Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Krátká videa


Kayak Fest Tara - první vodácký festival v Černé Hoře

Kayak Fest Tara - první vodácký festival v Černé Hoře

První ročník Kajak Fest Tara v Černé Hoře, který pořádala organizace Nature Lovers Montenegro a Camp GRAB & ANITRA Travel Agency, se vydařil. Festival se konal od 22. do 26. září v krásné nedotčené přírodě Černé Hory na břehu řeky Tary. Kromě divoké vody si účastníci mohli vyzkoušet i další outdoorové aktivity a společně se všichni pobavili při hudebních večerech. Podívejte se na sestřih toho nejlepšího v krátkém videu.

Vodopády Islandu

Vodopády Islandu

Francouzská parta sdružená okolo We are Hungry Production v letošním roce navštívila Island, který je vyhlášenou turistickou destinací, ale také vyhlášenou vodáckou destinací. Zejména milovníci vodopádů a divokého moře si zde přijdou na své, protože islandské řeky jsou buď rovné nebo je na nich vodopád a islandské moře vzhledem k poloze ostrova nabízí neustálé vlnobití. Podívejte se na skvěle natočené a sestříhané video z řek severského Islandu.

Grand kaňon na nafukovacím kajaku

Grand kaňon na nafukovacím kajaku

Jednou z novinek letošní trade show Paddle Expo v německém Norimberku byl i inovovaný kajak Gumotex Safari 330. Před tím než jej Gumotex veřejně uvedl samozřejmě proběhlo důkladné testování a protože je kajak vhodný i na divokou vodu, tak se s ním testovací jezdci vypravili do Grand kaňonu na řeku Colorado na pořádné vlny. Koukněte se, jak nové "safárko" obstálo.

Oficiální video z Krumlovského maratonu 2016

Oficiální video z Krumlovského maratonu 2016

V sobotu 8.10. vyrazilo z Vyššího brodu více než 1000 závodníků, aby vyzkoušeli svoji vytrvalost v Krumlovském vodáckém maratonu. Podívejte se na oficiální video ze závodu. Najdete se v něm?

Prvosjezd grónské řeky Kurssuaq

Prvosjezd grónské řeky Kurssuaq

Pádlovat se dá opravdu ledaskde a hon za novými destinacemi vytlačuje vodáky do stále exotičtějších destinací. Španělská parta se v letošním létě vypravila za řekami do Grónska, které je známé spíše jako parádní destinace pro seakajakáře. Nabízí ale i zajímavou divokou vodu. Podívejte se sami ve videu od Frikrik Media a podrobnější informace o expedici najdete také na webu www.misiongroenlandia.com (ovšem pouze ve španělštině).

ČEZ Prague Riverside cross 2016

ČEZ Prague Riverside cross 2016

Již třetím rokem předcházel pražskému závodu světového poháru ve slalomu exhibiční závod nazvaný Prague Riverside cross. Pořadatelem závodu je Vávra Hradilek a mimo věhlasných jmen světového vodního slalomu se účastní i další sportovci. Letos se tak předvedli třeba judista Lukáš Krpálek nebo rychlostní kajakář Josef Dostál.

Royal Gorge - legenda legend

Royal Gorge - legenda legend

Úsek kalifornské North Fork of American River nazvaný Royal Gorge, patří k největším vodáckým legendám na světě. Podívejte se, jak si sjezd během letošní vydařené kalifornské sezony užila známá partička Substantial Media House.

Video z Devils Extreme Race 2016

Video z Devils Extreme Race 2016

Letošní ročník Devils Extreme Race je úspěšně minulostí a zbývalo už jen jediné - pořádné video z téhle skvělé akce. Jak to bývá, chvíli zpracování natočených záběrů trvalo, ale o to je výsledek lepší. Vojta Lukeš se postaral o krásné záběry i střih, takže se kochejte a vzpomínejte na letošní Čerťáky.

Jeden z nejkrásnějších kaňonů světa ptačím pohledem

Jeden z nejkrásnějších kaňonů světa ptačím pohledem

Jedním z nejkrásnějších kaňonů na světě je právem bazaltová soutěska řeky Rio Claro v Chile. Na vlastní pádla se o tom přesvědčili i pádleři Kuba Suchý a Palo Andrassy minulou zimu, kdy Chile navštívili a krásné Rio Claro nám pak popsali v Pádlerovi 1/16. Nyní se na řeku můžete podívat v úžasném videu od Nomade Media, které je točeno převážně z dronu. Na vodě jedou Evan Garcia a bratři Serrasolsesovi, takže je postaráno i o kvalitní "lajny".

Jířa Prskavec má olympijský bronz

Jířa Prskavec má olympijský bronz

Kajakář Jiří Prskavec byl favoritem na medaili už před olympiádou. Semifinále proběhlo hladce a finále bylo nervy drásajícím soubojem, ve kterém mohl brát medaili skoro každý závodník a který nakonec Jířa pěkně zdramatizoval jedním šťouchem. V tu chvíli určitě ztuhla krev v žilách všem, kdo jízdu viděli. Jak je ale Jířovým zvykem, pořádně "to odjistil" a i s dvouvteřinovu penalizací dopádloval pro bronzovou medaili. Nebýt štouchu byl to suveréně nejlepší čas dne. Za celou redakci Pádlera Jířovi gratulujeme a vy se podívejte, jaké video mu připravili v Olympijském parku na Lipně.