HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

ZET Trnava Xrace 2016 očima organizátora

ZET Trnava Xrace 2016 očima organizátora

Letošní třetí MČR v extrémním pádlování na divoké vodě je za námi a myslím, že se velice podařil. Rád bych Vám tímto článkem přiblížil průběh letošní organizace, její strasti a radosti.Myšlenky na další ročník přicházejí velice brzy po akci samotné a tak tomu bylo i loni. Poučeni z druhého ročníku jsme měli plný seznam věcí ke zlepšení, které jsme se rozhodli zrealizovat, aby třetí ročník za to doopravdy stál. Jedna ze žhavých novinek letos uvedená byla prostorná startovací rampa s 3 metry vysokým poletem postavená na mostu uprostřed kanálu. Žhavá bohužel doslova - během finišování konstrukce v předzávodní týden nám zbloudilá jiskra od brusky podpálila sklad choceňské loděnice. S výsledkem střecha pryč, deset poškozených lodí a nějaký další materiál. Kola příprav však byla roztočena a tak se ani nepřibrzdila.  Dvoudenní hrubý úklid škod po požáru plynule navázal na balení a odvoz veškerého materiálu do areálu Trnávky.

Trnava Xrace 2016

V pátek ráno přebíráme areál a pomocné síly se pomalu sjíždějí. Rampy jdou na řadu první. Vrchní rampa je rychlá stavebnice a tak se během hodiny veškeré ruce přesouvají na stavbu spodní rampy. Celkem vše bylo připraveno přesně a tak během tří hodin rampa stojí a je připravena k otestování během pátečních volných jízd. Ladíme vše tak, aby s příjezdem prvních tréninku chtivých pádlerů bylo vše připraveno.

Trnava Xrace 2016

Už je voda v kanále a nastala chvíle k otestování postavené trati FunSlalomu, zda bude taková, jak jsme ji na suchu naplánovali. Během tří hodin na vodě se lidé pomalu z kanálu vytrácejí vyčerpaní, přetrénování a jdou ladit formu na večírek. Dejvák zvesela registruje závodníky do pozdních večerních hodin.  Má připravený nový registrační systém, pro letošek nás bylo lehce pod devadesát.

Ráno mě před sedmou nekompromisně vytahuje budík ze spacáku.  Předáváme instrukce našim choceňským pomocníkům, abychom mohli po půl jedenácté odstartovat prvního závodníka Sprintu, ve kterém jasně dominovali naši elitní slalomáři. Celkem bez přestávky navazuje FunSlalom na horní polovině trati se sedmi dotykovými nebo průjezdnými brankami. Obzvlášť letos přemístěný dotykový banner pod mostem dokázal nejednomu závodníkovi připsat 50 vteřin k jeho času.

Trnava Xrace 2016

Následuje hodinka oddechu a k završení sobotního závodního dne jsme odstartovali KutliciRace, který čítal na startovním poli 20 posádek. Odpolední bouřky nepřekazily aukce o ZET kajak Toro, nový suchý oblek Hiko Odin a už vůbec ne večerní koncert Modrého Maurícia.

64 kajakářů, 8 kajakářek a 4 singlíři postupující do nedělního kayakcrossu si ráno vyslechlo letošní trať, která byla pro větší regulérnost postavena pouze z dotykových stanovišť. Pavoukova síť se mohla začít stahovat až na poslední 4 finalisty. Pro letošní rok se stal Mistrem ČR na ZET Trnava Xrace Vít Přinďiš (K1M), Pája Zástěrová (K1Ž) a Honza Choutka (C1).

Trnava Xrace 2016

Co dodat na konec, určitě obrovský dík patří všem sponzorům a členům oddílu Vodáci Choceň, bez kterých bychom nebyli schopni tento závod takto zrealizovat a také neúnavným spíkrům, kteří dodali závodům výbornou atmosféru. Bohužel během balení a odvozu materiálu se někomu podařilo ukrást zapůjčený stánek od Rebelu, ale to už snad byla poslední černá tečka za letošním ročníkem.

Ahoj za rok opět na TXR 2017. Více info k závodu na www.txr.cz.


16.06.2016, Eda Doskočil


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů