Letošní Doubrava z Pařížova je nejspíš poslední

Letošní Doubrava z Pařížova je nejspíš poslední

Právě dnes proběhne, za tradičně početné vodácké účasti, populární jarní akce Odemykání Doubravy. Málokdo ze zúčastněných ale ví, že je to splutí dost možná poslední.

Davy lidí u peřeje Martin / F: Kamil Handlíř
Davy lidí u peřeje Martin / F: Kamil Handlíř
Když jedete Martina jste středem pozornosti / F: Kamil Handlíř
Když jedete Martina jste středem pozornosti / F: Kamil Handlíř
I tak končí některé průjezdy / F: Aneta Zvěřinová
I tak končí některé průjezdy / F: Aneta Zvěřinová

Zkrátka a dobře Doubrava. Doubrava, ve které dnes a zítra nejspíš teče těch potřebných 10 kubíků naposledy.

Znalci českých poměrů nejspíš tipnou, že nastává nějaký problém se „zelenými“, kteří v Přírodním parku Doubrava našli nějaký vzácný živočišný či rostlinný druh nebo se jen rozhodli toto překrásné území vody lépe chránit.

Vedle jak ta jedle.

Tak, že by snad už i tady začal zlobit nějaký vykutálený elektrárník, kterému ty dva dny v roce natolik naruší výdělky, že by mohl zkrachovat?

Zase vedle.

Tak snad výstavba přehrady?

Ne!

Tak povodí Labe vyhlásilo další „eko“ nařízení a pořadatel už na tu byrokracii nemá náladu a akci přestane dělat?

Ne, ale přihořívá…

Pařížov bez vody / F: Bobr
Pařížov bez vody / F: Bobr
Snad nás na Doubravě nečekají už jen takové pohledy na suché kameny / F: Bobr
Snad nás na Doubravě nečekají už jen takové pohledy na suché kameny / F: Bobr

Uvidíme, jakým směrem se situace vyvine, a budeme vás o ní průběžně informovat. Nic nemusí být ztraceno, jen je třeba být ve střehu a včas jednat. Jak se ukázalo v loňském roce na Oslavě nebo v případě povolení splutí na jezech a dalších příkladech, když se chce tak to jde. Plnou podporu případným jednáním s ministerstvem a povodím už přislíbilo ČSK VT, Petr Ptáček z Raft.cz a samozřejmě obyvatelé obcí v okolí Doubravy, pro které je tato řeka, se svým Přírodním parkem, nedílnou součástí domova.

Zkušenosti čtenářů

Jakub

To nám to jaro pěkně začíná.

Petr

Napište mi, že aprílujete.
Teď jsem se z Doubravy vrátil a Martin vede 1:0 a já to tak nemůžu nechat.

Snížák
Petr:

Ano apríl, šance vyrovnat skóre s Martinem ještě bude 😉

Honza Rabiňák

Tak Snížáku, tento příspěvek se Ti hodně nepovedl!!!!! Fuj!!!! Ještě že se umím podívat do kalendáře…

Jiří Ovčáček - mluvčí prezidenta

Je mi opravdu líto, že už i časopis Pádler se přidal mezi média, která rozdělují tento národ svou štvavou kampaní. Každý rozumný občan přece musí pochopit, že pitná voda pro většinu regionu musí mít přednost před skupinkou nějakých vodáckých kavárenských povalečů, kteří si jen pro vlastní zábavu chtějí v nějaké lodičce vozit zadek na pitné vodě. Ještěže alespoň tentokrát nemůže nikdo v tomto směru obvinit pana prezidenta z nějakých osobních zájmů, protože jak známo on pije Becherovku a nějaká voda ho nezajímá.

PetrUnO

A co takhle apríl.

Snížák
PetrUnO:

Trefa do černého

žralok
Snížák:

sežrali ti to i v Chrudimským deníku
odkaz sem bohužel nedám páč to furt nejde

Snížák

http://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/reka-doubrava-hlasi-odemceno-20170402.html
buď se vloží takhle fultextově a nebo označíš text, který chceš mít jako odkaz, pak klikneš pod editorem textu na ikonku řetízku a odkaz tam připojíš, když to bude chybně ikonkou rotrženého řetízku to zase dáš fuč…
Jinak díky, za upozornění, nečekal jsem, že to bude mít až takový dopad.

žralok
Snížák:

Asi je to prohlížečem páč mi nefunguje Ctrl C-V a ten řetízek je vybledlý a nefunkční . Ostatní znaky mimo Znovu jsou přístupné .

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: