Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Slalom a sjezd

Štafetový rozhovor – Zdeněk Valenta

V posledním díle štafetového rozhovoru jsme pro Vás vyzpovídali Standu Chládka, legendu českého seakajakingu. Ten štafetu předal svému vrstevníkovi Zdeňkovi Valentovi, díky čemuž jsme se dostali k další velmi zajímavé osobnosti českého vodáckého sportu. Jaké byly Zdeňkovy vodácké začátky, jak se postupně vypracoval až do profesionálního sportu a jaké jsou jeho největší vodácké úspěchy, se dozvíte v následujícím článku.

MS vodních slalomářů a sjezdařů v Pau

Francouzské Pau v uplynulém týdnu hostilo Mistrovství světa vodního slalomu a sjezdu. O tom, jak čeští sportovci ovládli stupně vítězů, se dočtete v následujících řádcích.

Přindiš vítězí na Světovém poháru, Fišerová třetí

Italská Ivrea v sobotu (2. 9.) nadělila českým vodním slalomářům hned dvě medaile. Vít Přindiš byl nejrychlejší mezi kajakáři, Tereza Fišerová vybojovala třetí místo v kategorii C1 ženy. Deblkanoisté Kašpar se Šindlerem skončili čtvrtí. V nedělním závodě vybojoval Lukáš Rohan sedmé místo.

Kajakářka Kudějová je celkovou vítězkou ČP, má auto na rok zdarma

Kajakářka Kateřina Kudějová má k dispozici automobil na rok zdarma. Právo užívat vozidlo Škoda Octavia v hodnotě půl milion korun od společnosti Autotreid si v dramatickém finále Českého poháru skupiny ČEZ pod lipenskou přehradou vybojovala díky nedělnímu vítězství. Oba poslední závody seriálu v sobotu i v neděli na nejtěžších peřejích v České republice vyhrál kajakář Vít Přindiš a dokázal, že má před blížícím se mistrovství světa na konci září v Pau výbornou formu.

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu – junioři a závodníci do 23 let

Německý Hohenlimburg v uplynulém víkendu (17. – 20. 8.) hostil vrcholné závody vodních slalomářů v podobě Mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let. Na trati se předvedli nejlepší juniorští závodníci z 27 zemí, aby se zde poprali o evropské tituly na řece Lenně. Představil se také takřka kompletní český tým, včetně medailistů z nedávného mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v Bratislavě.

Mladí čeští sjezdaři předjeli na MS zbytek světa „o parník“

Od 25. do 29. července se na rakouské řece Mur konal sjezdařský vrchol sezony pro závodníky kategorie juniorů a U23. Česká výprava ukázala světu totální nadvládu a vylovila z řeky nespočet medailí.

MS juniorů a U23 ve slovenském Čunově ovládla česká výprava

V uplynulých dnech hostil slalomový areál v Čunově nedaleko Bratislavy mistrovství světa juniorských závodníků a závodníků do 23 let. Česká výprava si ziskem mnoha medailí zajistila ocenění za nejúspěšnější výpravu šampionátu.

Štafetový rozhovor – Luboš Hilgert

Když jsem dostala za úkol udělat rozhovor s Lubošem Hilgertem nejstarším, měla jsem z toho upřímnou radost. To jsem ale ještě netušila, že bude takový problém najít termín pro osobní setkání. Luboš Hilgert je totiž, navzdory svému věku, neuvěřitelně činný.

Jiří Prskavec o olympiádě v Riu

V posledních letech se výrazně přihlásil o pozici české slalomářské kajakářské jedničky a svoji formu v této kategorii potvrdil na letošních Olympijských hrách v Riu de Janeiru. Nebýt smolného šťouchu ve finálové jízdě porazil by všechny takříkajíc o parník. I se štouchem ale udržel medailové umístění a dostal se na bronzovou příčku. Jak Jířa Prskavec finálovou jízdu a celou olympiádu prožíval? Na to odpovídá v našem krátkém rozhovoru.

Při „svěťáku“ v Praze byla napsána další výrazná kapitola historie vodního slalomu

Tradiční hostitel závodů světového poháru, oddíl USK Praha vodní slalom, uspořádal první zářijový víkend další z těchto vrcholných klání ve vodáckém areálu v Praze Troji. První mezinárodní závod po Olympijských hrách přilákal na start velké množství zahraničních závodníků v čele s olympijskými medailisty. Závodit tak diváci mohli vidět Jířu Prskavce, Matěje Beňuše, Jessicu Fox či zlaté bratrance Škantárovce.