Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Na Kamenici se letos svezeme vodáckým vlakem Hell Train + podrobný rozpis závodů

Na Kamenici se letos svezeme vodáckým vlakem Hell Train + podrobný rozpis závodů

Už jen jeden víkend a budou Velikonoce. Už jen jeden víkend a poteče populární Kamenice.Každoroční jarní tradicí na české scéně divoké vody je vodácké splutí Kamenice v úseku z Plavů, a pokud přírodní podmínky dají (teda spíše nedají) i v úsecích dalších, protože nadlepšení vody v korytě zajišťuje přehrada Josefův důl. Uvidíme, zda pustí dostatek vody i letos nebo pojedeme převážně na té přírodní, jisté ale je, že Kamenice zase bude.

Peřej Tobogán

Dodržujte harmonogram akcí

A protože se na vodě i okolo vody bude pohybovat velká spousta vodáků včetně závodníků ve sjezdu a raftingu, připravili pořadatelé několik informací k co nejplynulejšímu průběhu akce. Stěžejní je zejména harmonogram jednotlivých závodů. Pořadatelé žádají všechny volně splouvající vodáky, aby se harmonogramu drželi a v časech probíhajících závodů se řece ideálně zcela vyhnuli nebo alespoň nechali volný průjezd závodícím. Na spodním toku Kamenice na peřeji Žába budou také probíhat slalomové závody a v době jejich konání není místem možný průjezd.

Celý harmonogram je ke stažení v PDF podobě. Podrobné propozice závodů, pak najdete na kanoe.cz.

S velkým pohybem lidí na vodě souvisí i pohyb aut kolem vody. Léta jsme byli zvyklí na jednosměrný provoz, který ale letos nebude. Závody sjezdu totiž končí v Jesenném a jednosměrka tak není potřeba. I přesto ale všechny vyzýváme k ohleduplnosti k ostatním i k místním obyvatelům a jejich majetku.

Jízda vlakem s loděmi

Hell Train už i na Kamenici

Novinkou letošního roku je několik speciálních vlaků, které budou zařízeny pro přepravu vodáků a většího množství (několik desítek) lodí, tzv. Hell Train Kamenice. Po zkušenostech s Lipnem se o ně postaral Devils tým, pořádájící lipenský Devils Extreme race, v čele s Mírou Kodadou. Spaciálně posílené pro přepravu lodí budou vlaky:

R 1148 - (odj ze zast. Jesenný v 9:43 hod / Příjezd do zast. Plavy v 9:53)
Os 26270 - (odj. 11:08 / příj. 11:18)
Os 26272 - (odj. 13:08 / příj. 13:18)
Os 26276 - (odj. 15:08 / příj. 15:18)

Ostatní vlaky projíždějící na této trati budou bez zařazené speciální soupravy a tudíž v nich přeprava lodí není možná. Důrazně tedy všechny vodáky žádáme, aby to nezkoušeli. Jedná se po několika letech o velmi vstřícný krok ze strany Českých drah na této trati, a pokud si pokazíme reputaci, hrozí opětovné ochlazení vztahů. Pokud bude vše probíhat bezproblémově je přislíbeno rozšíření spolupráce na příští roky včetně možnosti speciálních vlaků pouze pro vodáky!

Jez před Jesenným

Pozor v Jesenném

Dalším místem, kde byste si měli dát pozor, je elektrárna v Jesenném. Je přísně zakázáno plout po náhonu elektrárny, který odbočuje u vysokého kolmého jezu. Stejně tak je zakázáno vstupovat na soukromé pozemky na levém břehu řeky právě pod tímto jezem. Pro pohyb lidí zde budou vyznačeny koridory nebo je možné použít zpevněnou cest vedoucí od kolmého jezu. Majitel elektrárny také všechny žádá, aby svá auta parkovali jen na zpevněných plochách.

Doufejme, že se letošní Kamenice vydaří a všichni se na ní budeme moct v dalších letech vracet.

Jak poteče voda

sobotu 15. 4. poteče 12m3/s od 9:00 do 16:00

neděli 16. 4. poteče 12m3/s od 8:30 do 15:00

Oba údaje jsou závazné pro Plavy

07.04.2017, Petr Snížek


Diskuse


Ešus
Ešus

Ahoj

ještě bych ale taky chtěl upozornit na to, že pokud se rozhodne pořadatel akce vybírat za splutí , tak je oprvněn stanovit výši poplatku , kterou je splouvající povinnen zaplatit. jedná se totiž o platbu za službu, respektive za práci , kterou musel pořadatel vykonat, aby se vode v korytě Kamenice objevila. není to tedy platba za vodu , jak se mnozí mylně domnívají. A navíc je to taky obyčejná vodácká slušnost. Ahoj Ešus

07. 04. 2017, 10:46:03
Ztráty nebo spíš nálezy
Ztráty nebo spíš nálezy

V neděli jsme našli na vysedání v Jesenném spricku. Visela tam na levém břehu u mostu. Protože jsme ji tam viděli ráno i odpoledne když jsme končili, tak jsme ji vzali.

Komu chybí a zná její značku a popis, tak ji rád vrátím.

Kruťas

tel.: 605950541

17. 04. 2017, 17:53:54

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze