Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Divoká voda


Jarní Norsko

Jarní Norsko

Sedím si takhle v kanceláři a naháním co nejvíc práce, abych mohl v relativním klidu odjet na týden na vodu. Rtuť teploměru za oknem, vystavená slunečním paprskům, se vyšplhala až na neuvěřitelných 28 °C. Sociální sítě zaplavují fotky z Piemontu, kde si kluci užívají ideálních vodních stavů a horkého letního počasí. V tom se kouknu na předpověď počasí pro norské Geilo, kam směřujeme. Následující týden bychom měli očekávat sněžení a teploty lehce nad nulou. Nicméně i s touto předpovědí to pojmeme tak, že to bude minimálně zajímavá zkušenost.

Proplavané Bulharsko

Proplavané Bulharsko

Po několikaměsíčních přípravách, které jsme strávili hlavně hledáním informací o řekách, jsme 30. dubna večer konečně vyrazili na pádlování do Bulharska. Parta dvanácti kajakářů pocházela z různých pádlovacích skupin, které si říkají H2O Bandits, Sunny Gang či Blond Riders, a většina z nás zatím nemá z vody moc zkušeností. Já například jezdím rok a většinou jsem v roli té, kterou někdo loví. Moje parta z Peček si dělala legraci, že teď mám šanci si konečně také zalovit, ale já se tomu jen smála.

Jizera z Ruských Křížů aneb od vejš už to nejde

Jizera z Ruských Křížů aneb od vejš už to nejde

„Tak jsem slíbil ženě, že na oběd budu zpátky.“ Otvírá Ondra diskusi o nedělním pádlování. Cestou na Mejto ale podjel tři stromy a další dva odklízel. „Tak už je tam další, nikdo neprojede“ uzemnil ho právě příchozí hasič.

Pádlování a party aneb rodeo na Loferu 2017

Pádlování a party aneb rodeo na Loferu 2017

V kajakářském závodě Lofer-Rodeo 2017 (15. - 17. září 2017) zvítězili kajakář Daniel Klotzner a kajakářka Lotte Wilhelm, oba z Německa. Na Boatercross na rakouském Saalachu přijelo devadesát osm závodníků. Party v Bootshausu pokračovala až do brzkých ranních hodin.

HIKO Whitewater kempy se letos obzvláště vydařily

HIKO Whitewater kempy se letos obzvláště vydařily

Letní měsíce červenec, srpen a září již tradičně patřily HIKO Whitewater kempům. Ve třech termínech se vystřídal rekordní počet nadšených vodáků, kteří chtěli posunout hranice svých dovedností.

Devils Extreme Race 2017 – pádlování, koncerty i souboje v páce

Devils Extreme Race 2017 – pádlování, koncerty i souboje v páce

Každoročně vodáci z České republiky i sousedních zemí netrpělivě vyhlížejí konec srpna a víkend, kdy se konečně otevře Lipenská přehrada a korytem Vltavy se povalí hektolitry vody. Letos se tenhle víkend obzvlášť vydařil a také počasí přálo. Devils závod, který se na Vltavě jel už po 11., byl třešničkou na dortu celého víkendu.

Za divokou vodou do Maroka

Za divokou vodou do Maroka

Už je to dlouho, co mi Bobík Sušánka říkal o svém výletu do Maroka. Jeho vyprávění mě nadchlo a tak jsem sehnal od kamaráda kilometráže místních řek, v únoru zaslal do Maroka lodě a jednoho pátečního březnového odpoledne jsme tak mohli vyrazit za africkým dobrodružstvím.

Štafetový rozhovor – Standa Chládek

Štafetový rozhovor – Standa Chládek

V dnešním díle štafetového rozhovoru vyzpovídáme českého seakajakáře Standu Chládka. Pokud by o tom snad stále ještě někdo pochyboval, následující řádky dokonale přesvědčí o tom, že Standa je nejen vodákem tělem i duší, ale především velkým dobrodruhem. Z nejedné jeho vzpomínky Vám bude běhat mráz po zádech.

Lipno na laminátu aneb jak to asi kdysi mohlo vypadat?

Lipno na laminátu aneb jak to asi kdysi mohlo vypadat?

Pamatuju si, jak jsem jako malej špunt uviděl na stole složenou pruhovanou látku a ptal se, na co to je. Máma odpověděla, že přece překvapení. Za pár týdnů nás naši vzali s bráchou do garáže, že prý tam máme každý svoji hromádku. No ale! Místo oblečení, který jsem si otráveně představoval, tam byly přichystaný dva zbrusu nový laminátový kajáčky s pruhovanou palubou. A tak jsem si do vlastního kajaku sedl dřív než do školní lavice...

Jølstra – téměř neznámý rafting v Norsku

Jølstra – téměř neznámý rafting v Norsku

Řeka, kterou bych vám rád přiblížil, se nachází na západním pobřeží Norska, přibližně 20 km od města Førde směrem do vnitrozemí. Nese název Jølstra a je napájena z přibližně 30 km dlouhého jezera Jølstravatnet, do kterého tečou jen potoky z příkrých svahů okolních hor.