Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

LETNÍ SOUTĚŽ: Vyhrajte originální plastovou kánoi Lochneska

LETNÍ SOUTĚŽ: Vyhrajte originální plastovou kánoi Lochneska

Léto je tu a s ním i vodácké výpravy, které jsou v Česku tolik populární. Co si letos místo půjčování lodě v půjčovně zkusit vyhrát svoji vlastní? Je to možné, právě totiž hrajeme o plastovou kanoi Lochneska.Seznamte se s Lochneskou

Lochneska je kánoe, která od ostatních kánoí liší na první pohled a poznají to i vodáčtí laici. Špice lodi je tvarována tak, aby připomínala tvář Lochnesky – známé potvory z bájí a legend. Tvarování špice však nemá za úkol jenom zaujmout okolní vodáky a být hezčí než okolní lodě, význam je i praktický.


Lochneska, detail špice

Lochneska při závodě Samba maraton

Kánoe Lochneska na jarní vodě

 

Prohlédněte si všechny fotografie kánoe Lochneska...


Horní čelist Lochnesky a její obočí je tvořeno plochami, kde při sjíždění jezu brání potápění špice. Tyto části jsou totiž tvořeny plochami s hladkým povrchem, které se opřou o vodu a díky správnému sklonu mají tendenci vytlačovat špici směrem k hladině. Efekt je o to silnější, o co je větší rychlost lodi. Jednoduše řečeno to znamená, že na Lochnesce sjedete bez nabrání vody mnohem více, než na běžných kanoích. V peřejích pak obočí a čelist fungují jako účinné vlnolamy. Pokud tedy rádi přenášíte jezy a rádi vyléváte vodu z lodi pod každou peřejkou, nemusíte soutěžit. Lochneska těmto koníčkům nevyhoví. Zajímavým prvkem v lodi je také plynová vzpěra, která je novinkou.

Další podrobnosti a technické parametry Lochnesky můžete najít na webu www.plastovky.cz, včetně deseti důvodů, proč musíte tuhle kánoi mít.

Výrobcem kánoe je firma NOE Pardubice, která vyrábí i další plastové produkty a provozuje také vodácký obchůdek. Podrobně opět na www.plastovky.cz.

Kánoe Lochneska a plynová vzpěra

 

Kánoe Lochneska na Ohři

Soutěž

Pokud se chce zúčastnit soutěže o kánoi Lochneska stačí pouze odpovědět na pár jednoduchých otázek (kdyby pro vás byly těžké, můžete hledat odpovědi na www.plastovky.cz), zanechat nám svoje kontaktní údaje a pak čekat, zda jste odpověděli správně a zda budete vylosováni. Snadné, že?

Pravidla soutěže

Každý soutěžící se smí zúčastnit pouze jedenkrát. Všichni, kdo se pokusí o odeslání několika pokusů, budou ze soutěže zcela vyřazeni. Odpovědi na soutěžní otázky můžete zasílat do 31. 7 .2017 včetně. Poté bude soutěž uzavřena a vylosován výherce. Účastí v soutěži souhlasíte se zařazením vašeho emailu do seznamu odběratelů newsletteru vodáckých novinek, který posíláme 1x měsíčně. Z odběru se samozřejmě můžete kdykoli snadno odhlásit.


23.06.2017, Petr Snížek


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů