HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Česká rodeová špička v Troji

Česká rodeová špička v Troji Nová trojská Tlama hostila letos v červenci nejlepší české rodeisty. Dobrý playspot a vysoká úroveň jezdců jsou podle mého dvě spojité nádoby. Ke špičkové kondici naší Tlamky vede ještě velmi dlouhá cesta, ale co kondice našich atletů? Řekl bych, že stále stoupá a je to znát především v kategorii K1M.Nejlepší výkon Bartosze Czauderny byl v kvalifikaci ohodnocen neuvěřitelnými 1136 body!

Tolik bodů, 1136 za dvě 45 sekundové jízdy, to je fenomenální výkon.

Jistě nejde o nějaké hausnumero vycucané z prstu, vždyť hlavním rozhodčím byl úřadující mistr Evropy, náš singlkanoista Lukáš Červinka, který je znám svou přísností. V rozhodcování mu sekundoval úřadující mistr světového poháru Peter Csonka, který si přijel do Prahy odpočinout. V Lienzu, kde se letos konalo mistrovství Evropy, si totiž natrhl břišní sval, a tak byl jeho odpočinek tentokrát nedobrovolný. Vynucená pauza přišla Peterovi zřejmě vhod, protože v USA právě rozsekal kompletní světovou elitu a ve všech třech pohárech si vyjel zlato.

Obrovský posun a zkvalitnění jsem zaznamenal hned u několika jezdců. Z našich borců především u Honzi Špindlera, kterému se velmi osvědčila společná příprava právě s polským reprezentantem Czaudernou. Honza začal triky pěkně dotahovat, jezdí techničtěji a lítá ještě výš než vloni. V Troji potvrdil neotřesitelnou roli české jedničky. Kéž by mu forma vydržela a příští rok odjel reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa do Nantahaly v USA. Vyrovnanou finálovou jízdu předvedl i Jirka Langer, a to dokonce v plastové lodi. Plastové lodě se do finále podívaly celkem tři, což je už dnes rarita a stále řidší úkaz.

Nina Csonková ze Slovenska si vyjela zlatou v ženách a svými 380 body jen potvrdila svou světovou extratřídu. Stříbrnou příčku obsadila Lucie Horká, která v posledních dvou letech zaznamenala raketový vzestup a v současnosti u nás jen stěží najde konkurenci. Mezi singlíři dominuje dvojnásobný mistr Evropy Lukáš Červinka a juniorským zlatem se blýskl Vojtěch Lukeš, který je i autorem následujícího videa.

Jak je vidět, rodeo na divoké vodě si jde dál svou cestou a snad se jednou stane i olympijskou disciplínou. Aby jste se stali dobrými rodeisty, nestačí mít jen dobrý playspot a vybavení, důležitý je i efektivní trénink. Pokud byste se chtěli o rodeu dozvědět více a chcete-li se rovnou i něco naučit, pak vám vřele doporučuji Youngsters Camp, který připravili kluci z Pirate-production na trojský kanál o víkendu 21. – 23. září.

Další článek o Freestyle Festu 2012 a především skvělé fotografie najdete: zde.

text: Slunda, foto: Adélka Moravová, video: Vojtěch Lukeš


12.09.2012, Pořadatel akce


ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ