HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Pádlování v kraji psa baskervillského

Většinu letošního podzimu jsem strávil v Norsku a doufal, že napadne sníh. Nicméně letos to se sněhem nebylo nikde nijak slavné. Do toho mi poslal Simon pozvánku na víkendový Gene17 Adventures Weekend a pádlování v anglickém Devonu. Koukám na letenky a zjišťuji, že přes Londýn to není zas o tolik dražší. Kupuji letenky a po několika dnech mě vyzvedává kámoška na letišti v deštivé Anglii.Nemám s sebou na vodu vůbec nic kromě běžek, které tady nejsou moc vhodné. Nicméně puzzle se skládá dohromady a Richard Brooks z teamu ZET mě vyzvedává v Londýně a má pro mě i zbytek vybavení, Simon pádlo a Cheesy oblečení.

Z Londýna to do Devonu trvá něco kolem 4 hodin jízdy po dálnici a tak kolem druhé rodiny ranní kempujeme na břehu řeky Dart. Ranní anglický čaj mě rozehřívá a v brzkém ránu vyrážíme na říčku Elm. Teče “pěkných” 5 kyblíků a tak se protloukáme dolů. Říčka moc pěkná, ale zasloužila by si více vody. Na odpoledne máme zdejší klasiku Upper Dart, který je podobný naší Kamenici. Hezky to teče a začíná pršet, tak se těším na další dny, které snad přinesou vodu. Opravdu si není na co stěžovat, voda v Anglii je zatím lepší než jsem čekal, je docela teplo a po každém pádlování spousta anglického čaje a pečiva se šlehačkou (cream tea) v typickém anglickém pubu dotváří atmosféru.

Páteční večer je rozehřívací párty, Olafovo promítání a v sobotu ráno mě čeká pádlování za úsvitu. Snažím se dělat, že si nic nepamatuju, nicméně Nick a Cheesy mě usvědčují z páteční diskuze a tahají na mrazivý anglický ranní vzduch. Ranní pádlování je o něčem jiném, přes noc pršelo, voda příjemně nastoupala a peřeje jsou kolem WW IV od začátku do konce. Všude kolem je mlha a přesně tímto krajem se toulal pes baskervillský, tak čekám, že na mě bestie vyskočí z mlhy. To se naštěstí nestalo a po několika dalších kolečkách a čajích se všichni schází na večerní párty.

Ta je jako u nás na větším vodáckém večírku. Tombola, DJ, promítání a hodně anglického a irského piva. Neděle se nese zase v pohodovém duchu a řeka je plná partiček potýkajících se s typickými peřejemi jako Eutanasia, 50:50, Surprise a podobně. Celkově je scéna velice podobná té naší a tak si připadám jak v Krkonoších při pouštění Kamendy. Pokud si chcete užít pohodové pádlování před svátky, tak Devon mohu doporučit. Ve spojení s anglickou mentalitou, čajem a kulturou je to skvělá akce.

Placená inzerce:
Kvalitní nafukovací čluny zakoupíte u firmy Gumotex.


05.10.2012, Jakub Šedivý


ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ