Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Vaše videa


Jarní tání v Norsku a Švédsku

Jarní tání v Norsku a Švédsku

Český kajakář Honza Beneš strávil poslední rok v norském Trondheimu, kde v rámci programu Erasmus předstíral, že studuje. Ve skutečnosti ale nalítal spoustu kilometrů na skialpech a kole a teď, když začaly téct řeky, tak i na kajaku. Podívejte se na video z jarních řek norského regionu Sør-Trøndelag a švédského regionu Jamtland. Asi se v Norsku vyplatí zajet i trochu severněji, nemyslíte?

Balkán je stále populárnější jarní vodácká destinace, podívejte se proč

Balkán je stále populárnější jarní vodácká destinace, podívejte se proč

Mezi populární jarní vodácké destinace patří bezesporu Korsika a alpské oblasti Piemont a Tessin. Když se ale rozhodnete vyrazit trochu dál, dá se dojet třeba na Balkán, který nabízí mnoho krásných řek, pohostinnost, příjemné počasí, nekonečné možnosti divokého kempování a nízké ceny. Podívejte se na video od kajakáře Jana Praprotnika, který právem tvrdí, že "Jet s kajakem na Balkán je nejlepší věc, kterou můžete udělat."

V poslední době navíc hrozí balkánským řekám nebezpečí stavby mnoha přehrad, tak se dá vodácký zájezd spojit s podporou prostesních akcí proti betonování.

S.U.P. START 2017 obrazem

S.U.P. START 2017 obrazem

První paddleboardové závody letošního roku zvané S.U.P. START 2017 se opravdu vydařily. Svědčí o tom i skoro půlhodinové video, které sestříhali organizátoři z Bude Sportu.

Doubrava 2017 leteckým pohledem

Doubrava 2017 leteckým pohledem

Nad letošním Odemykáním Doubravy létal dron Petra Vencovského, který natáčel projíždějící davy vodáků v Mladoticích a samozřejmě v peřeji u Martina. Podívejte se, jak vypadá Doubrava z ptačího pohledu. Třeba se na videu i uvidíte.

Finále Českého poháru v eskymování 2017

Finále Českého poháru v eskymování 2017

Před pár dny se na YouTube objevilo video z letošního Finále Českého poháru v eskymáckých obratech. Kdo jsou letošní šampioni a jak jim to "zvedá" se podívejte v krátkém filmu od Martina Dvořáčka.

Salza na paddleboardech

Salza na paddleboardech

Začátkem dubna se česká partička jezdců okolo Tambo SUP vydala pojezdit na notoricky známou rakouskou řeku učitelku - Salzu. Na místě se přidalo ještě několik místních paddleboardsitů a tak byla výsledná skupina velmi početná. Z akce vzniklo krásné video, kterému dodávají šmrnc působivé záběry z dronu. Více o akci hledejte na paddleboardista.cz.

Rio Baker na C1 v podání Honzy Choutky

Rio Baker na C1 v podání Honzy Choutky

Singlíř Honza Choutka trávil zimu v Chile a mezi jeho největší zážitky určitě patří sjezd vyhlášené big water řeky Rio Baker. Podívejte se, jak se s obřími peřejemi popasoval...

Šumavská řeka Vydra odstartovala sezonu

Šumavská řeka Vydra odstartovala sezonu

Šumavská Vydra je hodně hezká řeka, která ale díky regulím Národního parku Šumava nedovoluje vodákům vyrazit vždy, když teče voda. Minulý víkend byl letos prvním možným termínem pro splutí a hned to vyšlo. Vody teklo krásných 20 kubíků a nebylo prý ani tolik zima. Jenom slunce se schovávalo za mraky, ale to už bychom asi chtěli moc. Děkujeme za zaslané video Jiřímu Muricovi.

Tanvaldská Kamenice na otevřené kanoi

Tanvaldská Kamenice na otevřené kanoi

O víkendu měla příjemných 6 kubíků Tanvaldská Kamenice a kromě mnoha kajakářů se na ní vypravil také Robert "Saigon" Kyselý, který si jí sjel na otevřené kanoi. Podívejte se, jak si jízdu užil a jak se mu dařilo v klíčových místech jako jsou Okýnka, Prádelna a další. Taky už jste letos Kamenici jeli?

Splutí Odry za limitního stavu

Splutí Odry za limitního stavu

Další video, které ukazuje jedno z prvních jarní splutí letošní sezony je tu. Tentokrát se jela Odra za limitního vodního stavu, ale radost ze splutí je vidět na každém záběru pádla i kamery.