HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Krumlovský vodácký maraton – 8. ročník

Krumlovský vodácký maraton – 8. ročník 9. října startuje závod [b]kajaků[/b] a [b]kánoí[/b] na 36 km. Hromadný start je v 11 hodin ve Vyšším Brodě pod hrází. Letos startují z první startovní linie K2, ze druhé K1 a ze třetí všechny "C"éčkové kategorie. Závodníci mají na trati devět jezů. Přenášky na jezech jsou povolené.[b]Pramice[/b] startují z Rožmberku nad Vltavou v 11 hodin z první, a [b]rafty[/b] ze druhé startovní linie.

Jejich trať je opět dlouhá 26 km. Čeká je jen sedm jezů a přenášky jsou taktéž povolené. Obtížnost tratí je klasifikována do WW I–II. Během závodu je zvýšený průtok na cca 20 m³/s.

Celkem je vypsáno dvacet kategorií.

Na pískárně v kempu je pro všechny závodníky povinný přeběh, a je tu připravené i občerstvení.

[b]Žákovská kategorie[/b] startuje Na pískárně. Start je opět hromadný, a to ve 13:00 hodin. Žáci starší 11 let mohou startovat v doprovodu rodičů či trenérů, vypisuje se pro ně 5 kategorií. Trať s cílem v Českém Krumlově je dlouhá 11 kilometrů. Na trati mají šest jezů, kde je přenášení taktéž dovoleno.

Cíl je pro všechny kategorie v Českém Krumlově pod Lazebnickým mostem.

Každý závodník KVM musí mít po celou dobu závodu nasazenou helmu a musí mít na sobě plovací vestu. Nedodržení tohoto pravidla povede k diskvalifikaci ze závodu. Na trati závodu se bude provádět kontrola.

Pořadatel doporučuje přihlásit se nejpozději do neděle 3. října 2010 (včetně), neboť závodníci a posádky přihlášené v týdnu závodu, včetně soboty (4. až 9. října 2010), mají startovné vyšší. Poslední přihlášky se přijímají v sobotu 9.10. 2010 do 10:00 hodin.

Vyhlášení výsledků bude v 18:00 hodin v areálu pivovarské zahrady. První tři z každé kategorie se podělí, podle pravidel uvedených v propozicích, celkem o 80 000 Kč.

Podrobnosti najdete v propozicích na [redir=http://www.krumlovskymaraton.com/propozice/ newwindow]www.krumlovskymaraton.com[/redir].

Plakát závodu si můžete stáhnout zde.

Doprovodný program v Pivovarské zahradě v Českém Krumlově začne v sobotu ve 12 hodin.

Večerní párty se bude konat uvnitř v pivovarské restauraci. I letos budou hrát kapely Akia, b.a. a Tři Sestry Revival Banda.


23.09.2010, Věra Kučerová


ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ