Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Turistika


Nežárka pro manželku

Nežárka pro manželku

Objevujete - li rádi známá místa z netradičních perspektiv, pak má pro vás Petr Marek zvaný Žralok jeden tip: prohlídku Jindřichova Hradce z lodi. S rodinou vyrazil na krátkou plavbu po řece Nežárce z Jindřichova Hradce k jezu Cupkův mlýn.

Prielom Hornádu – perla Slovenského Raja

Prielom Hornádu – perla Slovenského Raja

Správa NP Slovenský raj povolila od mája r. 2016 regulované splavovanie kaňonu Prielom Hornádu. Reaguje tak na veľký záujem verejnosti o túto aktivitu. Keďže daná činnosť predstavuje pre prírodu Slovenského raja aj určitú záťaž a environmentálne riziká, daná aktivita je limitovaná a vykonávaná pod neustálou kontrolou Správy NP Slovenský raj.

Cyklokajakářská výprava podél břehů Konga a Gabonu

Cyklokajakářská výprava podél břehů Konga a Gabonu

Střední Afrika. Řada z nás ani neví, jaké státy se v tomto regionu nacházejí. Arthur Sniegon se vydal na výpravu podél břehů Konga a Gabonu, jen sám s kolem a nafukovacím kajakem.

Spreewald a lužickosrbská jezera

Spreewald a lužickosrbská jezera

Nejen na moři lze plout na mořském kajaku. Všude je spousta dolních toků řek, kde je voda po celý rok a jezera, která za větru dokážou imitovat mořský příboj. Ano, musí se pádlovat.

Vltava z Budějc na soutok s Lužnicí

Vltava z Budějc na soutok s Lužnicí

Jako správní Budějčáci máme rádi Vltavu. Úsek Vyšší Brod – České Budějovice se nám sice nikdy neomrzí, ale lidí v létě je tam na nás opravdu moc. Dostali jsme nápad udělat si rodinně-rekreační a trochu propagační víkend na soutoku Vltavy s Lužnicí.

Podél řeky Moravy z Králíků do Lanžhota ve 3 dnech

Podél řeky Moravy z Králíků do Lanžhota ve 3 dnech

Pokud jste nadšení cyklisté a právě rozmýšlíte nějakou delší cyklotrasu na léto, nechte se inspirovat Václavem Horákem, který během tří dnů zvládl našlapat skoro 200 km a ještě se přitom stihl kochat malebnou krajinou podél řeky Moravy i místními památkami.

Letní Odra

Letní Odra

Před pár roky jsme s Andílkem stáli na břehu Odry u Suchdola nad Odrou a koukali na prakticky vysušené koryto. Tehdy nebyla ani náhodou šance sjet přírodní úsek v CHKO Poodří a před Odrou jsme nuceně dali přednost Moravě. Na původní plán jsme ale nezapomněli. Před naším druhým pokusem dlouho vládlo studené a deštivé počasí, které nám dávalo naději, že to vyjde.

Plavci na Vltavě

Plavci na Vltavě

Vodácko-sportovní komunita vznikla u nás někdy na konci 19. století. Když se začínala psát tato vodácká historie, tak jiné „profesionální vodácké“ odvětví mělo za sebou už víc než 900 let dlouhou historii. Není řeč o ničem jiném, než o voroplavbě. Dřevo se plavilo na všech tehdy splavných řekách. Pojďme se podívat na historii voroplavby na řece Vltavě.

Méně známé slovinské říčky z pohledu vodáka

Méně známé slovinské říčky z pohledu vodáka

Většina vodáků, před kterými se zmíníte o Slovinsku, si hned vybaví dvě nejznámější řeky v oblasti Julských Alp – Soču a její pravostranný přítok Koritnici. Už méně pádlistů si ale vzpomene na vedlejší údolí patřící Sávě Bohinjce nebo na její sestru Sávu Dolinku. Ještě méně vás bude znát krasové řeky Kolpu a Krku na jihovýchodě. Pojďme se na tyto výše zmiňované krásky mrknout trochu zblízka.

Divočinou Aljašky na jih až k polárnímu kruhu – 3. díl, plachetnice

Divočinou Aljašky na jih až k polárnímu kruhu – 3. díl, plachetnice

Po sjezdu horního toku aljašské řeky Alatny a pěší výpravě ke špičatým vrcholkům Arrigetch Peaks čeká dnes Fjolly závěr celé výpravy – splutí spodního toku Alatny na speciální plachetnici, kterou si sami vyrobili, ze svých nafukovacích plavidel. Jak to dokázali?