Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Vaše videa


Rio Baker na C1 v podání Honzy Choutky

Rio Baker na C1 v podání Honzy Choutky

Singlíř Honza Choutka trávil zimu v Chile a mezi jeho největší zážitky určitě patří sjezd vyhlášené big water řeky Rio Baker. Podívejte se, jak se s obřími peřejemi popasoval...

Šumavská řeka Vydra odstartovala sezonu

Šumavská řeka Vydra odstartovala sezonu

Šumavská Vydra je hodně hezká řeka, která ale díky regulím Národního parku Šumava nedovoluje vodákům vyrazit vždy, když teče voda. Minulý víkend byl letos prvním možným termínem pro splutí a hned to vyšlo. Vody teklo krásných 20 kubíků a nebylo prý ani tolik zima. Jenom slunce se schovávalo za mraky, ale to už bychom asi chtěli moc. Děkujeme za zaslané video Jiřímu Muricovi.

Tanvaldská Kamenice na otevřené kanoi

Tanvaldská Kamenice na otevřené kanoi

O víkendu měla příjemných 6 kubíků Tanvaldská Kamenice a kromě mnoha kajakářů se na ní vypravil také Robert "Saigon" Kyselý, který si jí sjel na otevřené kanoi. Podívejte se, jak si jízdu užil a jak se mu dařilo v klíčových místech jako jsou Okýnka, Prádelna a další. Taky už jste letos Kamenici jeli?

Splutí Odry za limitního stavu

Splutí Odry za limitního stavu

Další video, které ukazuje jedno z prvních jarní splutí letošní sezony je tu. Tentokrát se jela Odra za limitního vodního stavu, ale radost ze splutí je vidět na každém záběru pádla i kamery.

Populární Sázava Týnec - Pikovice na paddleboardu

Populární Sázava Týnec - Pikovice na paddleboardu

Jarní oblevu nevyužili jenom kajakáři na nejrůznějších horských říčkách a potocích, ale také paddleboardisté. Na Sázavě v populárním úseku z Týnec nad Sázavou do Pikovic se povozil a zasurfoval si Honza "Rotťák" Rott z Paddleboardshopu.

Gottleuba - divoká voda v Krušných horách

Gottleuba - divoká voda v Krušných horách

Obleva a zvýšené vodní stavy se v minulém týdnu nevyhnuly ani Krušným horám, kde teče například krásná řeka Gottleuba. Místní partička si ji střihla hned třikrát po sobě za různých vodních stavů. Podle videa se zdá, že Krušné hory stojí při příští oblevě určitě za návštěvu. Co byste z Krušných hor doporučili vy?

První Jizerky roku 2017

První Jizerky roku 2017

Včera se poprvé dalo jezdit snad všechno co se v Jizerských horách běžně jezdí a řeky byly vodáckými partičkami doslova obsypány. Dan Princ navíc hned po návratu domů zasedl k počítači a tak je tu den po akci parádní video z Jizerky a Mumlavy. Taky jste někde pádlovali?

Divoká voda v Kyrgyzstánu

Divoká voda v Kyrgyzstánu

V létě roku 2016 se Matěj Koudelka a Ondra Pokorný vydali na divoké řeky v Kyrgyzstánu. Připojili se k výpravě vedené členy adidas Sickline týmu Tomassem Marnicsem a Egorem Voskoboynikovem a užili si skvělé pádlování na Velkém a Malém Narynu, Kekemerenu a dalších místních řekách. Matěj navíc o celé akci sepsal parádní text, na který se můžete těšit v letošním prvním Pádlerovi. Zatím se trochu navnaďte u videa!

S raftem v peřejích Brahmaputry

S raftem v peřejích Brahmaputry

Na podzim loňského roku se už po několikáté vydala česká expedice pod vedením Roberta Kazika z Denali Expedition týmu na peřeje řeky Brahmaputry. Pokud by někdo o této řece nic nevěděl, pak vězte, že se jedná u jeden z největších světových veletoků tekoucí z Tibetu přes severovýchodní indické státy až do Bangladéše a oceánu. Této definici odpovídá i vodnatost řeky a tedy velikost a síla peřejí. Důkazem budiž video od Kuldy.

Míra Kodada na Rio Arazá

Míra Kodada na Rio Arazá

K řece se prodíráte skrz džungli, z řeky se prodíráte skrz džungli. Tak nějak to vypadá v Peru, kam vyrazil na zimu pádlovat český kajakář Míra Kodada. Ale stojí to za to! Podívejte se na jeho sjezd řeky Arazá.