HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno
Pádla

RECENZE: TNP Aker – první kompozitové pádlo na divokou vodu od Laminexu

Pamětník
Pamětník

Dovoluji si oponovat! Přibližně v polovině 90-tých let vyráběl Laminex (TNP) sendvičová (kompozitní) pádla s duralovou hranou, a to jak kanoistická, tak kajakářská. Moc nevydržela (oddělovaly se od sebe jednotlivé vrstvy) a tak byla vzápětí nahrazena dosavadním plastem.

20. 12. 2018, 11:48:37
Snížák
Snížák

Ha, pravda, pamatuju si je z oddílu, když sem byl ještě malinkej... Omlouvám se za nepřesnost.

21. 12. 2018, 11:29:15
Mates K.
Mates K.

Pět a půl za TNP bez spojky? Proč o dva víc než třeba Manic multi? Řešení stejné, materiály stejné, jen jeden tvar je po vůli jedněm a ten druhý druhým.. Gala Brut v lehčí verzi Carbon aramid nebo kevlar, a to i s klikou nebo spojkou také levnější.. Moc tu cenovku nechápu. Chtěl jsem si ho koupit jako záložku - dělené. Plastové záložky už mě fakt nebaví, ale ta cena k tomu nedává moc smysl.

PS: Z karbonového symetrického TNP teď mám moje C1 pádlo, na kompozitní žerdi docela slouží, i když kompozit listu se už od duralové hrany docela odlepuje.

27. 12. 2018, 13:23:38

Sem vložte diskusní příspěvek.

RSS této diskuze