Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Krátká videa


Nadiža - neznámá řeka ve Slovinsku

Nadiža - neznámá řeka ve Slovinsku

Když se řekne Slovinsko, nejspíš se vám vybaví názvy několika řek. Ale co třeba jméno Nadiža? Že nic? Tak se podívejte, jakou pěknou vodu taky Slovinsko nabízí mimo profláklých klasik.

Jak rychle namotat házecí pytlík pro druhý hod?

Jak rychle namotat házecí pytlík pro druhý hod?

Kamarád rotuje ve válci a vám se nepodařil první hod házečkou. Rychle si přitáhnete provaz k sobě a potřebujete ho co nejdřív znovu hodit. Jak si lano namotat tak, abyste ho mohli znovu odhodit co nejdříve? Poradí vám toto instruktážní video od NRS. Znáte i další způsoby?

Galicie - zimní pádlování v Evropě

Galicie - zimní pádlování v Evropě

Oblast Galicie, ležící na pomezí Portugalska a Španělska patří mezi tradiční zimní destinace, do kterých se lze v Evropě vypravit za vodou v zimě. Potíž bývá s vychytáním správné vody, ale když se to povede, je to nádhera. Této rakouské partičce se to povedlo dokonale a sjeli si ty nejlepší řeky v oblasti - Rio Catro Laboreiro, Rio Vez a Rio Cavado.

Videoškola eskymáckého obratu

Videoškola eskymáckého obratu

Zimní období je pro mnoho vodáků obdobím návštěvy bazénů a tréninku eskymování. Pokud byste chtěli načerpat trochu teorie z výukových videí, pak určitě doporučujeme trilogii britského kajakářského centra Glenmore Lodge, kde pochopíte mechanizmy fungování eskymáckého obratu a třeba se naučíte i pár vychytávek, které vám pomohou při zdokonalování se. Tak zvedejte, jaro se už brzy zeptá!

Jak se točí vodácký film?

Jak se točí vodácký film?

Olaf Obsommer známý také jako Big-O patří ve vodáckém světě mezi hlavní tvůrce filmů a videí a zároveň je šéfem týmu adidas Sickline. Před dvěma lety se tento tým vydal do Kyrgyzstánu na řeku Sary-Jaz, kterou úspěšně splul. Na expedici samozřejmě nechyběl Olaf se svojí kamerou. Jak to vypadá, když se natáčí takový vodácký velkofilm? A kolik toho členové týmu vezou v lodích? Na to odpovídá toto video.

Kayak Fest Tara - první vodácký festival v Černé Hoře

Kayak Fest Tara - první vodácký festival v Černé Hoře

První ročník Kajak Fest Tara v Černé Hoře, který pořádala organizace Nature Lovers Montenegro a Camp GRAB & ANITRA Travel Agency, se vydařil. Festival se konal od 22. do 26. září v krásné nedotčené přírodě Černé Hory na břehu řeky Tary. Kromě divoké vody si účastníci mohli vyzkoušet i další outdoorové aktivity a společně se všichni pobavili při hudebních večerech. Podívejte se na sestřih toho nejlepšího v krátkém videu.

Vodopády Islandu

Vodopády Islandu

Francouzská parta sdružená okolo We are Hungry Production v letošním roce navštívila Island, který je vyhlášenou turistickou destinací, ale také vyhlášenou vodáckou destinací. Zejména milovníci vodopádů a divokého moře si zde přijdou na své, protože islandské řeky jsou buď rovné nebo je na nich vodopád a islandské moře vzhledem k poloze ostrova nabízí neustálé vlnobití. Podívejte se na skvěle natočené a sestříhané video z řek severského Islandu.

Grand kaňon na nafukovacím kajaku

Grand kaňon na nafukovacím kajaku

Jednou z novinek letošní trade show Paddle Expo v německém Norimberku byl i inovovaný kajak Gumotex Safari 330. Před tím než jej Gumotex veřejně uvedl samozřejmě proběhlo důkladné testování a protože je kajak vhodný i na divokou vodu, tak se s ním testovací jezdci vypravili do Grand kaňonu na řeku Colorado na pořádné vlny. Koukněte se, jak nové "safárko" obstálo.

Oficiální video z Krumlovského maratonu 2016

Oficiální video z Krumlovského maratonu 2016

V sobotu 8.10. vyrazilo z Vyššího brodu více než 1000 závodníků, aby vyzkoušeli svoji vytrvalost v Krumlovském vodáckém maratonu. Podívejte se na oficiální video ze závodu. Najdete se v něm?

Prvosjezd grónské řeky Kurssuaq

Prvosjezd grónské řeky Kurssuaq

Pádlovat se dá opravdu ledaskde a hon za novými destinacemi vytlačuje vodáky do stále exotičtějších destinací. Španělská parta se v letošním létě vypravila za řekami do Grónska, které je známé spíše jako parádní destinace pro seakajakáře. Nabízí ale i zajímavou divokou vodu. Podívejte se sami ve videu od Frikrik Media a podrobnější informace o expedici najdete také na webu www.misiongroenlandia.com (ovšem pouze ve španělštině).