HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno
Komentáře k článkům

Deltou Dunaje na seakajaku aneb rybí hody po rumunsku

Hanka
Hanka

Na článek o Déltě Dunaje mne upozornil manžel, vodák a pravidelný čtenář tohoto časopisu. V Déltě jsem byla  14 dnů v roce 1982 a 10 dnů v roce 1982 na nafukovacím kajaku značky Barum, cesta vlakem do města Tulcea. Článek ve mně vyvolal nostalgii a přimněl mne najít starou mapu se zakreslenou cestou  a tábořišti. Při první cestě jsme projeli východnější část Délty mezi Sulinským a Kirkyzským ramenem z města Tulcea do vesnice Periprava. Při té druhé jsme pádlovali z Mahmudie do Suliny přes jezero Rosu, tedy podobně jako je popsáno. Pro mne to byly dovolené plné pohody, rybolovu a kamarádství. Ta východní část Délty je  malebnější, občas se vzrostlými stromy a s více menšími jezery. Ale již v roce 1982 byla v městečku Crisan vidět komerce a snaha o zřízení rezervace. Jsem ráda, že se po  Déltě stále nechá jet na vlastním plavidle. Děkuji za přimomenutí mládí.

27. 01. 2018, 21:22:03

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze