Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno
Komentáře k článkům

Prielom Hornádu – perla Slovenského Raja

samoliter
samoliter

Před dvěma měsíci jsme šli Prielom Hornádu z mýta až do Smižianskej Maše. Tá voda smrdí. Jsou z ní cítit vesnické fekálie, kameny ve vodě jsou šedé. Ten smrad přestal až pod Čingovem.  Pocházím ze Smižian a prielom Hornádu jsem v 80 létech jel na lodi i na nafukovací matraci. Za komančů to byla čistá voda, na kamenech ve vodě spousta dlouhých vodních řas. Z hlediska vody je to dneska jen hezká stoka.

13. 08. 2016, 20:12:20
Jarka
Jarka

V loňském roce se nám podařilo sjet si Prielom Hornádu. Objednala jsem splavenku již na jaře a pak jsem si přála, aby byla výjimečně dobrá voda a bylo možné splutí uskutečnit. Byli jsme na dovolené ve Vyskokých Tatrách a na rozdíl od ostatních jsme se radovali z výletů v dešti, protože to zvyšovalo šanci, že Hornád pojedeme. Vyšlo to, vody bylo dostatečné množství. Ubytování jsme měli předem zajištěné v chatě v kempu Turistický ráj (Hrabušice), koupili jsme povolenku a odpoledne jsme zajeli autem do Čingova (a došli zpět do do Hrabušic, takže jsme si užili i pěší Slovenský ráj). Ráno nás vedoucí kempu i s naší Pálavou zavezl na nástupní místo. Voda mi připadala co se týká čistoty naprosto v pořádku, jen u břehů byl občas  nějaký plastový nepořádek. Jízda byla prima, na vodě jsme potkali jen jednu další loď, jinak byla řeka prázdná. V Čingově jsme zajeli s autem k vodě a naložili loď. Bylo to moc prima, jsem ráda, že Správa NP splutí umožnila.

24. 08. 2017, 10:16:22

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze