Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Turistika


Měsíc na jezerech Laponska

Měsíc na jezerech Laponska

Po několikaleté snaze se mi konečně podařilo vydat se s kamarádem Tomášem Gajou na sever Finska. Celý červenec jsme strávili putováním po jezeře Inari a na severovýchodě od něj. Celkem jsme měli urazit vlastními silami přes dvě stě kilometrů. Naším cílem nebylo vytvořit extrémní podnik, ale dostat se do srdce přírody, s ní splynout a užít si ji v plné kráse. Jak se všechno povedlo, můžete si přečíst v následujícím výtahu z mého deníku.

Sázavský Samba maraton ztížil nedostatek vody

Sázavský Samba maraton ztížil nedostatek vody

První podzimní sobotu, 23. září, se na řece Sázavě uskutečnil již 7. ročník tradičního Sázavského Samba Maratonu, pod organizátorským dohledem Půjčovny lodí Samba a CK Povoda.

16. ročník zamykání Bíliny se vydařil

16. ročník zamykání Bíliny se vydařil

Vodácký spolek Voda a Rum Teplice pořádal již 16. ročník Zamykání řeky Bíliny. Počasí vyšlo parádně a účastníci si tak užili pohodový den na vodě.

Podzimní splutí Malše ze Římova do Českých Budějovic

Podzimní splutí Malše ze Římova do Českých Budějovic

Druhý zářijový víkend se konala tradiční podzimní akce na řece Malši, její podzimní splutí. Počasí vodákům přálo a pěkný vodácký zážitek účastníkům korunoval zvýšený průtok v korytě řeky.

Pohodová nesportovní Svratka

Pohodová nesportovní Svratka

Bylo po dešti. Postával jsem na Borači u mostu a škrábal se za uchem. Dole v korytě Svratky teklo s bídou sedm kubíků, které pustil hrázný z vyrovnávačky pod Vírem. Opodál se rozčileně dohadovali dva rybáři. „Vysoká voda“ jim neseděla. Zkrátka, pro někoho bylo vody moc, pro jiného málo. Bylo jasné, že z peřejí na Prudké nebude nic. Snad jen skloňování slovesa škrábat. Pohled dolů po proudu byl o něco lepší, tak proč zase jednou nesplavit jinou trasu, než známý úsek Vír – Borač?

Slovenské řeky aneb láska na první sjezd

Slovenské řeky aneb láska na první sjezd

Má láska k vodáctví se započala někdy před deseti lety, kdy jsem jakožto dítko přibližně desetileté poprvé usedla do lodě. Pamatuju si, jak jsem celá u vytržení seděla v obrovské Barace na zadákovi a měla pocit, že ta Morava teče nějak děsně rychle. Hodně vody už od té doby uteklo, Morava už mi nepřipadá jako nejdravější tok světa a také jsem se za tu dobu už mnohokrát zamilovala do jiných a jiných řek.

Objevování říčky Bělá

Objevování říčky Bělá

Žiji v Bělé pod Bezdězem a jsem tak trochu regionální patriot. Plavit se po vodním toku Bělá mě lákalo již od útlého dětství, ač tehdy jsem ještě nevěděla co je to kánoe.

Bosna nejen na kajaku

Bosna nejen na kajaku

Malebná krajina, jeskyně, vodopády, průzračné řeky i kousek moře na vás čekají, pokud se rozhodnete vydat do Bosny. My jsme tam vyrazili začátkem června, s cílem zdolat nejvyšší horu, Maglić (2386 m.n.m.). Ale protože jsme zarytí vodáci, kajaky jsme samozřejmě přibalili s sebou.

Expedice do Absurdistánu: Dunaj 1989

Expedice do Absurdistánu: Dunaj 1989

Starší vodáci si jistě pamatují, že v dobách socialismu bylo obtížné zorganizovat jiná splouvání řek, než byly tradiční prázdninové Vltavy, Lužnice či Otavy. Ještě větší problém nastal, pokud se parta lidí pokusila o takovou akci bez záštity nějaké oficiální organizace a k tomu ještě netradičním způsobem...

Čtyři dny v Tatrách

Čtyři dny v Tatrách

Když nepočítám splutí Belé cestou na Ukrajinu před sedmi lety, v Tatrách na vodě jsem byl naposledy v roce 2000. Je načase s tím něco udělat. Loňská mizerná zima bez sněhu byla i v Tatrách, ale program sestavil a celý cirkus řídí Petr a to je jistota, že se nudit nebudeme.