Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
Nafukovací lodě

Jak nafukovat lodě rychle a bez námahy – sestavte si domácí kompresor

Surcuf
Surcuf

Ty kráso............to si autor opravdu myslí, že v době, kdy se dá koupit kompesorek na 12/24V na každé pumpě se někdo bude doma smolit s tímto? :-))))

07. 08. 2017, 11:03:52
Luda78
Luda78

Jaký výkon v litrech asi bude mít takový kompresor od benzínky??? Myslím, že rozdíl bude propastný.

07. 08. 2017, 13:33:07
luděk
luděk

mate pravdu.na co takové monstrum.kompresor na 12 v funguje spolehlivě.

07. 08. 2017, 14:10:20
karel
karel

zkusil jsi nekdy nafouknou lod kompresorem??? pocitam ze to trvalo tak 3 hodiny...

07. 08. 2017, 20:49:47
fanda
fanda

ty vole kompresos

rek na pumpě ti to nafouká max. jednbiou, víc ti nevydrží

07. 08. 2017, 20:52:20
hunger josef
hunger josef
Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný
07. 08. 2017, 11:32:33

Nedala by se centrála vyměnit za měnič napětí 12V/230V ?

Děkuji.

07. 08. 2017, 13:28:46
PetrD
PetrD

Měnič fukar neutáhne. My jsme již Zdeňkův nápad "okopírovali", použili jsme motor o výkonu cca 800 W a ten si poradí i se zvřeným ventilem. Odpadá tedy potřeba hadicové koncovky s ovládáním ventilu a výroba se tím značně usnadní. Při šikovném výběru PVC tvarovek není soustruh třeba. Pokud nafukujete na zájezdech každý den více nafukovaček, je to pomocník k nezaplacení!

07. 08. 2017, 21:49:01
Zdeněk Princ
Zdeněk Princ

Nevím, nezkoušel jsem to. Problém může být v rozběhovém proudu motoru který je výrazně vétší než při vlastním foukání a měnič by asi měl být dimenzován i na ten rozběhový proud, jinak se bude měnič vypínat. Možná že by pomohl regulátor otáček motoru stejný jako je ve vysavači. Centrálu mám z důvodů, že mi dojdou baterie v autě, a v takovém případě je mi měnič na nic. Pro svůj účel jsem použil co jsem měl k dispozici a popisuji co mám dlouhodobě odzkoušeno. Já osobně bych asi raději foukal s nastartovaným motorem(pro jistotu),ale nevím jestli to třeba nevadí měničí.Navíc při použití měniče je třeba uvažovat s proudy (do měníče) okolo 100 A a podle toho dimenzovat kabely.Asi by šlo i použít výkonný motor na 12 V ale to zase ztrácí poezii nulových nákladů na motory ze smetiště. Jinak kompletní výrobní dokumentace na všechny díly je v redakci časopisu,kam jsem ji poskytl pro vážné zájemce. Dokumentaci jsem nakreslil pro kamarády kteří si ji chtěli postavit, a  ostatním, kteří ji nechtějí  ji nevnucuji , ať si to foukají třeba pusou.S pozdravem Zdeněk Princ

09. 08. 2017, 06:54:14
Zdeněk Princ
Zdeněk Princ

Nevím, nezkoušel jsem to. Problém může být v rozběhovém proudu motoru který je výrazně vétší než při vlastním foukání a měnič by asi měl být dimenzován i na ten rozběhový proud, jinak se bude měnič vypínat. Možná že by pomohl regulátor otáček motoru stejný jako je ve vysavači. Centrálu mám z důvodů, že mi dojdou baterie v autě, a v takovém případě je mi měnič na nic. Pro svůj účel jsem použil co jsem měl k dispozici a popisuji co mám dlouhodobě odzkoušeno. Já osobně bych asi raději foukal s nastartovaným motorem(pro jistotu),ale nevím jestli to třeba nevadí měničí.Navíc při použití měniče je třeba uvažovat s proudy (do měníče) okolo 100 A a podle toho dimenzovat kabely.Asi by šlo i použít výkonný motor na 12 V ale to zase ztrácí poezii nulových nákladů na motory ze smetiště. Jinak kompletní výrobní dokumentace na všechny díly je v redakci časopisu,kam jsem ji poskytl pro vážné zájemce. Dokumentaci jsem nakreslil pro kamarády kteří si ji chtěli postavit, a  ostatním, kteří ji nechtějí  ji nevnucuji , ať si to foukají třeba pusou.S pozdravem Zdeněk Princ

09. 08. 2017, 06:54:19
MojePila
MojePila

No pánové, já osobně používám toto:

https://www.garland.cz/e-obchod/r18i-o-aku-kompresor-one-917.html

Funfuje z jedné strany jako dmychadlo a z druhé jako kompresor....

07. 08. 2017, 13:56:54
pepa
pepa

dmychadlo a kompresor, není to vlastně jedno a to samé?

08. 08. 2017, 00:27:56
jožo
jožo

Pánové kritici, jedná se o nafukování lodí, ne jízdního kola. Kompresor na 12v z benzinky mám a je utrpení s ním nafoukat pneumatiku Auta. Neumim si představit s tím foukat člun....

07. 08. 2017, 21:38:09
Petr
Petr

Pánové požívám bravo turbo už přez 5 let a funguje bezvadně. Colorado nafoukne za 7 minut.

08. 08. 2017, 07:12:50
Petr
Petr

Pánové požívám bravo turbo už přez 5 let a funguje bezvadně. Colorado nafoukne za 7 minut.

08. 08. 2017, 07:12:51
Karel
Karel

mám v dodávkách měniče, jeden 1500W a druhý 1700W a parádně utáhnou pumpičku s příkonem 1100W. Běžně foukám najednou několik raftů a je to otázka několika minut. Navíc odpadá připojování Brava na baterii (Bravo je jinak moc dobré). Měnič používám cca 5 let a ještě jsem nevymlátil baterii. stačí se dobíjet i na poměrně krátkých tratích - cca 60 km. Pumpu jsem koupil v Číně za cca 30 dolárků.

08. 08. 2017, 07:34:45
Kiwi
Kiwi

Foukadlo od Brava na 12V - super. Tohle monstum by mě zabralo púl auta a to je ještě nutné mít někde kanystr s benzínem. To ne,to si raději vezmu pumpu :-).

08. 08. 2017, 23:15:10

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ