HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Kapky


Pravá vodní turistika vymírá, myslí si Miloslav Svoboda z Českého svazu kanoistů

Pravá vodní turistika vymírá, myslí si Miloslav Svoboda z Českého svazu kanoistů

Byli jste v prvním červencovém týdnu na nějaké z českých řek? Nebo splutí necháváte na jindy? Miloslav Svoboda, učitel vodní turistiky z Českého svazu kanoistiky, považuje sjíždění Vltavy v létě za obdobu Matějské pouti. Celý článek čtěte na webu irozhlas.cz.

Slalomářský SP v Augsburgu - v sobotu dvě medaile, v neděli jedna

Slalomářský SP v Augsburgu - v sobotu dvě medaile, v neděli jedna

Třetí dějství letošního Světového poháru ve vodním slalomu se odehrálo na umělé slalomové trati v německém Augsburgu. Sobotní závodění přineslo české výpravě dvě medaile, obě z kategorie C2 Mix, kde brali stříbrnou medaili Tereza Fišerová a Jakub Jáně a bronz Veronika Vojtová a Jan Mašek. V nedělních závodech vybojoval stříbrnou medaili kajakář Jiří Prskavec. Prskavec je druhý také v průběžném hodnocení celého SP. Podrobné reportáže jako vždy přinesl server kanoe.cz.

Staňte se GUMOTEX parťákem a recenzentem

Staňte se GUMOTEX parťákem a recenzentem

Využijte letní dovolenou také k soutěžení. Do pondělí 9. července do 12 hodin běží soutěž Staň se GUMOTEX parťákem a recenzentem. Stačí natočit video, poslat recenzi a můžete vyhrát nafukovací kajak Twist 2. Podrobnosti hledejte na facebooku GUMOTEX.

Vodní slalomáři vyjeli ve 2. kole SP tři medaile

Vodní slalomáři vyjeli ve 2. kole SP tři medaile

Naši vodní slalomáři vybojovali v druhém kole Světového poháru, které se jelo v polském Krakově, celkem 3 cenné kovy. O první medaili se postaral singlkanoista Michal Jáně, který získal bronzovou medaili. Mezi kajakáři se nejlépe vedlo Jiřímu Prskavcovi - rovněž bronz a v kategorii C2 mix získali zlatou medaili Tereza Fišerová + Jakub Jáně. Podrobnosti čtěte na www.kanoe.cz.

White Water Happy Days už za 14 dnů

White Water Happy Days už za 14 dnů

Ahoj vodáci a vodačky, o víkendu 13.-15.7.2018 bude na kanále v Českém Vrbném u Českých Budějovic opět živo!

Na horní části kanálu budou v sobotu a v neděli probíhat Letní slalomy, MČR veteránů, 3. a 4. ČP veteránů, propozice najdete zde:

Střední část bude dějstvím už třetího ročníku Českovrbenského Kayakcrossu, přihlášky se plní, tak se rychle zaregistruj na stránkách závodu taky! happydays.raftingcb.cz.

Ve spodní části zaujme místo už 6. ročník MČR v SUP na divoké vodě. Sledujte www.budesport.cz a Facebook.
Pro úspěch z loňska zopakujeme i Masocross na nafukovačkách s hromadným startem. Tak už neváhejte a zaškrtněte si v kalendáři víkend v půlce července jako víkend vodáckých radovánek White Water Happy Days!

Prohlédněte si všechny fotografie k článku...

ČPV Svratka 2018 zrušen

ČPV Svratka 2018 zrušen

Z důvodu nedostatku vody v nádrži Vír se bohužel neuskuteční plánované závody Českého poháru vodáků na Svratce, které se měly uskutečnit v neděli 24. 6. 2018.

Zdroj: www.kanoe.cz

V pořadu Máte slovo se diskutovalo o toleranci alkoholu na vodě a kolách

V pořadu Máte slovo se diskutovalo o toleranci alkoholu na vodě a kolách

V minulém týdnu se v pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou diskutovalo na téma prolomení nulové tolerance alkoholu na řekách a také na kolách. V pořadu se za vodáky objevili například Jitka a Míla Pražákovi, Petr Ptáček, Pavel Šálek a další. Na záznam se můžete podívat v internetovém televizním archivu.

Mládež s hendikepem na rafty!

Mládež s hendikepem na rafty!

Projekt Mládež s hendikepem na rafty, který chce připravit spolek sportovni-klub.cz, si klade za cíl dát možnost splout si české nebo zahraniční řeky mladým lidem s hendikepem. Finančním darem pomůžete přispět na zajištění asistentů, kteří jsou nezbytní. Více informací o projektu a návod jak projekt podpořit najdete na www.csobpomaharegionum.cz.

VlnaEshop se představuje

VlnaEshop se představuje

V květnu se v českých vodách objevil nový vodácký eshop nazvaný VlnaEshop. Koupíte v něm produkty českých výrobců Kutlíci - nafukovací kanoe a PAD Boards - paddleboardy. Pro více informací mrkněte na www.vlnaeshop.cz.

ČPV Blanice zrušen

ČPV Blanice zrušen

Vedení spolku Vodáci Prachatice, z. s. po zvážení všech okolností rozhodlo, že bude letošní vodácký víkend na Blanici včetně závodu Českého poháru vodáků, plánovaný na dny 16. - 17. června 2018 ZRUŠEN.

Hlavními důvody jsou špatná hydrologická situace na VD Husinec (vynucená předchozími opravami hráze) s nízkou pravděpodobností srážek v povodí Blanice během následujících dnů a do dnešního dne nevyjasněné financování celé akce.

Věříme, že nám zachováte přízeň i v dalších letech.

Vodáci Prachatice, z. s.