HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

XXIII. Odemykání Doubravy

XXIII. Odemykání Doubravy Už v úterý nám poslal Bobr báječnou zprávu, že Povodí Labe povolilo nadlepšení vodní stavu z Pařížova. Zpráva je to o to hezčí, že se kvůli nedostatku vody rušila Chrudimka a kvůli ochraně přírody splutí Odry. Tak vezměte pádla do rukou, lodě na hřbet a [b]5. – 6. dubna [/b]hurá na vodu! Doubrava se jede jako vždy v úseku Pařížov – Ronov nad Doubravou, což je 10,2 km obtížnosti WW I–II. Mládež a děti jezdí z Ronova do Žlebů, což je 6 km ZW B.Předpověď počasí je na tento víkend dobrá, ale nezapomeňte, že Doubrava protéká úzkým lesnatým údolím a pokud svítí sluníčko do údolí se často ani neprodere, tak neváhejte a raději přidejte nějakou vrstvu na sebe. Kdo si vezme neoprén, nebude litovat.

Na trati vás čekají obtížnější místa u Mladotic a největší nával a nejvíce čochtanů bude na Martinu. Tak nezapomeňte vzít foťáky (raději vodotěsné) s sebou.

[b]Program:[/b]

sobota

8:00 Prezentace začíná u klubovny skautů

10:00 – zahájení vodácké sezony na Doubravě Dědkem Doubravákem

10:30 – nalodění posádek

20:00 – Vodácký country bál se skupinou WYRTON

[b]Vypouštění VD Pařížov:[/b]

sobota 10:00 – 15:00 hodin

neděle 10:00 – 13:00 hodin

Po uzavření výpustí je dostatek vody v úseku Mladotice – Ronov ještě asi hodinu až hodinu a půl.

[b]Táboření [/b]

Po celý víkend bude v Ronově k dispozici na louce vodácký kemp vybavený pitnou vodou, místem na mytí, WC, ohništěm, vojenským stanem a stánkem s občerstvením.

[b]Parkování[/b]

V Pařížově parkujeme osobní automobily na vyhrazeném parkovišti (bude označeno) na levé straně od Běstviny, autobusy u kostela na pravé straně od Moravan. Dodržujte dopravní omezení (zákaz stání) v Pařížově v blízkosti startu.

V Ronově bude zřízeno parkoviště pro osobní automobily na louce u řeky, autobusy je možné parkovat podél hlavní silnice na Žleby a před klubovnou MO ČRS.

Placená inzerce:
Půjčování na Doubravce, kajaky Železný a Pyranha, rafty, nafukovačky, kanoe otevřené a zavřené, neopreny a další vodácký materiál


28.03.2014, Věra Kučerová


ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ