Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Vaše videa


Divoká voda v Kyrgyzstánu

Divoká voda v Kyrgyzstánu

V létě roku 2016 se Matěj Koudelka a Ondra Pokorný vydali na divoké řeky v Kyrgyzstánu. Připojili se k výpravě vedené členy adidas Sickline týmu Tomassem Marnicsem a Egorem Voskoboynikovem a užili si skvělé pádlování na Velkém a Malém Narynu, Kekemerenu a dalších místních řekách. Matěj navíc o celé akci sepsal parádní text, na který se můžete těšit v letošním prvním Pádlerovi. Zatím se trochu navnaďte u videa!

S raftem v peřejích Brahmaputry

S raftem v peřejích Brahmaputry

Na podzim loňského roku se už po několikáté vydala česká expedice pod vedením Roberta Kazika z Denali Expedition týmu na peřeje řeky Brahmaputry. Pokud by někdo o této řece nic nevěděl, pak vězte, že se jedná u jeden z největších světových veletoků tekoucí z Tibetu přes severovýchodní indické státy až do Bangladéše a oceánu. Této definici odpovídá i vodnatost řeky a tedy velikost a síla peřejí. Důkazem budiž video od Kuldy.

Míra Kodada na Rio Arazá

Míra Kodada na Rio Arazá

K řece se prodíráte skrz džungli, z řeky se prodíráte skrz džungli. Tak nějak to vypadá v Peru, kam vyrazil na zimu pádlovat český kajakář Míra Kodada. Ale stojí to za to! Podívejte se na jeho sjezd řeky Arazá.

Best of 2016 od Michala Havelky

Best of 2016 od Michala Havelky

Michal Havelka ze známé bratrské dvojice #Havelkabros připravil na konci roku sestřih toho nejlepšího, co za rok zaznamenal na svojí kameru. Dobře se bavte!

Rio Botičo 2016

Rio Botičo 2016

Rio Botičo se letos povedlo - počasí nám přálo a urodilo se i několik parádních krys. Na jednu synchronizovanou krysu tří lodí se můžete podívat v krátkém podzimním videu. A kdybyste se chtěli pobavit víc, YouTube nabízí mnoho dalších zajímavých videí.

Cooperation - soutěžní video Kuby Piňose

Cooperation - soutěžní video Kuby Piňose

Jakub Piňos se v loňském roce umístil na krásném druhém místě v soutěži Short Film of the Year Awards se svým videem Sidestream a letos soutěží znovu. Svůj snímek nazvaný Cooperation tentokrtá zaměřil na ukázku toho, jak je důležitá spolupráce na divoké vodě a snaží se divákům přiblížit, co znamená voda pro něj samotného. Kubovi držíme v soutěži palce!

To nejlepší za dvě sezony od Honzy Choutky

To nejlepší za dvě sezony od Honzy Choutky

Naším aktuálně nejlepším singlířem na divokých řekách je Honza Choutka, který toho za poslední roky napádloval opravdu hodně a rozhodl se, že by si to neměl nechat jen pro sebe. Vznikl tak sestřih toho nejlepšího, co Chouťas během roku 2015 a 2016 zažil a hlavně sjel. Příjemnou zábavu.

Podzimní Jizerky ještě jednou

Podzimní Jizerky ještě jednou

Rychlý vzestup hladin řek v minulém týdnu kromě Honzy Choutky zaznamenal taky Míla Loudil a ke Kamienné stihnul dát ještě Jizeru. Mrkněte se na záznam z jeho GoPro.

Minulý týden tekly Jizerské hory

Minulý týden tekly Jizerské hory

Kdo bedlivě sleduje vodočty, dokázal v poslední době vychytat hned několik pádlovacích dnů v Jizerkách. Honza Choutka vyrazil na rychlou akci minulý čtvrtek a svezl se s větší partičkou na polské Kamienné za skvělého stavu 19 kubíků.

Sezóna v údolu Oetzu

Sezóna v údolu Oetzu

Téměř celou letošní sezonu strávil Tomáš Slavík v údolí Oetzu. Užil si tak velkou letní vodu, která umožňuje jezdit jenom některé úseky, a s ubývajícími teplotami i takové speciality jako Wellerbruecke nebo Rofen Ache (někdy uváděno jako Rofner Ache). Podívejte se na sestřih nejlepších záběrů z několika pobytů v parádní vodácké destinaci.