HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Kapky


Kajakář, cestovatel a fotograf David "Vory" Sodomka hodnotil rok 2018 v pořadu Casablanca

Kajakář, cestovatel a fotograf David "Vory" Sodomka hodnotil rok 2018 v pořadu Casablanca

Jednou z nejvýraznějších postav posledních let na české vodácké scéně je kajakář, fotograf a cestoval David Sodomka, známý jako Vory, který se zbavil veškerého majetku a už několik let objíždí svět s kajakem. V loňském roce se podíval i do takových destinací jako Tanzánie, Malawi nebo Pákistán. Před pár dny byl Vory hostem v cestovatelském pořadu Casablanca, kde rok 2018 hodnotil. Záznam pořadu je samozřejmě k dispozici online.

V místě bývalé trojské lávky číhá past na vodáky

V místě bývalé trojské lávky číhá past na vodáky

V místě bývalé trojské lávky, která se zřítila před více než rokem, i nadále jezdí přívoz a je tu přes řeku nataženo ocelové lano. Toto lano před rokem způsobilo vážnou nehodu, díky které došlo k provizornímu zabezpečení místa pomocí výstražného lana kus proti proudu a pomocí cedule "Překážka v řece". V dnešních dnech, kdy je voda ve Vltavě vyšší než obvykle, je ale výstražné lano téměř neviditelné a ocelové lano je na tom úplně stejně. Pokud byste tedy tímto místem pluli, dávejte pozor, proud je tu rychlý a zastavení poměrně obtížné. Informaci včetně fotodokumentace přinesl HG Sport na svém facebookovém profilu.

Nabídka letní práce v Alpách, přímo u rakouské řeky Salza

Nabídka letní práce v Alpách, přímo u rakouské řeky Salza

Jsme mladý československý tým provozující penzion a raftingovou firmu v rakouských Alpách a hledáme mezi sebe posily! Hledáme člověka, na kterého by byl 100% spoleh a zároveň pohoďáka, který by se stal naším pomocníkem i kamarádem.

Shrnutí vodáckého roku 2018 přinesla ČT Sport, hosty byli Martin Fuksa a Josef Dostál

Shrnutí vodáckého roku 2018 přinesla ČT Sport, hosty byli Martin Fuksa a Josef Dostál

Na Štědrý den běželo v České televizi na kanálu ČT Sport několik pořadů shrnujících dění v určité sportovní disciplíně za uplynulý rok. Jedním z nich byl i pořad nazvaný Vodní sporty 2018, kde byly shrnuty úspěchy českých kanoistů, vodních slalomářů a veslařů a také ohlédnutí za anketou Kanoista roku. Hosty pořadu byli Martin Fuksa a Josef Dostál. Pokud jste pořad neviděli, je k dispozici v archivu ČT Sport.

Matěj Koudelka povypráví o expedici na nepálskou Humla Karnali

Matěj Koudelka povypráví o expedici na nepálskou Humla Karnali

Jablonecký kajakář Matěj Koudelka bude ve čtvrtek 17. 1. od 19.30 hodin vyrávět o expedici na jednu z nejznámějších expedičních řek světa - nepálskou Humlu Karnali. Tu splul společně s dvěma kamarády v listopadu 2018. Povídání proběhne v klubu Na Rampě v Jablonci nad Nisou. Řeč prý nebude jen o pádlování, ale také o přehradě, která by už letos měla vyrůst právě na Humle Karnali.

K členství v Alpenverein na rok 2019 získáš předplatné Světa outdooru jako bonus. Jen zde...

K členství v Alpenverein na rok 2019 získáš předplatné Světa outdooru jako bonus. Jen zde...

Právě teď je ideální doba k obnovení členství v Alpenvereinu na další sezónu. Na SvetOutdooru.cz/alpenverein navíc získáš k registraci symbolicky za korunu roční předplatné časopisu Svět outdooru - nejčtenějšího outdoorového magazínu pro outdoorové nadšence u nás. Svět outdooru je plný tipů na treky, túry, feraty a další aktivity v horách. Přináší inspiraci pro výpravy do Alp i dalších bližších i vzdálenějších pohoří. Nechybí ani skialpinismus, kolo a lezení. Vše o horách 4x ročně až do schránky.

ZET Kayaks Cross je na světě

ZET Kayaks Cross je na světě

Od podzimu celý vodácký svět netrpělivě očekával novou loď od českého výrobce ZET Kayaks. Doposud se vědělo jen to, že kajak se bude jmenovat Cross a byly k vidění počítačové vizualizace. V minulém týdnu se první Crossy vylouply z pece a už byly i na vodě. Jak loď vypadá se můžete podívat na facebooku výrobce. Těšíte se na první svezení?

Jak se hučící kaňon ledovcové řeky Muksu v Tádžikistánu postaral o Kajmanovu bezesnou noc

Jak se hučící kaňon ledovcové řeky Muksu v Tádžikistánu postaral o Kajmanovu bezesnou noc

Pořad Casablanca Radia Wave je magazín o cestování, exotice, poznávání, outdoorových sportech a dobrodružství. Hostem se v tomto týdnu již po několikáté stal dobře známý divokovodní kajakář Jakub „Kajman“ Šedivý. Tentokrát se Kuba s posluchači podělil o své zážitky z mezinárodní výpravy do střední Asie na řeku Muksu, která se zavírá do několika nebezpečných kaňonů.

„Už vloni v Kyrgyzstánu jsme se s kamarády dohadovali, že vyrazíme na Muksu. To je řeka opředená spoustou legend. Je v těžko dostupném regionu a jde o řeku, která táhne tím, kde je, jaké dobrodružství nabízí i obtížností. Evropských týmů na té řece opravdu nepádlovalo mnoho,“ říká Kuba.

Kuba mimo jiné přiznal, že první noc nad hučící řekou ulehal ke spánku s obavami – nikdo totiž netušil, jaký je aktuální průtok. „Mrazy, tání, deště člověka donutí nechávat si velkou rezervu, ale jídlo jsme s sebou měli jen na pár dní,“ řekl Kuba.

Pokud vás zajímá, jak celá výprava nakonec dopadla, celý záznam si můžete poslechnout zde. Po Novém roce se navíc můžete těšit na článek z této výpravy, který už pro nás Kajman do Pádlera 1/2019 chystá, tak si to určitě nenechte ujít!

Rekonstrukce sázavského jezu v Podělusích přináší vodákům novou retardérku

Rekonstrukce sázavského jezu v Podělusích přináší vodákům novou retardérku

Začátkem roku jsme vás informovali o rekonstrukci jezů v Městečku a Podělusích na velice oblíbené řece Sázavě. Podle posledních informací práce zdárně postupují.

Jez v Podělusích ze všeho nejdříve prošel výstavbou sportovní propusti a břehových dlažeb na pravém břehu, následovala stavba pravé poloviny jezové konstrukce. Od června je umožněno přenášení lodí po pravém břehu přes nově vybudované schody a cestu. Vybudována je také nová sportovní propust, která vodákům umožní pohodlné splutí.

Stavební práce nyní budou pokračovat na levé polovině jezu, a to až do dubna 2019. Celková rekonstrukce je plánována do října 2019.

Na současnou podobu jezu Podělusy se můžete podívat zde.

Vánoční Sázava přesunuta na Berounku

Vánoční Sázava přesunuta na Berounku

Sázava má dnes (19.12.) stav na vodočtu v Nespekách 46 cm - to odpovídá průtoku 4,38 m3/s. (to fakt nejde, to je pěší turistika korytem řeky. Sice má něco padat, ale málo). Takže dnešní rozhodnutí: JEDE SE VÁNOČNÍ BEROUNKA.

Sraz v loděnici TJ KOTVA PRAHA v Braníku v 8.30 hod.- odvoz busem s vlekem tam i zpět zajištěn, nemusíte se starat o převoz auta. Nasedat na vodu se bude v Mokropsích na levém břehu pod jezem, vyrazíme mezi 10 - 10.30. Pojedeme do Bráníka. Cestou jsou dva jezy, v Černošicích a v Modřanech.

Víme, že splutí Berounky v tomto úseku není žádný vodácký zážitek, jde nám především o setkání s přáteli v čase předvánočním. S sebou tedy vezměte cukroví, zahřívadla, vyzdobte lodě i sebe a přijeďte si odpočinout od předvánočního blázince.

Na všechny se těší pořadatel

TJ KOTVA BRANÍK
Přihlašování a informace: Honza Šup, 602 425 160, mailto:honzas@mujmail.cz


ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ