HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Pádlování a party aneb rodeo na Loferu 2017

Pádlování a party aneb rodeo na Loferu 2017

V kajakářském závodě Lofer-Rodeo 2017 (15. - 17. září 2017) zvítězili kajakář Daniel Klotzner a kajakářka Lotte Wilhelm, oba z Německa. Na Boatercross na rakouském Saalachu přijelo devadesát osm závodníků. Party v Bootshausu pokračovala až do brzkých ranních hodin.Celkem devadesát osm závodníků z Německa, Itálie, Švýcarska, Slovinska, Norska a Dánska se přihlásilo do kajakářského závodu, který hostily rakouské hory. Řeka Saalach měla z důvodu trvajícího deště pořádný příval vody. Ten se zasloužil o to, že závodníci na slalomářské části museli předvést opravdu sportovní výkony. Podmínky pro napínavý a náročný Boatercross byly vynikající.


Napínavá jízda v Head-to-Head závodě / F: Carolina Auer

Noční pádlování na sovětleném Saalachu / F: Patricie Kaiser

Sobotní večer v Schafferově stodole / F: Carolina Auer

Prohlédněte si všechny fotografie k článku...


Kde se pohybuje laťka celého závodu, mezinárodní účastníci ukázali velmi důsledně již v kvalifikaci. Následně se toto projevilo i v Head-to-Head jízdě. Jakob Koren se s časem 1:16,00 kvalifikoval do horkého závodu jako poslední, kraloval naopak Daniel Halk s časem 1:00,10.

V závodě Head-to-Head dominovali jiní dva závodníci – Sven Lämmler a Daniel Klotzner – čímž si oba zajistili finálovou jízdu. Ve finále se hned po startu z rampy dostal Lämmler do vedení. Klotznerem byl Švýcarovi doslova v patách a nakonec Klotzner dokončil před Lämmlerem. Třetí místo obsadil Janosch Plattner před čtvrtým Lukasem Wilhelmem.

Silný výstup Boatercroos žen

Také ženy se závodu zúčastnily ve skvělém počtu čtrnácti závodnic. Lena Grub dokončila kvalifikaci se skvělým časem 1:18,60, ale bohužel neudržela svou pozici v semifinále. Ve finále nakonec proti sobě startovaly Pia Haberer, Jana Joeressen, Lotte Wilhelm a Veronika Hofmann. Lotte Wilhelm využila skvělý start z rampy a zanechala svoje konkurentky daleko za sebou. Tato Němka měla vítězství již od startu jasně v kapse. Následovaly jí Joeressen, Hofmann a Haberer.

Vítěz Daniel Klotzner a stříbrný Sven Lämmer / F: Carolina AuerVítěz Daniel Klotzner a stříbrný Sven Lämmer / F: Carolina Auer

Bez party a nočního pádlování není Lofer-Rodeo

Již páteční večer si mnozí účástníci této třídenní akce nenechali ujít skvělý zážitek a využili možnosti nočního pádlování na Saalachu, při kterém je osvětlená celá slalomová trať. Kdo se rozhodl zůstat na břehu, mohl si příjemné atmosféry nočního Saalachu užít za poslechu hudby.

Zlatý hřeb celého Lofer-Rodeo představoval sobotní večer v Schafferově stodole. Co přesně se ten večer dělo, zůstane v tomto party chrámu uchováno… Jasné je jediné – nikdo na začátku nepočítal s tím, že zásoby piva nebudou stačit!

Výsledky 2017

K1 Muži

 1. Daniel Klotzner (GER)

 2. Sven Lämmler (SUI)

 3. Janosch Plattner (GER)

 4. Lukas Wilhelm (GER)

K1 Ženy

 1. Lotte Wilhelm (GER)

 2. Jana Joeressen (AUT)

 3. Veronika Hofmann (GER)

 4. Pia Haberer (GER)

Lofer-Rodeo 2018

 • Termín 2018: 14. - 16. září 2018
 • Kde: Lofer (AT)
 • Místo setkání: Velké parkoviště

20.10.2017, Judith Hackinger


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů