Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Turistika


Jarní tání na Lomnici

Jarní tání na Lomnici

Tak konečně! Zase po dlouhé době ladovská zima i u nás v nížinách. Sleduji svou malou dceru, jak si užívá na bobech, jakou má radost ze sněhu a jsem rád, že neví, jak se těším, až to všechno začne tát a koryta řek se konečně naplní. Jako tenkrát, v roce 2011, když mi naše domovská Lomnice se Skalicí dala varování.

Rieky a potoky na východe Slovenska

Rieky a potoky na východe Slovenska

Tri hlavné rieky v regióne Zemplína a horného Šariša tečú vejárovite zo severu na juh a rozdeľujú Ondavskú a Laboreckú vrchovinu úzkymi, postupne sa rozširujúcimi údoliami. Ich toky pokračujú ďalej Východoslovenskou nížinou a postupne sa stávajú nížinnými riekami s vysokými brehmi, v hlinito-piesčitom koryte.

Vánoční splutí Váhu

Vánoční splutí Váhu

Nuda a zase nuda... Nikde nic neteče. Řeky v ČR, snad mimo klasiku jako je Lužnice a Vltava, jsou na minimu. Je začátek prosince a ve výhledu je návštěva rodiny na Slovensku, tak zkoumám, co by se dalo splout. Nemusí to být žádná divočina, stačí si trochu zapádlovat a užít si doteku vody.

Amazonská úprava člunu Ontario 450 S aneb Expedice Amazonka na raftu odstartovala

Amazonská úprava člunu Ontario 450 S aneb Expedice Amazonka na raftu odstartovala

Nápad splout Amazonku na gumovém člunu se zrodil před pár lety, při návštěvě kolumbijské Amazonie. Na vlastní oči jsme tam viděli, jak ohromná a silná řeka je. V proudu si s sebou nesla velké stromy a větve, a po zafoukání se hladina lehce promění ve vlnobití.  Během roku řeka běžně kulminuje až o 12 metrů, takže břehy jsou většinou dost rozbahněné. Všechny tyto poznatky, byli pro naše plánování stěžejní.

Záchranáři pomohli stovkám vodáků na Vltavě

Záchranáři pomohli stovkám vodáků na Vltavě

Vykloubená ramena, řezné a tržné rány i další úrazy. S podobnými zraněními se denně setkávali záchranáři a zdravotníci působící na vodáky hojně navštěvované Vltavě mezi Vyšším Brodem a Boršovem. Stovkám lidí v průběhu léta pomohl zdravotnický tým projektu Jedu vodu, jehož přítomnost u řeky byla letos úplnou novinkou. Zdravotníci se osvědčili stejně jako další součásti tohoto projektu, vratné kelímky či udržované mobilní toalety.

Křovím Sánského kanálu

Křovím Sánského kanálu

Ortodoxním členům KPP (Klub Pitomců Praha) nestačí mrznout na vánoční Sázavě a tak vymysleli ještě splutí Mikulášské. Celoživotně totiž baží jednak po pitomostech a jednak po tocích jimi dosud nesjetých. Jelikož těch je vzhledem k jejich kmetskému věku už setsakra málo, vyhledávají vodoteče čím dál šílenější – bez ohledu na skutečnost, že si na ně troufne opravdových zoufalců už jen malá hrstka.

Ozbrojené komando kontrolovalo vodáky ve Francii

Ozbrojené komando kontrolovalo vodáky ve Francii

V létě jsem s přítelkyní vyrazil s cestovní vodáckou agenturou na francouzské řeky, ze kterých jsme si odvezli spoustu zážitků. Na některé z nich ale rozhodně nezapomeneme.

Jedu vodu - ekologická Vltava 2016

Jedu vodu - ekologická Vltava 2016

Vratné kelímky šetří Vltavu a můžou zachraňovat životy. Nejpopulárnější vodácký úsek řeky je po sezóně čistší než v minulosti, pomohly i mobilní toalety.

500 kilometrů po Dunaji (na raftu)

500 kilometrů po Dunaji (na raftu)

Nejprve bych rád vysvětlil, proč jsem si vlastně vybral sjezd Dunaje tímto nevšedním způsobem. Za prvé, počáteční místo expedice je slovenské město Komárno, ve kterém máme příbuzné a několikrát v roce sem jezdíme. Za druhé jsem hrdý absolvent lodní průmyslovky v Děčíně, a proto mám k vodě pozitivní vztah. A ten nejhlavnější důvod je Ilja Bruš, hlavní představitel knihy Lodivod dunajský od Julese Verna.

Vánoce s Pádlerem a Norskou módou

Vánoce s Pádlerem a Norskou módou

Podarujte o letošních Vánocích své blízké originálním a praktickým vánočním dárkem, který pro vás Pádler připravil ve spolupráci s Norskou módou.