Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Filmy


Into Twin Galaxies - pádlování v Grónsku

Into Twin Galaxies - pádlování v Grónsku

Ben Stookesberry, Erik Boomer a Sarah McNair-Landry. Tři lidé, kteří byli v minulosti vyhlášeni dobrodruhy roku v anketě National Geographic. Tři lidé, kteří se rozhodli skloubit polární a kajakářskou expedici. Tři lidé, kteří dokázali urazit za pomoci draků a lyží skoro 1000 kilometrů přes Grónsko, aby spluli řeku, která má vodu jen pár dnů v roce, jinak je zamrzlá nebo rozvodněná až moc. Podívejte se, na jejich neuvěřitelné dobrodružství.

S.U.P. START 2017 obrazem

S.U.P. START 2017 obrazem

První paddleboardové závody letošního roku zvané S.U.P. START 2017 se opravdu vydařily. Svědčí o tom i skoro půlhodinové video, které sestříhali organizátoři z Bude Sportu.

Shlédněte film The Canoe

Shlédněte film The Canoe

Vodáckých videí je na internetu k dispozici nepřeberné množství a každým dnem přibývají další a další. Hlavním tématem je bezesporu divoká a extrémní voda, která je divácky atraktivní. Je proto velmi dobře, že se občas objeví i filmové dílo zcela jiného ražení. Goh Iromoto natočil úžasný film, nejen díky skvělé kameře, který pojednává, jak název The Canoe napovídá, o kánoích v jejich domovské zemi, v Kanadě.

Dudh Kosi - kajakářská expedice na řeku tekoucí z Everestu

Dudh Kosi - kajakářská expedice na řeku tekoucí z Everestu

V roce 1976 podnikla skupina šesti britských kajakářů expedici na himalájskou na řeku Dudh Kosi. S laminátovými kajaky a dřevěnými pádly se rozhodli zdolat její tok, který místy dosahuje obtížnosti až WW VI. Na jejich příběh o vůli, odvaze a odhodlání se můžete podívat v dokumentu od Lea Dickinsona.

Film z Africa Revolutions Tour

Film z Africa Revolutions Tour

V roce 2008 podnikla početná skupina vynikajících amerických kajakářů expedici napříč Afrikou nazvanou Africa Revolutions Tour. Mezi největšími úspěchy expedice byly sjezdy horního toku Bílého Nilu, kde na každém záběru pádlem potkáte krokodýla, sjezd legendární řeky Zambezi a vytvoření několika prvosjezdů na Madagaskaru. Podívejte se na půlhodinový dokument, který o expedici vznikl.

Na seakajaku okolo patagonských ledovců

Na seakajaku okolo patagonských ledovců

Expedice tří seakajakářů, kteří se vydali podél západního pobřeží Patagonie. Celkem upádlovali 800 km za 33 dní a v bludišti fjordů viděli například ledovce končící přimo v moři. Podívejte se na video od Erin Bastian, která to vše skvěle zdokumentovala.

choutas / NORWAY / havelkabros pro všechny

choutas / NORWAY / havelkabros pro všechny

Více než půl hodiny dlouhé video připravili bratři Havelkovi a Honza Choutka z jejich tripu do Norska. O výletě této partičky jsme vám psali v HYDRU 4/15 a vyznačoval se tím, že kluci jezdili jeden velký vodopád za druhým. Doporučujeme nedívat se na video před spaním, abyste neměli divoké sny Mrkající

Lira v Českém Krumlově v přímém přenosu

Lira v Českém Krumlově v přímém přenosu

Známý jez Lira v Českém Krumlově můžete kdykoliv sledovat online díky přímému přenosu na serveru Playtvak.cz. Zatím se tam toho tolik neděje, ale v létě to bude podobné jako sledovat kamery na dálnici D1.

Jarní pádlování v Bosně a Srbsku

Jarní pádlování v Bosně a Srbsku

Na jarní řeky do Bosny a Srbska se vydala slovenská partička. Podívejte se na delší záznam z řek Vrbas, Neretva, Praca, Veliky Rzav a Ibar. Nebyli jste letos taky pádlovat na Balkáně?

Into the Tsangpo Gorge - jedna z největších kajakářských expedic všech dob

Into the Tsangpo Gorge - jedna z největších kajakářských expedic všech dob

Pokus o zdolání kaňonu řeky Tsangpo byl poprvé uskutečněn v roce 1998. Expedice ovšem skončial tragicky, protože se utopil jeden z jejích členů. V roce 2002 se na řeku vydala expedice složená z nejzvučnějších jmen tehdejší kajakářské scény, vedl ji Scott Lindgren, a sjezd kaňonu úspěšně zvládla. Kaňon řeky Tsangpo, která si tu razí cestu napříč masivem Himálaje bývá označován jako to nejtěžší co lze na světě sjet a někdy se o této řece mluví jako o Mt. Everestu pro vodáky. Film z expedice, který nabízíme ke shlédnutí, byl zařazen mezi 20 nejlepších dobrodružných filmů všech dob.


ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ