HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Čertovy proudy budou hostit Mistrovství Evropy v extrémním kayakingu

Čertovy proudy budou hostit Mistrovství Evropy v extrémním kayakingu Už šestý ročník Mistrovství České republiky aka European Open v extrémním kayakingu se uskuteční poslední srpnový víkend (31. srpna - 2. září 2012) pod Lipenskou přehradou, na části Vltavy nazvané Čertovy proudy. HIKO Devil's Extreme Race startuje v Loučovicích, vyhlášeno je několik různých závodů. Kvalifikace se jede na Loučovické kaskádě, finále, kayak cross a závod týmů na Čertových proudech. Pro letošní rok si připravili organizátoři řadu novinek."Hlavní letošní novinkou je, že jsme zařadili kategorii profi. Důvodem je dát šanci i těm, kteří se nechtějí utkat přímo se světovou špičkou a zároveň o závody nechtějí přijít.

Další novinkou je to, že HIKO Devils Extreme Race se posouvá na světovou úroveň. AWP (Association of Whitewater Professionals) World Series je série 6ti závodů po celém světě, z nichž závod na Lipně je čtvrtým v pořadí. Můžeme tedy očekávat ty opravdu nejlepší kajakáře na světě.

Závody se těší mezi vodáky velké oblibě, pravidelně se jej účastní několik desítek závodníků z Česka i zahraničí. Závodit se bude v extrémním slalomu (který bude zároveň kvalifikací na kayak cross) a sprintu, závodě tříčlenných týmů a kayak crossu, při kterém jsou soutěžící rozlosování do čtveřic, startují najednou a dva nejrychlejší postupují do dalšího kola.

Letos se ve stejném termínu uskuteční pod Lipenskou přehradou zároveň Mistrovství Evropy raftingu. Kromě toho, že bude i tento závod divácky velmi atraktivní, znamená to, že z přehrady se bude "upouštět" více vody než běžně.

V rámci spolupráce a bezpečného průběhu závodu na Lipně zajišťujeme safety pro raftové mistrovství Evropy.
Jedná se o středu 29.8. a neděli 2.8. v rozsahu asi 5 hodin.
Sháníme lidi ochotné pomoci, samozřejmě za náležitou odměnu a to buď 50%slevy na startovném a nebo 10 piv na baru.
Nemusíte se bát ze byste přišli o nějaký závod, s ničím se to nekryje.
Za připadnou pomoc budeme vděční a těšíme se. Zájemci se můžou hlásit emailem na [email]jirkakopecny@seznam.cz[/email]

Úsek Vltavy nazvaný Čertovy proudy se nachází mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem, patří k vodácky nejnáročnějším přírodním úsekům v České republice. Úsek je za běžného průtoku kolem 2 m³/s brán jako nesjízdný, je třeba průtok výrazně vyšší, zhruba 20 až 30 m³/s. Právě z tohoto důvodu je závod tak oblíbený, lipenská přehrada se totiž "pouští" pouze jedenkrát ročně a jedná se tedy o mimořádnou příležitost si tento vodácky zajímavý úsek sjet.

"Letošní průtok by se měl blížit 35 m³/s, loni to bylo zhruba 20 m³/s," připomíná Kopečný. Za vyššího stavu se jezdí celá trasa Vltavy od lipenské hráze až po Vyšší Brod (a případně i dále po Vltavě).

Další informace naleznete na stránkách www.devilsextremerace.com.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Jiří Kopečný
[email]jirkakopecny@seznam.cz[/email]
tel.: 775350588

Miroslav Kodada
[email]mira@kodada.cz[/email]


08.08.2012, Pořadatel akce


ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ