HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Kapky


Chystá se novela zákona řešícího alkohol na vodě

Chystá se novela zákona řešícího alkohol na vodě

Nedávno jsme informovali o návru Pirátů, kteří požadovali zrušení pokut pro vodáky pod vlivem alkoholu. Podle aktuálních informací Vláda návrh Pirátů nepodpoří. Chce ale předložit novelu, která bude s jistou mírou tolerance počítat. Více v článku na idnes.cz.

Sjezdařská reprezentace je kompletní

Sjezdařská reprezentace je kompletní

Víkendový závod Českého poháru ve sjezdu rozhodl o finálním složení reprezentačního družstva pro mistrovství světa. Poslední nominační body si sjezdaři rozdělili při nedělním mistrovství České republiky jen necelý týden před odjezdem do místa konání světového šampionátu ve švýcarském Muotathalu. Napínavé souboje až do posledního závodu, slzy štěstí i smutek z neúspěchu, to vše přinesly letošní sprinty v Roudnici nad Labem. Podrobnosti najdete na kanoe.cz.

Předsedou Českého svazu kanoistů byl znovu zvolen Jan Boháč

Předsedou Českého svazu kanoistů byl znovu zvolen Jan Boháč

Konference Českého svazu kanoistů zvolila ve čtvrtek 17.5.2018 Jana Boháče do čela svazu na další čtyři roky. Dlouholetý první muž sekce rychlostní kanoistiky je předsedou svazu od roku 2014, kdy se stal nástupcem Jaroslava Pollerta. Jan Boháč neměl ve volbě protikandidáta a získal plný počet hlasů.
Více informací najdete na kanoe.cz.

Vltava u Barevné skály nebude uzavřena, splouvání bude možné u levého břehu

Vltava u Barevné skály nebude uzavřena, splouvání bude možné u levého břehu

Ještě v dubnu to vypadalo s letošní vodáckou sezónou na nejoblíbenější české řece, Vltavě, bledě. I my jsme informovali o tom, že řeka bude úplně uzavřena. Aktuální informace z května ale praví, že Státní plavební správa v souvislosti s havarijním stavem části Barevné (Papouščí) skály u Českého Krumlova provoz na řece jen omezila. Vodáci mohou v úseku pod skálou proplouvat pouze ve vzdálenosti do pěti metrů od levého břehu. Provoz na řece je upraven plavebními znaky.

Dle znaleckého posudku, vypracovaného na základě zadání subjektu Lesy České republiky, státní podnik, je skalní útvar na pravém břehu toku v prostoru jezu Konopa – Nové Spolí (tzv. Barevná skála) v havarijním stavu a může dojít k pádu jednotlivých bloků hornin. Do doby realizace sanačních opatření znalec doporučuje zastavit proplouvání u pravého břehu a zajistit využívání toku pouze u levého břehu. Proto Státní plavební správa zakázala proplouvání propustí u pravého břehu, převedla veškerý plavební  provoz v prostoru nad jezem Konopa k levému břehu a rovněž překonání jezového tělesa je možné pouze u levého břehu. K tomu správce vodní cesty, Povodí Vltavy, státní podnik, upravil koryto Vltavy u levého břehu pro možné splouvání jezu nebo přenášení plavidel pod levobřežní opěrnou zdí.

Více informací naleznete v Opatřením obecné povahy Státní plavební správy 26/2018.Ke stažení zde.

Zemřel kanoista Vladimír Jirásek, první vítěz ankety Sportovec roku

Zemřel kanoista Vladimír Jirásek, první vítěz ankety Sportovec roku

Ve věku 84 let zemřel v pondělí vodní slalomář Vladimír Jirásek. Dvojnásobný mistr světa v kategorii C1 přidal další tři tituly v hlídkách, medaile sbíral závodník přezdívaný Olaf i ve sjezdu. V roce 1959 byl vyhlášen premiérovým československým sportovcem roku.

Lodě si stavěl sám, v práci v Tesle Strašnice, kde montoval telefonní ústředny. Závodní kariéru ukončil v polovině 60. let, avšak různých vodáckých akcí se účastnil i v pokročilém věku.

Rozhovor s Olafem jsme přinesli v roce 2005 a připomínali jej v roce 2009, kdy byl společně s Petrem Sodomkou na anketě Kanoista roku uveden do síně slávy.

Další informace na www.sport.cz.

Vyhrajte vodácký zájezd s Povodou

Vyhrajte vodácký zájezd s Povodou

Na cestovatelském webu HedvabnaStezka.cz probíhá soutěž o účast na vodáckém zájezdu s vodáckou cestovní kanceláří Povoda. Soutěž trvá do 21. května, tak poškádlete štěstěnu...

Registrace na Trnava X Race 2018 končí za 14 dnů!

Registrace na Trnava X Race 2018 končí za 14 dnů!

Pořadatelé závodu Trnava X Race 2018 upozorňují, že na registraci do závodu máte už jen 14 dnů. Pokud se chcete letošní Trnávky zúčastnit, stačí vyplnit stručný formulář na webu závodu a je to. A pozor! Součástí startovného může být i výhodné předplatné Pádlera!

Piráti navrhují zrušit pokutování vodáků za pití alkoholu

Piráti navrhují zrušit pokutování vodáků za pití alkoholu

Piráti chtějí zrušit pokuty pro vodáky za jízdu pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Předložili kvůli tomu novelu zákona o vnitrozemské plavbě, pod kterou se podepsala padesátka poslanců ze všech frakcí vyjma ČSSD.

Novela ruší sankci za plavbu pod vlivem jen pro kapitány a členy posádky malých plavidel, která nepodléhají zápisu do plavebního rejstříku a nemají vlastní strojní pohon. Na řidiče vodních skútrů nebo posádky motorových člunů se tedy zrušení přestupku nevztahuje.

Poslanec Lukáš Bartoň má za to, že novela by mohla být přijata tak, aby mohla platit už o letošní vodácké sezoně. S ohledem na lhůty pro schvalování zákonů je to ale nepravděpodobné.

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/470436-pirati-navrhuji-zrusit-nahaneni-vodaku-kvuli-piti-alkoholu.html

Petice za VÝSTAVBU slalomové dráhy s divokou vodou v Plzeňském kraji

Petice za VÝSTAVBU slalomové dráhy s divokou vodou v Plzeňském kraji

V Plzni se už delší dobu snažím prosadit kanál s divokou vodou v Doudlevcích či jinde. Není to zatím městský projekt a tak to jde ztuha. Vznikají nejrůznější sportparky, staví se zázemí pro menšinové sporty, proč nejde prosadit vodácký kanál? Protože to vypadá, že je nás vodáků pár!

Musíme ukázat, že je nás hodně a pak získáme jednoznačnou podporu města resp. jeho politiků, a ti vezmou projekt za svůj.

Podepište a sdílejte petici, ať za nimi můžeme co nejdříve vyrazit a kanál konečně prosadit.

Viz https://www.petice24.com/za_vystavbu_slalomove_drahy_s_divokou_vodou_v_plzeskem_kraji

Jakub Helus (Kubánec)

Omezení provozu na řece Sázavě v Sázavě

Omezení provozu na řece Sázavě v Sázavě

Na Facbooku sdružení Posázaví se objevila následující informace. "Kvůli výstavbě protipovodňových opatření ve městě Sázava je omezen provoz na řece v ř. km 54. Pod zdejším provizorním mostem je plavba zakázána. Vodáci musí loď přenést po pravém břehu." Respektujte prosím toto omezení.