Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Reportáže z akcí


KALIKOVÁK RODEO 2K17

KALIKOVÁK RODEO 2K17

První červnový víkend je za námi a s ním i první freestylové závody na divoké vodě letošního roku. Hracholuská přehrada a pánové z Povodí se, i přes opět poměrně suché období, pochlapili a nechali vodáky z TJ UNION Plzeň uspořádat již tradiční akci pod záštitou CNAWRu.

Junior Kayak Fest Hradec Králové - 10. ročník

Junior Kayak Fest Hradec Králové - 10. ročník

První červnový víkend se v Hradci Králové uskutečnil již 10. ročník Junior Kayak Festu.  Závody se konaly na loděnici DDM na slepém rameni řeky Orlice nedaleko Malšovic. Zúčastnilo se jich přes 60  dětí z Královéhradeckého a Pardubického kraje.

Jihlava – fotogalerie z ČPV a volného splutí na konci června

Jihlava – fotogalerie z ČPV a volného splutí na konci června

O víkendu 24. a 25. června hostila řeka Jihlava pod přehradou Mohelno hned dvě vodácké akce. V sobotu to bylo volné veřejné splutí a v neděli si to soutěživí vodáci turisté rozdali v jednom ze seriálu závodů Český pohár vodáků. Ten se měl původně jet na tradičním terénu, na řece Svratce, ale protože se opravuj hráz Vír I museli jej pořadatelé přesunout. Na obě akce vyrazili naši fotografové, kteří pro vás připravili rozsáhlé fotogalerie. Sobotní splutí nafotila naše redaktorka Alena Hrubá. Nedělní ČPV pak brněnská fotografka Marie Stránská.

Jihlava z Mohelna obrazem

Jihlava z Mohelna obrazem

Minulý víkend bylo pod přehradou Mohelno na řece Jihlavě rušno. V sobotu 24.6. proběhlo volné splutí, v neděli pak ČPV. Vodáci si mohli užít splutí zhruba 18 km dlouhého úseku pěkně tekoucí řeky až do Ivančic. Hned několik stovek splouvajících využilo nadlepšeného vodního stavu k vodáckým radovánkám a strávili slunečný den na peřejkách Jihlavy tekoucí skalnatým údolím, mezi lesy a loukami. Ve spodní části splouvaného úseku poté mohli obdivovat Mohelenskou hadcovou step, která je přírodní rezervací.

Na akci se vydala i naše redaktorka Alena Hrubá, která na místě rozdávala ukázková čísla našich časopisů a také vyfotila pár fotek :) Potkali jste se? Najdete se na fotkách?

Retroplavba ve svatebním hávu

Retroplavba ve svatebním hávu

Letošní zahajování sezóny Vodáckého muzea na zámku ve Zruči nad Sázavou začalo Retroplavbou z Horky do Zruče. Celé letošní jaro bylo studené a ještě ráno lilo jako z konve, takže účast na ní nevynechali jen ti nejskalnější vodáci.

Jaké bylo Sázavské pádlo 2017

Jaké bylo Sázavské pádlo 2017

Během prvního květnového víkendu se na Sázavě v Pikovicích a v okolí uskutečnil již 47. ročník závodu dětských vodáckých oddílů Sázavské pádlo. Letošní ročník se nesl v duchu železnice, které byly uzpůsobeny kostýmy organizátorů, zábava a i výzdoba tábořiště.

Jaká byla Trnávka 2017

Jaká byla Trnávka 2017

Letošní ročník ZET Trnava Xrace, mistrovství ČR v extrémním pádlování na divoké vodě, byl již čtvrtým v pořadí. Poslední víkend v květnu se na nejtěžším českém slalomovém kanále  sešlo více než 120 závodníků, aby prověřili své vlastní pádlovací dovednosti, vzájemně poměřili síly s ostatními pádlery a všem čumilům předvedli, co v nich je.

Memoriál Františka Šikuly 2017

Memoriál Františka Šikuly 2017

V neděli 21.5.2017 se na Brněnské přehradě konal II. ročník Memoriálu Františka Šikuly, hrázného, který s nasazením života zachránil na konci II. světové války hráz přehrady před vyhozením do vzduchu. Tím zachránil obydlí i životy lidí pod přehradou.

Tambo Prague SUP Race 2017

Tambo Prague SUP Race 2017

Pražské Žluté lázně byly dějištěm konání druhého ročníku závodu paddleboardistů zvaného Tambo Prague Sup Race. Jak se vydařil?

Jaké bylo Odemykání Vltavy 2017

Jaké bylo Odemykání Vltavy 2017

Velké obavy o osud Odemykání Vltavy panovaly před startem ve štábu organizátorů akce. Předpověď byla totiž hrozivá a přihlášených účastníků bylo poskrovnu. Nakonec ale všechno dopadlo dobře.