Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

09.09.2017: Český pohár vodáků - Úhlava

Datum: 09.09.2017

Čas: 8:45

Místo konání: Stará Lhota - Úborsko

Kraj: PlzeňskýStart: pod vodní nádrží Nýrsko (obec Stará Lhota, z města směr na Železnou Rudu)

Cíl: most u obce Úborsko (cca 5 km za Nýrskem) Trať: 10 km, WW I+, nákresy brankovišť budou k dispozici cca týden před závodem.Časový program: Sobota 8:45 - začátek prezentace 10:15 - výklad tratě (přihlášky přijaté do 10:15 budou slosovány o sponzorské ceny) 11:15 - start (interval 30 sec). Voda bude uzavřena půl hodiny po posledním startujícím.

Závod má pořadatelskou tradici oddílu vodní turistiky TJ ČSAD Plzeň od roku 1988. Soutěž je od roku 1999 součástí prestižního seriálu závodů, které organizuje Český svaz kanoistů pod názvem Český pohár vodáků a každoročně jejich uspořádáním pověřuje osm vodáckých oddílů v ČR. V letošním roce se uskuteční jubilejní 30. ročník závodu!

Trať je dlouhá 10 km. Řeka má zvýšený vodní průtok, který je zajišťován pořadatelem z nýrské přehrady. Na trati je umístěno cca dvacet branek soustředěných do 5-6 míst. Několik vodácky atraktivních míst a vždy nejméně polovina brankovišť je umístěna přímo ve středu města Nýrsko. Bezpečnost účastníků na exponovaných místech je zajištěna odbornou záchranou.

Závody mají ve městě značnou oblibu a jsou sledovány řadou diváků. Současně se těší podpoře a pochopení M.Ú. Nýrsko. Soutěž trvá téměř celý den a mimo registrovaných vodních turistů (cca 350 závodících) je trať také otevřena celé vodácké obci (cca 100 účastníků splutí). V cíli je pro sportovce připraveno občerstvení.

Startovné: 50 Kč za osobu - závod, 50 Kč za osobu - splutí

Organizátor: TJ ČSAD Plzeň

Email: reditelzavodu@cadici.org

Telefon: 603 851 816 - ředitel závodu p. Lubomír Ulč

Web: http://www.cadici.org/index.php?jm=cpv

Propozice: Ke stažení


08.08.2017,


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů