Smrt na Cannobinu

Smrt na Cannobinu

Spodní Cannobino je jedním z nejvyhlášenějších kaňonů oblasti Piemont a Tessin, kterou každoročně navštíví mnoho vodáků (i z Česka). Jedná se o velmi uzavřenou soutěsku s mnoha místy, která nelze obnést. 18.5. se na tomto úseku utopil kajakář, který se pokoušel sjet místo se sifonem u konce úseku, které se vždy obnáší. Místo se údajně změnilo a nelzez jej nyní obnést, pokud si zde předem nepřichystáte lano shora. Dle zpráv českých vodáků, kteří letos Cannobino jeli je ovšem místo stále stejné a lze jej obtížně přenést jako tomu bývalo vždy. Pokud jste letos Cannobino jeli, napište nám prosím do komentářů podrobnosti.

Zkušenosti čtenářů

Martin - Jesus riders

Jde o to, že to místo je celé takové hloupé, a hned předním je nutná velmi náročná přenáška totálního sifonu po břehu a vodou.(Máme to natočené, jak to tam vypadá).
Tzn. myslím, že byli dost opruzený a chtěli jet a ne zas přenášet.
Nehledě na to, že to místo, kde se vypadá dost jako mustrun (řeka je totální kaňon), po stranách řeky nejde přenášet.
Přenáší se tedy středem, kdy se vyleze na prostřední šutr(největší z této peřeje) a nastupuje se na takovém šutru totálně vlevo (všechny strany uvádím po proudu). Pak se sklouzne do vody a trochu si dá do špičky, ale jde to v poho zvládnout s tím, že poslední to má o něco více na nic, ale dá se to.K tomu jak to jeli
Úplně vpravo tou jeskyní jak to jeli je to dost nesmysl, koukal jsem na to, ale nakonec jsme to zavrhli.Ten skok není těžký(cca 1-2m), ale je pravda, že to tam trochu koluje a táhne za ten vodopád, tedy pokud nedáte boof tak je to dost nahovno, což se teď prokázalo…Osobně bych doporučil.
Pokud chcete jet, tak co jsem na to koukal ze břehu tak jet prostě středem, odkud Vás přinejhorším někdo vytáhne(je to cca metr od šutru na který se dá vylézt) a co jsem to prohlížel i z vody (při přenášce jedete bezprostředně kolem toho) tak by to mělo jít. Ale lepší přeníst vlevo sice je to hloupá přenáška, ale míň než ta předchozí.

20160601caihuali

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: