na trhu. Je to určitě důvod k nostalgickému ohlédnutí, ale také skvělá příležitost k uvedení několika novinek. Po důkladném testování během letní sezony se do nabídky dostávají vylepšené verze pádel na divokou vodu Rapa Carbon a pro mořský kajaking Wolferine Carbon. Obě pádla mají listy ze zcela nového materiálu, polyamidu plněného vysokým podílem dlouhých karbonových vláken. Samostatnou kapitolou jsou pak novinky na kayak fishing – pádlo Catch a speciální jednoruční dřevěné minipádélko.

Křovím Sánského kanálu

Křovím Sánského kanálu

Ortodoxním členům KPP (Klub Pitomců Praha) nestačí mrznout na vánoční Sázavě a tak vymysleli ještě splutí Mikulášské. Celoživotně totiž baží jednak po pitomostech a jednak po tocích jimi dosud nesjetých. Jelikož těch je vzhledem k jejich kmetskému věku už setsakra málo, vyhledávají vodoteče čím dál šílenější – bez ohledu na skutečnost, že si na ně troufne opravdových zoufalců už jen malá hrstka.