HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno
Nafukovací lodě

RECENZE: Zray Drift - nafukovací kajak s vlastnostmi pevné lodi

Robert, Střelec - díky za příspěvky. Safari je pseudoraft na WWIII, takže nic na rychlost. S Flairem tedy asi ještě počkám, není kam spěchat, tedy doufám, Helios snad chvíli vydrží a na řeky okolo Prahy mi zatím stačí. Flair nepotřebuje rudlík, je to lehké, ale Zray už je na náklaďák:)

Nedáme někdy nějakou společnou plavbu?:)

17. 07. 2018, 13:52:55
Robert
Robert

Společnou plavbu zkusit můžeme. O útercích a čtvrtcích od pěti jezdíváme se safarkářským komandem v Troji, o sobotách jezdím turistiku na Solaru. Kontakt na mne je snadno k nalezení skrze žebříčky najetých kilometrů na serveru Raft.

18. 07. 2018, 17:38:17
Střelec
Střelec

Flair potřebuje jiný batoh než originál, jinak se bez rudlíku neobejdeš. Díky plastovým špicím a relativně tuhému materiálu se hodně špatně skládá a originál batoh má popruhy koncipované na postavu krychlového tvaru o hraně  150 cm. Když si nahodím na rameno jeden popruh, druhý vychází cca 10 cm vedle druhého ramene. To, co by mělbýt prsák vychází přes krk. Popruhy batohu navíc nejsou na koncích založené, takže v nezatíženém stavu mají tendenci vypadávat samovolně z přezek. Váhově je to ale dobré. Až se mi podaří najít rozumný systém balení lodě (na co nejmenší rozměry), stane se i transport snesitelnou záležitostí. ještě doporučuju hednu věc - přidat k lodi houbu. Jednak je na plochém dně pořád nepříjemně nacákáno a před balením  je ideální na vysušení různých zákoutí, ale bude dobrá i na očištění boků - špína z vody se usazuje na čáře ponoru a díky specifickému povrchu natlakované lodě nejde jen tak opláchnout.

18. 07. 2018, 06:38:53
Zbyněk:
Zbyněk:

Robert: našel:) Změnil bych motto na "kdo nejezdí v létě, nemá vodu":) Ozvu se, respektive mám hned návrh pro oba majitele vzducholodí - co byste řekli úplňkové pavbě 27.7. z Kralup do Mělníka? Pípadně protože bude zatmění Měsíce, raději 26.7.? Jediné složitější místo v noci bude ta peřejka před Úporem, ale je v pohodě. Auto bude čekat v Mělníku pod mostem.

Střelec: houbu mám z Gumotexu, ale na cesty si beru ručník, utírám si nohy, abych neseděl ve vodě a loď před sbalením také. Houbou pak doma dořeším špínu na čářě ponoru. Asi s nákupem ještě počkám, přijde mi to všechno hodně nedomyšlené a dávat za dvoumístnou verzi takový ranec se mi také nechce.

20. 07. 2018, 09:26:05
Střelec
Střelec

Víkend kolem 27. jsem v Kestřanech na rejžování v roli vařiče fazolí pro regiment. Co takhle o tejden pozdějc? Kudy se obnáší zdymadlo pod Kralupama? V noci určitě neotvírají....

Co se týká nákupu, opravdu bude lepší počkat na další vývoj. Kdybych do něj mohl kecat, doporučil bych u singlu vyjít z Flairu, ale udělat ho s vyššíma bokama, dořešenou nožní opěrkou, přidal bych manipulační madla na střed lodi a zvýšil množství vnitřních úchytů. K tomu bych ještě přihodil záslepku do drážky pro ploutev, aby se neponičila tam, kde se ploutev nedá použít.

20. 07. 2018, 11:12:50
Zbyněk
Zbyněk

No astronomické jevy na nás nepočkají:)) Zdymadla se obnáší obě vlevo a v pohodě.

Já si raději počlám Flair vypadá sice dobře, ale je to loď na klidnou vodu a není moc dotažená, uvidíme s čím přijdou.

20. 07. 2018, 18:43:22
Střelec
Střelec

Sleduj nabídku v Německu, Rakousku a na Slovensku. U nás jsme obligátně na chvostu. Kdyby v Gumotexu nechrápali na vavřínech, mohl tu bejt touhle technologií dělanej Scout economy, nebo obdoba starý otevřený laminátky Malše, ta měla pro tuhle technologii ideální tvar.

26. 07. 2018, 06:31:28
Robert
Robert

Tak jsem vznesl dotaz ohledně toho nového Solaru přímo na Gumotex. Loď se bude jmenovat Thaya, prodávat se bude od listopadu a narůst rychlosti oproti Solaru očekávají minimálně 10-15%.

30. 07. 2018, 13:24:58
Tibor
Tibor

JJ, například dobře vypadá Itiwit X500.

31. 07. 2018, 12:55:16
Zbyněk
Zbyněk

Super, pokud Thaya nebude za třicet a nebude vážit třicet, jsem na ní zvědavý:) Však je masíruju dva roky, aby něco udělali s tou tupou přídí většiny jejich kajaků. Zatím není kam spěchat. BTW noční sjezd Vltavy Kralupy - Mělník byl prima, hlavně pak ta neregulovaná část pod Vraňany a noční peřej, kde Měsíc zaleze za stromy a v naprosté tmě před tebou narůstá hukot a rycnlost :)

03. 08. 2018, 07:53:59
Střelec
Střelec

Itiwit dobře vypadá, ale pro mě je malej a dostat do něj bagáž (tedy víc než suchý hadry na převlečení) bude docela vopruz. Pro jezdce do cca 80 kg + pár hodně odlehčených věcí na jednu noc ale nemusí bejt špatnej - průřez má blíž k mořáku než k maňasu. Obecnej problém tohodle typu konstrukce ale budou velký rozměry po sbalení i při zachování rozumný hmotnosti.

02. 08. 2018, 12:31:31
Střelec
Střelec

Tak jsem zjistil, že mi do Allroundmarinu pasuje ploutev od Itiwitu, prodávaná v Decathlonu jako "SUP FIN L BLACK". Je určená pro čluny a paddleboardy ITIWIT, ale zjevně se v Číně používají jedny součástky na víc značek. Jde o větší ploutev s plochou kolíčkovou pojistkou zasouvanou z boku skrz drážku v kolejničce a otvorem v zadní části ploutve. Je velmi pravděpodobné, že stejný dílbude pasovat do lodí a prken různých firem.

05. 08. 2018, 19:13:56
Tibor
Tibor

Tak to by do něj mohl pásnout i elektromotor Aquamarina pro SUP. Je sice dražší, ale budeš jednoznačně nejrychlejší (než dojde baterka)

08. 08. 2018, 12:51:23
Střelec
Střelec

Elektromotor+baterka je v místních poměrech zbytečnost a tahat bych se s tím nechtěl ani v případě, že bych sehnal odvoz. V mezičase jsem si dodělal z kusu trubky potažený mirelonem opěrku pro nohy a z ploutve od Itiwitu masivním pokrácením a dobroušením (z 25 cm na cca 5) zbastlil záslepku do drážky, abych ji neostrouhal na mělký vodě. Uvidíme, jakej to bude mít vliv na obratnost. S ploutví to zatáčí ztuha, bez ní se to točí hezky svižně, tak uvidím, jaký to bude s pahejlkem. Ještě jsem si z mirelonový trubice udělal krytky na přední karabiny sedačky - při delší plavbě mě dost tlačily do stehen. Ještě uvažuju o nákupu či výrobě několika dolepovacích ok,abych si usnadnil přivazování bagáže.

10. 08. 2018, 11:32:53

Sem vložte diskusní příspěvek.

+   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět

* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů

RSS této diskuze

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ