HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Čištění řeky Otavy - čistíme řeku pro sebe ne po sobě

Čištění řeky Otavy - čistíme řeku pro sebe ne po sobě

Již tradičního úklidu řeky Otavy se v letošním roce v sobotu 18. 5. 2013 i přes počáteční nepřízeň počasí zúčastnilo rekordních 130 dobrovolníků. K téměř třinácti kilometrovému úseku na řece Otavě přidali i úsek na Volšovce.Čistil se úsek od mostu v Dlouhé Vsi po kamenný most v Čepicích a Volšovka (Roušarka) z Františkovi Vsi po soutok s Otavou, dobrovolníci sesbírali velké množství věcí, které do řeky a jejího okolí určitě nepatří. Od pet lahví až po torza nábytku, pračku, pneumatiky a další odpad. Jak se do vody asi dostali, toť otázka. Sesbíraný odpad většinou v igelitových pytlích byl odvážen do velkoobjemového kontejneru.

I letos každý účastník dostal pamětní tričko s logem akce. Pro všechny bylo během úklidu zajištěno občerstvení. Po ukončení sběru se většina dobrovolníků sešla na grilování v kempu na nádraží. Od sedmi večer zahrála skvělá kapela Memento.

Velký dík patří všem, kteří přišli a ve svém volném čase udělali něco pro přírodu. Finančně a technicky v tomto roce akci zajišťovali: Město Sušice, Otavatour, Bögl a Krýsl, Pivoda – Jančík, Pekařství Rendl, Offpark, Hotel Fuferna, Povodí Vltavy, Gambrinus.

text a foto: F. Švelch, Otavatour


09.06.2013, Pořadatel akce


ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ