Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Krátká videa


Freestyle Fest Troja 2017

Freestyle Fest Troja 2017

Podívejte se na oficiální video z letošního Freestyle Festu v pražské Troji. Počasí vyšlo na jedničku, závodilo se na vodě, byla legrace mimo vodu, no prostě to klasicky byla perfektní akce. Tak zase za rok!

Kanadský freestyle na otevřené kanoi

Kanadský freestyle na otevřené kanoi

Pod pojmem freestyle na vodě si každý představí nejrůznější salta v pořádném válci nebo na obří vlně. Freestyle se ale jezdí i na klidné vodě v otevřených kánoích a je to spíš takový vodní balet. Podívejte se, jak takový sport vypadá.

Katarakt Soči za průtoku 120 kubíků

Katarakt Soči za průtoku 120 kubíků

V minulém Pádlerovi psala Bety Brabcová o vekém kataraktu slovinské řeky Soči a mimo jiné uvedla informaci, že od průtoku 30 kubíků je tento úsek dost "pushy". Nyní máte možnost se podívat, jak tento úsek jezdí místní kajakáři za průtoku 120 kubíků, tedy hodně "pushy".

Dva prvosjezdy v Rakousku - Karbach a Eisenbach

Dva prvosjezdy v Rakousku - Karbach a Eisenbach

Deště v uplynulých dnech sice nepřinesly výrazné vodácké radovánky do koryt českých řek, ale třeba rakouská Solná komora (Salzkammergut) se díky nim proměnila doslova ve vodácký ráj. Mimo spousty klasických potoků tekly i méně známé pecky a místní vodáci dokonce zvládli udělat dva prvosjezdy. Sice kvůli nim museli přepádlovat jezero Traunsee a lodě si na nasedání vynést, ale krásné slajdy za to určitě stály.

Říční freeride na řece Sjoa v Norsku

Říční freeride na řece Sjoa v Norsku

Řeku Sjoa v Norsku asi není třeba našim čtenářům představovat, protože určitě patří mezi 5 nejznámějších řek v Evropě. Podívejte se, jak si Bren Orton (GBR) a Martin Vollen (NOR) udělali z této překrásné řeky hřiště pro svoje rodeové kajaky. Freestyle žije!

Otevřené kanoe na divoké vodě ve Skotsku

Otevřené kanoe na divoké vodě ve Skotsku

Když se u nás řekne otevřená kanoe, každý si asi vybaví laminátovou, dnes už spíš plastovou, loď pro dvě až tři osoby vhodnou ke splouvání poměrně klidných řek. Když se řekne otevřená kanoe v zahraničí, vybaví si dost lidí vyvakovanou kánoi pro jednu osobu, na které se dají šoupnout i pěkně divoké řeky. Ukazuje to například tohle video ze Skotska. Pánové by se na našem Týnec - Pikovice asi hodně nudili.

Průlet nad raftařskou Trnávkou

Průlet nad raftařskou Trnávkou

O uplynulém víkendu hostil kanál Trnávka mistrovství republiky v raftingu. Podívejte se na pěkné video od Mirka Sochora natočené kompletně z dronu. Výsledky a fotky ze závodů najdete na kanoe.cz.

I na otevřené kánoi se dá jezdit říční freeride

I na otevřené kánoi se dá jezdit říční freeride

Kajakáři občas využívají k hrátkám na řece nejrůznější překážky, nejčastěji kameny. Proč by to tedy nemohli dělat vodáci na kánoích. Následující video jasně ukazuje, že když je sehraná posádka, která má bytelnou loď, dá se dělat hodně zajímavých freeride triků i s otevřenou kánoí.

Čeští paddleboardisté uspěli na Outdoormix Festivalu 2017

Čeští paddleboardisté uspěli na Outdoormix Festivalu 2017

5. až 8. května se uskutečnil další ročník festivalu Outdoormix, který je zaměřený na outdoorové sporty včetně vodních, kterými jsou kajak a také paddleboarding. Česká paddleboardová "repre" se letos na tento festival vypravila, aby vyzkoušela několik disciplín v náročných peřejích řeky Durance a ukázalo se, že naši patří k paddleboardové elitě. Nejvíce se dařilo Honzovi "Rotťákovi" Rottovi a Ivě Dundové, kterým cinkly i medaile, ale naztratili se ani další naši zástupci. Podívejte se na podrobné výsledky.

Nadiža - neznámá řeka ve Slovinsku

Nadiža - neznámá řeka ve Slovinsku

Když se řekne Slovinsko, nejspíš se vám vybaví názvy několika řek. Ale co třeba jméno Nadiža? Že nic? Tak se podívejte, jakou pěknou vodu taky Slovinsko nabízí mimo profláklých klasik.