Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Kapky


Stahujte zdarma cestovatelský Manuál pro rok 2018!

Stahujte zdarma cestovatelský Manuál pro rok 2018!

Spolu s kolegy z partnerských projektů Hedvabnastezka.cz, Pohora.cz, Svetbehu.cz, Tulenipasy.cz a Svetoutdooru.cz jsme pro vás vybrali nejzajímavější destinace pro rok 2018. Manuál poradí, kam na trek či túru, kam se vydat za pádlováním, kam na skialpy a dalšími zimními radovánkami. Manuál stahujte zdarma!

Lukáš Červinka vybojoval bronzovou medaili na MS ve freestylu

Lukáš Červinka vybojoval bronzovou medaili na MS ve freestylu

Čtyřnásobný evropský šampion ve freestylu Lukáš Červinka rozšířil svoji medailovou sbírku a vybojoval třetí místo v kategorii C1 na Mistrovství světa v argentinském San Juanu. Z kvalifikace postoupil do nedělního finále také ze třetího místa a to se mu s konečnými 980 body podařilo udržet. Na prvním místě se umístil Dane Jackson z USA (1210 b.), následován Sebastianem Devredem (1100 b.) z Francie. Gratulujeme!

Z cisterny na D1 vytekly tisíce litrů škodlivé látky. I do Sázavy.

Z cisterny na D1 vytekly tisíce litrů škodlivé látky. I do Sázavy.

V pátek 1.12. zkomplikovala dopravu na D1 ve směru na Brno nehoda cisterny, z níž vytekly do nedaleké strouhy a následně říčky Blanice a řeky Sázavy tisíce litrů barvy na bázi latexu. Dobře rozpustná látka ve vodě nejspíš způsobí vážnou ekologickou havárii. Pro člověka je směs zdraví škodlivá při styku s pokožkou. Více v reportáži na tn.cz.


Prohlédněte si všechny fotografie k článku...


Zdroj fotografií: Facebook.

Jakub Šedivý vyprávěl o expedici Sary Jaz na rádiu Wave

Jakub Šedivý vyprávěl o expedici Sary Jaz na rádiu Wave

V září 2017 se tým složený z Jordana Searleho, Ariho Walkera, Sama Graftona, Kristofa Stursy, Adriana Kiernana a Jakuba Šedivého vydal do centrálního Ťan-šanu, odkud z ledovce Inylček vytéká řeka Sary Jaz. Tým těchto kajakářů se na tuto doposud neprobádanou řeku vydal. Jakub byl hostem v nedělním cestovatelském a outdoorovém magazínu Casablanca na rádiu Wave, kde o splutí Sary Jaz vyprávěl. Vy si nyní můžete pořad poslechnout ze záznamu.

Nabídka práce v naší redakci!

Nabídka práce v naší redakci!

KDO HLEDÁ PRÁCI A SUPER KOLEGY, KTEŘÍ MILUJÍ VODU A OUTDOOROVÉ AKTIVITY?

Weby Hedvábná stezka, Pohora.cz, SvetOutdooru.cz, Svět běhu, Pádler a Tulení pásy hledají nového kolegu pro správu reklamních kampaní a drobné redakční práce.

Nabízíme:
- částečný nebo plný úvazek
- možnost z cca 90% práce z domova nebo zázemí v kanceláři v centru Prahy
- fajn kolektiv, možnost delší dovolené v kuse, různé další benefity v oblasti cestování a outdooru

Požadujeme:
- SŠ vzdělání, pečlivost a svědomitost, dlouhodobou spolupráci

Vítáme:
- technické typy schopné iniciovat a komunikovat programátorské práce
- znalost některého reklamního systému (např. Double Click)
- znalost redakčních systémů a úprav fotek.

Zájemci, prosíme, posílejte životopisy na petra.greifova@hedvabnastezka.cz

Podpořte knihu Raftíkove dobrodružstvá

Podpořte knihu Raftíkove dobrodružstvá

Na startovac.cz můžete podpořit projekt Tomáše Ščepky, který by rád připravil tištěné vydání dětské knížky nazvané Raftíkove dobrodružstvá. Kniha je o malém žlutém raftíku, který podniká dobrodružné výpravy ze své zátoky na řece Hronica.

Martin Fuksa v pořadu Všechnopárty

Martin Fuksa v pořadu Všechnopárty

V pátek 10. listopadu byl jedním z hostů populární talkshow Všechnopárty rychlostní kanoista Martin Fuksa. Jako obvykle přišla řeč třeba na vysvětlení rozdílů mezi veslováním a pádlováním. V divácké anketě byl Martin Fuksa zvolen nejlepším hostem tohoto dílu pořadu. Podívejte se na záznam rozhovoru.

Freya Hoffmeister hostem pořadu Casablanca

Freya Hoffmeister hostem pořadu Casablanca

Světoznámá seakajakářka Freya Hoffmeister využila svojí návštěvu Prahy bezezbytku. Přednášela o obeplutí Jižní Ameriky na Festivalu OBZORY. Tam také prodávala a podepisovala svoje knihy. V rámci návštěvy Prahy si ještě Freya zvládla zapádlovat na Vltavě a přijala pozvání do pořadu Casablanca na Radiu Wave. Záznam si můžete pustit ze záznamu v online archivu.

foto: Petr Oldřich Novotný

Představení knihy „Na kajaku z Prahy do Severního moře“

Představení knihy  „Na kajaku z Prahy do Severního moře“

Dne 6. 12. 2017 se od 17 hodin uskuteční slavnostní představení knihy Zdeňka Lyčky nazvané Na kajaku z Prahy do Severního moře. Součástí slavnostního večera bude i několik dalších přednášek a malé občertsvení s hudebním doprovodem. Akce se uskuteční v Kontaktní kanceláři Svobodného státu Sasko. Podrobnou pozvánku a program si stáhněte v pdf.

Vít Přindiš, Josef Fuksa a Barbora Dimovová se ucházejí o ceny The World Paddle Awards 2017

Vít Přindiš, Josef Fuksa a Barbora Dimovová se ucházejí o ceny The World Paddle Awards 2017

V tradiční anketě The World Paddle Awards mají češi zastoupení i pro rok 2017 a to hned ve třech kategoriích. V kategorii Spotsman of the Year je nominován vodní slalomář Vít Přindiš, v kategorii Junior of the Year získala nominaci Barbora Dimovová a o Foundation Award se uchází Josef Fuksa senior. V základní fází ankety (která právě probíhá) rozhodují hlasy lidí (tedy i vaše) a v druhé fázi vybere konečné vítěze odborná porota. Držíme našim zástupcům palce.


ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ