HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno
Komentáře k článkům

Vozíte na vodu všechno, co je potřeba?

Mates K.
Mates K.

Tisíckrát omletý článek, který ale STOJÍ ZA TO NEUSTÁLE PŘIPOMÍNAT! Díky moc, teď v Maroku jsme si vyzkoušeli, že je to všechno pravda, slaňovací a vyprošťovací matroš jsme použili do posledního kousku všechen včetně prusíků a kladek a měli jsme i lehce zraněného. Nemluvě o pravidle, že nejhorší situace nenastávají na nejdrsnější vodě, ale na řekách které jedeme posté a dobře známe!

V cizích zemích a obzvlášť vícedenních splutích nezapomeňte mít místní simku, balíček s pasem, penězma a pojištěním na krku, abyste se dostali domů či domohli právní ochrany a nouzové přepravy i v případě ztráty lodi. Na těle, nikoli v lodi je dobré mít vždy i termofólii, zapalovač.. čili takous kápézetku. Nejde jen o to co mám s sebou, ale kde to mám a JAK TO UMÍM POUŽÍT - trénujte lana, kladky, vyprošťování. Že to umíte vy je fajn, ale naučte to kamarády, až budete v průseru vy, musí to umět oni.

22. 03. 2018, 11:25:47
Vavrus
Vavrus

Díky za sice omílaný článek, ale je dobré alespoň na začátku nové sezón, nebo "větší" akci, také provést kontrolu stavu stávajícího vybavení.

Stále mi chybí skládací pádlo, je hezké že vozím náhradní, ale jak mi bude platné v kaňonu pádlo u auta, nebo singlířské co mám na vzducholodi, co skončila o kilák jinde. Také kladková kolečka na karabinu stále odkládám. Blokant, nitě, multitool zatím šidím a sobecky spoléhám na pomoc od kamarádů (ni mne ano, já jim snad).

Potřebuji obnovit ploché smyce a jelikož vozím lékárnu v lodi, tak ještě KPZ přímo do osobní výstroje. Smyce kolem pasu je pro mne fuj zkušenost, ale hopšňuru jsem větvím a jiným pastím loni ještě „nabízel“ a asi zase budu. Ve věcech na vodu mám nastálo jen fotokopie dokladů (OP+pjištení), které je snad i zakázáno pořizovat. Nicméně mne mohou dle nich identifikovat v tom horším případě, nebo mám v ruce alespoň něco, když bude jazyková bariéra na úrovni maďarštiny.

Díky

23. 03. 2018, 12:54:05
Martin
Martin

V posledni dobe mi prijde, ze nejen na vode, ale obecne u vetsiny sportu, se rozmohl trend, ze si muzu vsechno koupit. I to bezpeci. Najednou je znamkou profesionality vybaveni. Takze kdyz mam sweetku a kajak o deset kilo tezsi, protoze tam vozim vsechny ty veci o kterych se pise na internetu, tak jsem pripravenej na vsechno. Nechapejte me spatne prosim, v zadnem pripade nechci rict, ze ty vyjmenovany veci jsou nesmysly. Sám je casto vozim. Ale rozhodne bych nerekl, ze jsou to nezbytnosti na kazdou vodu az krome hazecky, prilby, vesty a slusneho obleceni (coz je i neopren a bunda, i kdyz to tak uz dneska nevypada). Popravde bych spis rekl, ze pokud clovek nevi co s tim, tak je to spis potencialni prusvih. Ano, vyzkouset si to vecer u ohne je fajn svanda, ale to podle mne nestaci a u velky casti lidi bych rekl, ze sobě i ostatnim usetri spoustu prace, když se spolehnou na jednoduchou hazecku a svoje nohy, protoze naprosta vetsina veci se da obejit. Kdo se vydava nekam na expedici, ten stejne vi co ho muze cekat a nalezite se vybavi a připraví. Ta priprava a znalost by mela byt tou zakladni vybavou kazdeho a kdyz tohle nikdo neopomene, tak nebude potreba ani deset kilo materialu v lodi kazdyho ucastnika zajezdu. Coz je podle mne taky prehnany. Rekl bych ze by mel stacit rozumny pocet na skupinu. Treba dve vydani. A hlavne umeni to pouzivat.

25. 03. 2018, 22:38:46
Střelec
Střelec

Hezkej seznam toho, co je třeba na expedici do skutečný divočiny, když je k dispozici náklaďák a k tomu náležitej výcvik s popsanejma udělátorama. V tuzemsku na běžnou vodu při přepravě na vlastním hřbetě (včetně vzducholodě) je nad rámec věcí "na sebe" (včetně bezpečnostních) a na táboření (včetně zásob) tak nanejvejš házečka s jednou či dvěma karabinama, rezervní pádlo a lékárnička. Mobil a kudla bejvá součástí oblečení, mimo sezónu se při táboření na divoko šikne zásoba pitný vody.

26. 03. 2018, 07:49:04

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ