HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno
Komentáře k článkům

Na vodu s (malými) dětmi. Jak? A proč?

Martin Kašpar
Martin Kašpar

Ahoj, myslím že velmi pěkně popsané. Mám osobní zkušenost s dětmi v lodi (postupně 4) již od batolat a to na klasickém vodáckém týdenním putování "na těžko". Vždy si to velmi užily, neb je to absolutní změna od normálu. Všem se stala voda nezpochybnitelnou letní náplní života. Přidávám lehkou polemiku a to je využití dětské autosedačky, vajíčka. Na malé děti jsme ji využívali ku spokojenosti v období, když ještě samy neseděly. I do sedačky jsme jim dávali vestu. A stoprocentně podepisuji: loď s takovýmto pasažérem se NESMÍ převrhnout!!! Vodě s dětmi zdar. Martin

07. 05. 2018, 12:26:52
Budoucí táta Ondřej
Budoucí táta Ondřej

A co když se PŘEVRHNE?

MOZEK

07. 05. 2018, 13:24:39
Stávající otec
Stávající otec

A co když se převrhne auto na D1? A co hůř, tam ho taky může převrhnout někdo, úplně nezávisle na mým konání a zkušenostech.

14. 05. 2018, 19:53:10
Anička
Anička

Vajíčko sam o sobě je OK, ale člověk do něj nesmí dítě přivázat! Dětská vesta funguje tak, že sama od sebe obrátí dítě na záda - obličejem nad vodu. To by samozřejmě nefungovalo, když by bylo dítě přivázané ve vajíčku nebo v čemkoliv jiném. A zažila jsem i situaci, kdy rodiče přivázali dítě do vajíčka, vajíčko k pálavě a ta pálava se pak celá převrátila... Naštěstí vše dopadlo dobře, ale dobrý nápad to rozhodně není.

07. 05. 2018, 18:48:55
Kelsang
Kelsang

No tak do vajíčka se mají děti dávat jen na nezbytně nutnou dobu. Vajíčko není lehátko nebo náruč, aby tam děti trávily hodiny. Je navrženo tak, aby v první řadě zabránilo neštěstí při nárazu v autě. Není navrženo tak, aby v prvních měsících života člověka bylo jeho lehátkem. Podobně jako chodítka za komančů, za tohle budou jednou děti rodičům děkovat, až budou pajdat po doktorech s bolavými zády. Šílená móda posledních let, kdy miminka stráví první půl rok v kulaté přepravce, fakt... V lodi se vždycky najde kousek místa, kam dítě odložit na improvizované lehátko.

11. 05. 2018, 22:27:35
Kanoepolista
Kanoepolista

Zdravíme, hezký článek. Děkujeme za zmínku a můžeme jen podpořit pokud by byl zájem o kanoepolo. Rádi se postaráme o začátečníky i snaživé sportovce po republice s naším sídlem v pražském Braníku. Víc info na www.kanoepolo.cz či s konkrétními dotazy 605228524 a facebook: https://www.facebook.com/kanoepoloCZ/. Vodě zdar a kanupolu zvlášť.

07. 05. 2018, 14:35:33
žralok
žralok

Ohledně krizových situací - se svými dětmi jsem sjížděl řeky a třeba i jezy v Č. Krumlově od 3 let . Věřil jsem však svým dovednostem a dosud jsem je na řece nikdy nevyklopil ( už jsou dospělé ) . Navíc měli kvalitní vesty a i já měl při jízdě i na lehké řece  vestu vždy na sobě . Dále jsem vždy na jedno dítko počítal s jedním dospělým , který se v případě nutnosti stará jen o něj .

09. 05. 2018, 09:20:01
Ondrej
Ondrej

Pozor, na Slovensku platí nasledovné nariadenie pri prevádzke malých plavidiel: "Zakazuje sa prepravovať na vratkom malom plavidle deti vo veku do 3 rokov".

01. 06. 2018, 12:58:38
pája
pája

Čím dříve, tím lépe, hlavní je netlačit, nechat je ať je pádlování polapí samo.

10. 06. 2018, 21:47:29

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ