HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Jezy v Městečku a Podělusích jsou kvůli rekonstrukci nesjízdné

Jezy v Městečku a Podělusích jsou kvůli rekonstrukci nesjízdné

V souvislosti s probíhající rekonstrukcí jezů Městečko a  Podělusy na řece Sázavě by měli vodáci dbát zvýšené opatrnosti a řídit se pokyny Povodí Vltavy:

Sázava ř.km 29,230, jez Městečko

Stavební práce budou pokračovat až do konce roku 2018 výstavbou pravé poloviny jezové konstrukce, sportovní propusti a rybího přechodu na levobřežní straně. Voda bude převáděna přes dokončenou levou polovinu jezu. Vodáci budou stejně jako v minulém roce směrováni na levý břeh, kde bude vyznačena cesta pro přenášení. Vstup na staveniště i na dokončenou polovinu jezu je z důvodu bezpečnosti zakázán.

Jez Městečko

Sázava ř.km 17,904, jez Podělusy

Stavební práce budou pokračovat po celý rok nejdříve výstavbou sportovní propusti a břehových dlažeb na pravém břehu do konce května 2018, navazovat bude stavba pravé poloviny jezové konstrukce, voda bude převáděna levobřežním zatrubněním – do konce května není možné vodáky na jez pustit.

Po dokončení pravé poloviny jezu bude voda převáděna přes dokončenou polovinu jezu a sportovní propust a práce budou pokračovat na levé polovině jezu a rybím přechodu až do 04/2019. Do konce května budou vodáci muset přenášet po levém břehu kolem mlýna – trasa bude vyznačena. Na staveniště je vstup zakázán. Od června by již měla být dokončena propust a pravobřežní schodiště.

Jez Podělusy

Zdroj: posazavi.com

30.01.2018, Alena Hrubá


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ