HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno
Nafukovací lodě

Recenze: HRAB BOATS – nafukovací katamarán Drake

Petr Krtek Přeček
Petr Krtek Přeček

Ahoj, pokusím se taky trošku přispět k recenzi.

Katamarán jsem měl možnost vyzkoušet na dvou akcích a to na řekách Salza a Enns a také jsemm si dal jednu jízdu na Hameráku. Výborná je hmotnost a balení lodi opravdu se člověk nenatahá a do auta se to v pohodě vleze. Probllém trošku nastal při prvním skládání to trvalo trochu dlouho, není to úplně jednoduché, docela pomohl přístup k internetu a fotkám na stánkách výrobce,ale podruhé už to byla hračka. Další problém nastal při nastavování sedačky,ale i to si posléze docela sedlo. Sedačka by mohla být pohodlnější, na delší trase už to nebylo zrovna konfortní. Po prvním usednutí na vodu jsem okamžitě získal neuvěřitelný pocit jistoty a rovnováhy. Tahle loď se na vodě skoro ani nehne. Náklony jsou skoro vyloučeny tgakže u každého silnějšího vracáku jsem měl dojem že vypadnu. Dá sa na to však docela rychle zvyknout. V první chvíli jsem to okomentoval že to je takové vozítko pro důchodce, ve vlnách naprosto stabilní, ale přitom docela rychlé a hbité. Asi bych doporučil nejezdit aspoň bez suchýh kalhot i obyčejné polosuché by docela stačily. měl jsem jen neoprén a byl jsem pořád mokrý. Při pádlování jsem si musel zvyknou na širší záběry naž u kajaku, naštěstí používám docela dlouhé pádlo takže to docela ušlo. Občas se mi rukou povedlo zavadit o sponu na boku lodi, ale i na to sedá zvyknout. Celkové hodnotím loď velmi ppozitivně, pádlování zvládne i úplný začátečník a nemusí se bát ani trojkové vody, zkušený pádler si ji víc užije na těžších terénech kdy si mmyslím že čtyřka by opravdu neměla být problém. Pro kajakáře může působit až nudně, ale pokud si chcete užít bezstarostnou vodu tak je to přesně pro vás. Využití bych taky viděl jako nějaké safety vozítko pro instruktory, kdy se dá pohodlně zachraňovat plaváčky i materiál i v horších podmínkách a nemusíte se starat o stabilitu. Nevím jak se tato loď chová při skákání vyšších jezů tam by mohl být trochu problém. Myslím že tohle svezení můžu doporučit každému.

23. 05. 2018, 09:34:28
roman
roman

nedavno som mal možnosť vyskušať rusky katamaran.užasne jednoduché,skvele ovladatelné, naprosto bez chyby nosnosť 600kg, moznost dať 10hp motor.plavili sa po rieke 1500km. pytal som sa na cenu, pár sto euri

04. 08. 2018, 10:07:59

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ