Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Krátká videa


Otevřené kanoe na divoké vodě ve Skotsku

Otevřené kanoe na divoké vodě ve Skotsku

Když se u nás řekne otevřená kanoe, každý si asi vybaví laminátovou, dnes už spíš plastovou, loď pro dvě až tři osoby vhodnou ke splouvání poměrně klidných řek. Když se řekne otevřená kanoe v zahraničí, vybaví si dost lidí vyvakovanou kánoi pro jednu osobu, na které se dají šoupnout i pěkně divoké řeky. Ukazuje to například tohle video ze Skotska. Pánové by se na našem Týnec - Pikovice asi hodně nudili.

Průlet nad raftařskou Trnávkou

Průlet nad raftařskou Trnávkou

O uplynulém víkendu hostil kanál Trnávka mistrovství republiky v raftingu. Podívejte se na pěkné video od Mirka Sochora natočené kompletně z dronu. Výsledky a fotky ze závodů najdete na kanoe.cz.

I na otevřené kánoi se dá jezdit říční freeride

I na otevřené kánoi se dá jezdit říční freeride

Kajakáři občas využívají k hrátkám na řece nejrůznější překážky, nejčastěji kameny. Proč by to tedy nemohli dělat vodáci na kánoích. Následující video jasně ukazuje, že když je sehraná posádka, která má bytelnou loď, dá se dělat hodně zajímavých freeride triků i s otevřenou kánoí.

Čeští paddleboardisté uspěli na Outdoormix Festivalu 2017

Čeští paddleboardisté uspěli na Outdoormix Festivalu 2017

5. až 8. května se uskutečnil další ročník festivalu Outdoormix, který je zaměřený na outdoorové sporty včetně vodních, kterými jsou kajak a také paddleboarding. Česká paddleboardová "repre" se letos na tento festival vypravila, aby vyzkoušela několik disciplín v náročných peřejích řeky Durance a ukázalo se, že naši patří k paddleboardové elitě. Nejvíce se dařilo Honzovi "Rotťákovi" Rottovi a Ivě Dundové, kterým cinkly i medaile, ale naztratili se ani další naši zástupci. Podívejte se na podrobné výsledky.

Nadiža - neznámá řeka ve Slovinsku

Nadiža - neznámá řeka ve Slovinsku

Když se řekne Slovinsko, nejspíš se vám vybaví názvy několika řek. Ale co třeba jméno Nadiža? Že nic? Tak se podívejte, jakou pěknou vodu taky Slovinsko nabízí mimo profláklých klasik.

Jak rychle namotat házecí pytlík pro druhý hod?

Jak rychle namotat házecí pytlík pro druhý hod?

Kamarád rotuje ve válci a vám se nepodařil první hod házečkou. Rychle si přitáhnete provaz k sobě a potřebujete ho co nejdřív znovu hodit. Jak si lano namotat tak, abyste ho mohli znovu odhodit co nejdříve? Poradí vám toto instruktážní video od NRS. Znáte i další způsoby?

Galicie - zimní pádlování v Evropě

Galicie - zimní pádlování v Evropě

Oblast Galicie, ležící na pomezí Portugalska a Španělska patří mezi tradiční zimní destinace, do kterých se lze v Evropě vypravit za vodou v zimě. Potíž bývá s vychytáním správné vody, ale když se to povede, je to nádhera. Této rakouské partičce se to povedlo dokonale a sjeli si ty nejlepší řeky v oblasti - Rio Catro Laboreiro, Rio Vez a Rio Cavado.

Videoškola eskymáckého obratu

Videoškola eskymáckého obratu

Zimní období je pro mnoho vodáků obdobím návštěvy bazénů a tréninku eskymování. Pokud byste chtěli načerpat trochu teorie z výukových videí, pak určitě doporučujeme trilogii britského kajakářského centra Glenmore Lodge, kde pochopíte mechanizmy fungování eskymáckého obratu a třeba se naučíte i pár vychytávek, které vám pomohou při zdokonalování se. Tak zvedejte, jaro se už brzy zeptá!

Jak se točí vodácký film?

Jak se točí vodácký film?

Olaf Obsommer známý také jako Big-O patří ve vodáckém světě mezi hlavní tvůrce filmů a videí a zároveň je šéfem týmu adidas Sickline. Před dvěma lety se tento tým vydal do Kyrgyzstánu na řeku Sary-Jaz, kterou úspěšně splul. Na expedici samozřejmě nechyběl Olaf se svojí kamerou. Jak to vypadá, když se natáčí takový vodácký velkofilm? A kolik toho členové týmu vezou v lodích? Na to odpovídá toto video.

Kayak Fest Tara - první vodácký festival v Černé Hoře

Kayak Fest Tara - první vodácký festival v Černé Hoře

První ročník Kajak Fest Tara v Černé Hoře, který pořádala organizace Nature Lovers Montenegro a Camp GRAB & ANITRA Travel Agency, se vydařil. Festival se konal od 22. do 26. září v krásné nedotčené přírodě Černé Hory na břehu řeky Tary. Kromě divoké vody si účastníci mohli vyzkoušet i další outdoorové aktivity a společně se všichni pobavili při hudebních večerech. Podívejte se na sestřih toho nejlepšího v krátkém videu.