Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno
Komentáře k článkům

Desná – nejen moravské creekování

KubaN
KubaN

A jak se tehdá řeklo "zleva"?

02. 01. 2017, 09:11:59
Tonda
Tonda

Jaká je optimální voda na horní úsek?

02. 01. 2017, 16:26:07
Honza Linhard
Honza Linhard

Ahoj, horní úsek myslíš Divokou Desnou pod hrází PVE Dlouhé Stráně, nebo Desnou z Loučné - Filipové?

02. 01. 2017, 19:57:12
Honza
Honza

Navážu na Tondu. Jaký je limit pro Divokou Desnou? Existuje nějaký vodočet podle kterého se dá orientovat? Třeba ten v Koutech, to už je sice "spojená" Desná, ale když tam teče dejme tomu 8 kubíků, dá se podle toho odvodit, že Hučívá dává 4, Divoká dává 4 a půjde to? Nebo se dá někde zjistit kolik upouští spodní nádrž DS?

03. 01. 2017, 15:08:50
Honza Linhard
Honza Linhard

Ahoj,taky jsem byl přesvědčen že vodočet Kouty je až na Desné, ale nedávno jsem opět šel kolem a od té doby jsem přesvědčen, že je na Divoké. (https://mapy.cz/s/1jep3)

Myslím si, že minimum při kterým jsem Divokou Desnou od hráze DS jel bylo 5,5-6kubánců a nebyla to žádná hitparáda. Pokud si dobře pamatuju, tak maximum bylo něco kolem 12-13+kubíků, ale to si vážně boužel nepamatuju.https://www.youtube.com/watch?v=TYscsvLFfH0 (Kdysi jsem měl najitou historii vodočtu a to co jsem točil na tomhle videu, bylo dost dlouhou dobu, i v řádu let, nejvíc co tam teklo, ale už jsem to dost dlouho nehledal.)

04. 01. 2017, 22:32:12
Honza
Honza

Díky, to je dobrá zpráva, že se dá sledovat vodočet na netu.

05. 01. 2017, 12:32:03
Jaryn
Jaryn

Ahoj, jen pro info. V roce 2010 tam bylo víc vody. A v roce 2012 tolik, že hlavní kaskáda byla vpodstatě nejetelná. Jen mě mrzí, že to nemám zadokumentované. Stálo to za to i ze silnice:-)

05. 01. 2017, 15:53:59
čuča
čuča

Ahoj, Divokou máme sjetou a máme vysledováno, že se dá poměrně slušně orientovat podle vodočtu a to jak v Koutech tak i v Šumperku - pokud má v Koutech cca 6 kubíků, mělo by to už jít, jeli jsme to i za míň, ale to už je materiálovka. Jednou nám vyšlo krásných 9 a to už je slušná sypačka. Obtížnost pak vcelku rychle roste. Mám pocit, že už tam někdy bylo i přes 20, ale na to bych nesedl :) Jinak Hučivá rozhodně nedá polovinu, to spíš tak maximálně čtvrtinu průtoku, je to spíš potok. Pokud se chceš orientovat podle vodočtu v Šumperku, tak tam by to mělo jít ke 20, pak to sjízdný bude. Každopádně to stojí za to, doporučuju.

06. 01. 2017, 16:00:18
Snížák
Snížák

Super info. Díky!

06. 01. 2017, 21:16:12

Čus, minimum je 4,5 kubiku na tomto vodoctu, ktery je na parkaci pod skiarealem (http://hydro.chmi.cz/hpps/popup_hpps_prfdyn.php?seq=20265575) je to jeste pred soutokem s Hucivou, takze je celkem relevantni. Tezsi useky jsou za tohoto stavu cajk, jak se to rozlije tak je to trochu kovarna. Kazdej pulkubik nahoru je celkem znat, vzhledem k male sirce koryta. Za 9ti uz jsou u navigace celkem slusny baliky. Jo vodocet je sice po hodine, nicmene data se nacitaly kazdy 4 hodiny co jsem vypozoroval.

06. 01. 2017, 23:47:50
Kruťas
Kruťas

Nejlepší je zavolat si na hráz vyrovnávačky a zeptat se hrázného. Zatím dává informace docela ochotně. Sjízdné minimum je, když z hráze pouští 2,5m3 tak je to sjídné minimum pro nasednutí nad třetím mostem. Při 4 už je to optimální voda a má smysl nasedat hned u vodočtu pod hrází a při 8 jsme třeba kaskádu v navigaci u silnice přenášeli, protože ty válce už byly opravdu velké.

09. 01. 2017, 10:58:01

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze