HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Kapky


O víkendové Trnávce se rozhodne ve středu

O víkendové Trnávce se rozhodne ve středu

Volné trénování na Trnávce naplánované na tento víkend (29. a 30. září) zatím stále není potvrzeno ani vyvráceno. Finální rozhodnutí by prý mělo padnout ve středu. Informoval o tom pořadatel akce na svém webu.

Letošní splutí Vavřineckého potoka zrušeno

Letošní splutí Vavřineckého potoka zrušeno

SMUTNÁ ZPRÁVA! S velkým politováním oznamujeme, že se kvůli letošnímu suchu odkládá jubilejní 40. ročník Vavřinečáku na přístí rok.

Bohužel v rybníce chybí více než půl metru vody, a tak není možné zajistit dostatek vody pro splutí.

Prosíme všechny o sdílení, ať někdo nejede do Vavřince zbytečně.

OVT Pečky

Splutí Rio Botičo ohroženo

Splutí Rio Botičo ohroženo

Letošní splutí Botiče v neděli 21.10. je zatím nejisté. Pouštění vody je závislé na jejím množství v Hostivařské přehradě - a tam je málo. Se správcem toku jsme domluvili, že když bude v následujících dnech a týdnech pršet, aby se do termínu splutí Botiče hladina na přehradě trochu zvedla, tak nám vodu pustí. Když dostatečně nezaprší, tak bude akce odvolána. Rozhodnutí o puštění vody z přehrady, kolik a jak dlouho - tedy i o pořádání akce, padne nejdříve týden před akcí, tedy začátkem 42 . kalendářního týdne.

Dáme vědět, jakmile budou další informace.

Za pořadatele splutí

 

Honza Šup, TJ Kotva Braník

Vyjádření Povodí Vltavy ke kvalitě vody v řece Sázavě

Vyjádření Povodí Vltavy ke kvalitě vody v řece Sázavě

V souvislosti s přetrvávajícím suchým obdobím sdělujeme aktuální informace k jakosti vody v celém povodí Vltavy. Problémy s jakostí vody v suchých (málovodných) obdobích mohou být velmi časté. Tím, že jsou vodní toky silně ovlivňovány vypouštěnými odpadními vodami a ostatní lidskou činností a teplota vody bývá dlouhodobě vysoká, pak v některých místech, kde voda neproudí nebo průtok je velmi malý, může docházet k rozvoji řas a sinic a k dalším jevům, které zhoršují kvalitu povrchové vody. Státní podnik povodí Vltavy provádí monitoring jakosti povrchové  vody v mnoha profilech, včetně  mimořádného monitoringu, právě  s ohledem na aktuální hydrologickou situaci – na sucho.

Aktuálně se významným způsobem zhoršila jakost vody ve vodním  toku Sázava. Teplota vody přes den byla zejména v letních měsících 2018 naměřena přes 20°C a koncentrace chlorofylu-a při posledním odběru vzorků byla na profilu Sázava Zruč nad Sázavou vyšší než 500 ug/l. V odebraném vzorku byly mj. zjištěny sinice druhu Microcystis aeruginosa (viz foto níže), zelené řasy r. Desmodesmus, penátní rozsivky (převážně planktonní druhy Nitzschia sp.), v menší míře jsou přítomny i pikosinice. Přítomnost těchto organismů způsobuje zelené zabarvení vody. Dalším jevem, ke kterému nyní dochází, je tvorba světle zbarvené pěny, která se může na některých místech hromadit, a zvýšenému zákalu vody ve vodním toku Sázava. Toto je způsobeno zvýšeným obsahem organických látek ve vodě.

Posuzovat, zda jsou povrchové vody v určitém místě nevhodné ke koupání, je v kompetenci příslušné Krajské hygienické stanice. Je třeba vzít v úvahu, že sinice mohou například způsobit  alergické reakce a že koupání v takovýchto vodách není  vhodné. To samé platí i pro vodáky.

Zdroj: http://www.pvl.cz/pro-media-a-verejnost/aktuality/jakost-vody-v-rece-sazave

Letošní splutí Hamerského potoka je úplně zrušeno

Letošní splutí Hamerského potoka je úplně zrušeno

Letošní splutí ČPV Hamerský potok, které se mělo konat v termínu 6.-7.10. je definitivně zcela zrušeno. Voda není ani pro náhradní variantu ze Dvorečku.

Oslavy 40 let vodní elektrárny Dalešice a splutí Jihlavy 23.9.2018

Oslavy 40 let vodní elektrárny Dalešice a splutí Jihlavy 23.9.2018

Elektrárna Dalešice slaví 40. výročí od dokončení a uvedení do provozu. V rámci oslav proběhne řada speciálních akcí, na které jste srdečně zváni. V pátek 21.9. bude od 19:30 hodin v areálu VE Dalešice promítán film Jiřího Menzela „Kdo hledá zlaté dno“. V sobotu 22.9. od 9 do 15 hodin bude probíhat den otevřených dveří elektrárny Dalešice. Kromě prohlídek infocentra a provozu budou připraveny také soutěže pro děti a Energy zóna s fotokoutkem. Zájemci mohou navštívil také loď Horácko z přístaviště Kramolín, která bude vyplouvat vždy v celou hodinu k Wilsonce a zpět. Od 15 hodin budou oslavy pokračovat na parkovišti Jaderné elektrárny Dukovany, kde bude až do 23 hodin probíhat ČEZ Energy fest, kde vystoupí interpreti zvučných jmen jako Lucie Bílá, David Koller, Aneta Langerová nebo Bára Poláková. V neděli proběhne splutí řeky Jihlavy od Mohelnské hráze. Více o splutí na http://www.kacata.cz/spluti-jihlavy/ .

Detailní informace budou jsou postupně zveřejňovány na stránkách www.aktivnizona.cz.

Udělal Vávra Hradilek eskymáka na nafukovacím krokodýlovi?

Udělal Vávra Hradilek eskymáka na nafukovacím krokodýlovi?

Vávra Hradilek se zapojil do televizní soutěže 1 proti všem a součástí této spolupráce bylo i provedení eskymáckého obratu na nafukovacím krokodýlovi. Zvládnul to Vávra? A kolik eskymáků dal? Mrkněte se ve videu :-)

Hledá se průvodce na Malý Dunaj

Hledá se průvodce na Malý Dunaj

Hledáme raft guidy na 20. 9. (čtvrtek), pro školní výlet (děti 9 let), na Malém Dunaji (obtížnost ZW) na Slovensku. Délka trvání cca. 4 hodiny (z toho 2 se budeme plavit). Celá akce probíhá v angličtině. Odměna 50€. V případě zájmu volejte 774 304 303 nebo na mail info@black-sheeps.eu.

Podzimní vodácký bazar HG sport 2018

Podzimní vodácký bazar HG sport 2018

Ahoj vodáci,

tímto si Vás dovolujeme pozvat na Velký podzimní bazar a výprodej vodáckého vybavení, který se bude konat 15. 9. 2018 od 9:00 do 15:00 v areálu HG Sportu v Troji.

Výprodej testovacích, ale i nových lodí + 15% sleva na veškeré vodácké vybavení skladem.

Všichni jste srdečně zváni.

Těšíme se na Vás

Váš HG Sport tým

*Sleva 15% neplatí na zboží, které je již ve slevě

Zářijový sjezd Moravice se uskuteční

Zářijový sjezd Moravice se uskuteční

Po zrušených kanoistických sjezdech na Moravici v červenci a srpnu můžeme přinést dobré zprávy. Zářijový sjezd Moravice, plánovaný na 22.9.2018, se uskuteční na 100%. Sice pouze v sobotu, ale zato to delší dobu. Můžeme se těšit na 13 m3/s od 8°° do 13°° od přehrady Kružberk. Splutí spodní části z Podhradí do Branky u Opavy je možné od 13°°.

Propozice jsou k dispozici ke na stažení zde.

Vodáci, kteří to mají k nám na Moravu dále mohou v neděli splout řeku Opavu, která není příliš vzdálená a má dostatek vody celoročně.


ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ