HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

HYDRO SPECIÁL 2007

HYDRO SPECIÁL 2007 Stejně tak, jako vloni, i letos vychází první letní HYDRO 3/07 spolu s rozsáhlou přílohu určenou začínajícím vodákům. HYDRO Speciál, připomínající méně zkušeným i ostříleným vodákům základní zásady bezpečného pádlování, dostávají zdarma jako dárek nejen všichni čtenáři HYDROmagazínu, ale je také volně k dispozici všem, kdo mají zájem o ty nejzákladnější vodácké znalosti.
HYDRO Speciál se v letošním roce zaměřuje především na nafukovací čluny, jejich možnosti, ale také rizika, která mohou vodákům hrozit při podceňování nebezpečí a přeceňování vlastních schopností nebo možností nafukovacích plavidel. HYDRO Speciál ale také přináší první velké srovnání všech nových samovylévacích kánoí české výroby. Zvažujete-li koupi nové nafukovačky, nenechte si ujít Velký test nafukovaček v HYDRO Speciálu.

V hlavních článcích HYDRO Speciálu se dozvíte:

* V rozhovoru s Robertem Kazíkem vám připomeneme přednosti, ale i omezení nafukovacích lodí a poradíme na co si při jejich používání dát pozor.

* Velký test nafukovaček vám slovním popisem i spoustou obrázků představí všechny nové nafukovací kánoe se samovyévacím dnem, které se v nedávné době objevily na českém trhu. Chcete-li vědět více o tom, jak se jezdí na kánoích Baraka, Fileta, R2, Rio nebo Yukon, určitě si přečtěte velký test v HYDRO Speciálu 2007.

* HYDRO Speciál vám také připomene, na co je třeba pamatovat než vyplujete a jak zní vodácké desatero bezpečnosti.

* Jak rozpoznat a včas obejít nebezpečný jez a kde na našich řekách číhají ty nejnebezpečnější jezy.

* Stručně vám představíme 10 nejlepších turistických řek v ČR a poradíme odkud a kam je možné na nich plout.

* O tom, že raft není záchranný kruh snad nebudeme muset nikoho dlouho přesvědčovat. Dokazují to ostatně i skutečné příběhy tragických nehod na nafukovacích člunech, které jsme pro vás sesbírali jako malé varování před lehkovážností a podceňováním divoké vody.

* Shrnuli jsme pro vás ve stručném přehledu jaká omezení a zákazy platí na našich řekách.

* Připomeneme také, co je a co není dobré brát s sebou na vodácký výlet.

* No a samozřejmě nemůže chybět ani HYDROmarket a v něm aktualizovaný seznam nejdůležitějších vodáckých půjčoven v ČR a na Slovensku

Patříte-li mezi naše stálé čtenáře a zároveň zkušené vodáky a máte-li pocit, že pro vás HYDRO Speciál nemá žádné nové užitečné informace, neváhejte jej ze svého výtisku HYDROmagazínu vytrhnout a věnovat jej někomu, kdo na vodě třeba ještě nikdy nebyl. Určitě na ni potom rád vyrazí a bude si jistě rychle vědět rady.

Dobrou vodu přeje

HYDROredakce

Hydro Speciál 07 ve formátu pdf

(8,2 MB; k prohlížení souborů v PDF formátu je potřeba nainstalovat prohlížeč Acrobat Reader, který si můžete zdarma stáhnout [redir=http://www.slunecnice.cz/sw/acrobat-reader/czech-full/]zde[/redir]).ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ