Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Jak na to?


Letní vodácký průvodce NA VODU! 2017 – STAHUJTE ZDARMA

Letní vodácký průvodce NA VODU! 2017 – STAHUJTE ZDARMA

Léto se nezadržitelně blíží a to, mimo jiné, znamená, že se na české řeky zase vydá kupa vodáků. Pokud mezi ně patříte, pak byste určitě neměli podcenit přípravu, se kterou vám pomůže časopis NA VODU!

Jak rychle namotat házecí pytlík pro druhý hod?

Jak rychle namotat házecí pytlík pro druhý hod?

Kamarád rotuje ve válci a vám se nepodařil první hod házečkou. Rychle si přitáhnete provaz k sobě a potřebujete ho co nejdřív znovu hodit. Jak si lano namotat tak, abyste ho mohli znovu odhodit co nejdříve? Poradí vám toto instruktážní video od NRS. Znáte i další způsoby?

Videoškola eskymáckého obratu

Videoškola eskymáckého obratu

Zimní období je pro mnoho vodáků obdobím návštěvy bazénů a tréninku eskymování. Pokud byste chtěli načerpat trochu teorie z výukových videí, pak určitě doporučujeme trilogii britského kajakářského centra Glenmore Lodge, kde pochopíte mechanizmy fungování eskymáckého obratu a třeba se naučíte i pár vychytávek, které vám pomohou při zdokonalování se. Tak zvedejte, jaro se už brzy zeptá!

Víte, s kým jezdíte na vodu?

Víte, s kým jezdíte na vodu?

Díky moderním komunikačním technologiím je domlouvání se na vodácký víkend či zájezd doslova hračka a právě tento aspekt je jeden z hlavních, které v poslední době způsobily, že se okruhy našich přátel silně rozšířily a že se na vodu vydáváme pokaždé s někým jiným. To je na jednu stranu příjemné, protože si můžete vyrazit na výlet v podstatě kdykoliv a máte jistotu, že se někdo najde, na druhou stranu ale hrozí, že vyrazíte s lidmi, o kterých zjistíte, že se na ně nedá spolehnout, až bude třeba.

Krumlovský vodácký maraton již brzy – dokončete přípravu podle tréninkového plánu

Krumlovský vodácký maraton již brzy – dokončete přípravu podle tréninkového plánu

Krumlovský vodácký maraton se kvapem blíží a v souvislosti s tím je třeba i správně dokončit závodní přípravu. K tomu vám pomůže i druhá část tréninkového plánu, který pro vás pořadatelé závodu připravili.

Hydroaplikace pro mobilní zařízení

Hydroaplikace pro mobilní zařízení

Kdo jezdí na vodu tak ví, že bez vodočtů se toho moc nezmůže. Jezdíme, když prší… Ale může pršet moc nebo taky málo a do řeky nic nedoteče. Variant, jak zjišťovat vodní stavy je mnoho - od volání místňákům, přes volání na hráze až po hledání vodočtů na internetu. Nebo se můžeme hezky po svých dojít podívat na vodočet či průtok odhadnout z řeky…

Jak vozit v kajaku skládací pádlo elegantně a pohodlně?

Jak vozit v kajaku skládací pádlo elegantně a pohodlně?

Na vodu už jezdím přes 10 let a úspěšně jsem překročil třicítku, což je jasný důkaz toho, že mám rozum a zbytečně neriskuju (tzn., že hodně přenáším). Poměrně záhy jsem v lodi kromě házečky začal vozit lékárničku a postupně přibývaly smyce, kladky, prusíky a blokanty, ale pořád jsem hřešil na jednu praktickou část vybavení – skládací pádlo.

Jak se v zimě obléknout na vodu?

Jak se v zimě obléknout na vodu?

Vodácké oblečení do značné míry ovlivňuje náš požitek z jízdy na vodě. Chrání nás nejen před vodou, ale také před rozmary počasí a ovlivňuje i náš sportovní výkon – dokonce víc, než si mnozí z nás umí představit.

Ježdění ve skupině

Ježdění ve skupině

Sedím v kajaku ve vracáku nad hranou, za kterou není tak úplně vidět. Teda, ono vlastně není vidět vůbec nic. Snad jen vrcholky stromů, rostoucích kdesi pod horizontem. To signalizuje jen jedno, velké převýšení. Z vracáku může na břeh vylézt jen jeden z nás, a to na úzkou římsu přímo na hraně. Zbytek nás jistí loď, aby neuplavala. Cesta zpátky je sice možná, ale dostat se proti proudu nebude legrace. Radši na tuto možnost nemyslím. Čekám na Rona, až ukáže, co vidí. Momentálně jsme odkázaní na jeho oči a úsudek...

Fotografování na vodě – jak to hezky vyfotit…

Fotografování na vodě – jak to hezky vyfotit…

Od minule víme jak vozit na vodu fotovybavení a tentokrát vám dám nějaké tipy jak fotit. Vše dost záleží na tom, co máte za přístroj a jak s ním umíte zacházet. Nebudeme zabíhat do detailů a funkcí jednotlivých přístrojů, ale povíme si spíše pár univerzálních rad.