HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Až se jaro zeptá...

Až se jaro zeptá... Na klasický dotaz jarního tání: „Cos dělal v zimě?” jsem vždy, jakžto milovník sportů dle sezóny, odpovídal: „Lyžoval neasi.” Za tohle odseknutí mě jarní tání pravidelně trestalo (v lepším případě nějakým vypečeným eskymákem napotřetí). Pádlování v zimě nikdy nebylo nic pro mě. Ale letos možná odpovím jinak.Nedostatek sněhu letošní české zimy mě totiž doslova odpinknul směr Trója. Ne, že bych se stal naráz milovníkem studené vody, ale jakmile jsem si vytvořil berličku typu: „Na Jizerce taky nasedáme, když je kolem nuly”, zjistil, že v sobotu ráno nebudu u bunkru přešlapovat sám a ve finále místo sucháče natáhl kraťasy - bylo vyhráno. Moje holá lýtka sice nepřitáhla množství inline bruslařek a Vohraďák stánek taky neotevřel, ale pravidelné pádlovačky se staly nedílnou součastí prosincových a lednových víkendů. Na Štědrý den dopoledne bylo v Tróji doslova natřískáno, a to nejen díky pražské Bohemce, která se tu schází v tuto dobu již tradičně.

S Karlem Harantem, kterému studenou vodu nezošklivila ani předvánoční šichta s prodejem kaprů, jsme pádlovali dokonce i na 1. a 2. svátek vánoční. Když jsem se před týdnem podíval zpět v kalendáři, tak mě ani příliš nepřekvapilo, že jsem napádloval za uvedené dva měsíce v Tróji víc než za celý podzim.

Štědrodenní pádlování se těšilo hojné účasti

Chuť máchat se ve studené vodě totiž podpořila i říjnová modernizace trojské trati. Moderními plastovými překážkami se sofistikovaným upevňovacím systémem je nyní vybaven celý kanál odshora až po „žehličku”. A je to sakra poznat. Nové překážky u dna a kolem stěn neprotékají, takže se celá trať výrazně zrychlila, rozhraní jsou ostrá a přibylo i válců, které dokážou potrápit. Prostoru na poflakování ubylo, vracáky jsou rychlé a slušně pulsují, žádný klídek na dlouhý vydejchávání.

Za mě je to jasný: Nebudu 150km daleko hoblovat plácek se špinavým sněhem. Na pořádnou zimu a pěkný lyžování si počkám. V Troji!

text: Macák
foto: webkamera USK TrójaZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ