HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Není voda? Pádlujte přece na suchu

Není voda? Pádlujte přece na suchu V poslední době nás trápí nedostatek vody, který se našeho sportu týká velmi citelně. Není voda, nejde na ní prostě jezdit, tradiční jarní akce se ruší jedna za druhou a skoro to vypadá, že letos vodácké vybavení ani nevytáhneme. Naštěstí však američtí koumáci přicházejí se zcela novou „vodáckou“ disciplínou.Ano je tomu skutečně tak, Američané, konkrétně firma Kahuna Creations, přišli na to, jak si zapádlovat a nepotřebovat k tomu ani kapku vody. Pokud tedy nepočítáme lahev s pitím, kterou použijete na konci každé jízdy. A o co se to tedy jedná? Nový sport nese název Land Paddling. Vymysleli jej američtí longboardsité, když pro své ježdění začali používat jakési pádlo (přeloženo z angličtiny: suchozemské pádlo) zakončené pevným pryžovým kolečkem, které se neotáčí. Pomocí tohoto nástroje se odráží a pádlo dodává jejich jízdě stabilitu.

Když máte landpaddle stačí už jen mít pořádný longboard nebo jiné pojízdné prkýnko, dle terénu si vybrat správné zakončení pádla a vyrazit. Vývojáři slibují, že se neskutečně pobavíte a že vám to začátky „pádlování“ na longboardu usnadní.

Pokud se vám nový sport zalíbil, neváhejte, zajděte do nejbližšího skateshopu, kupte si potřebné vybavení (u longboardu požádejte o větší kolečka, ať něco projedou), pro jistotu vezměte vestu a přílbu a můžete vyrazit na nějakou naši suchou řeku. A podívejte se na závěrečné video, abyste viděli, že to není apríl :-)

foto: internetZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ