HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Stříbrný olympijský medailista Václav Chalupa se pokusí o Guinnessův rekord

Stříbrný olympijský medailista Václav Chalupa se pokusí o Guinnessův rekord

V neděli 30. září v 10:00 v rámci Prague Hamburg Rowing Race odstartoval pod Karlovým mostem pokus o zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Stříbrný olympionik a několikanásobný vicemistr světa ve veslování Václav Chalupa se pokusí zdolat trasu Praha – Hamburg o délce 850 km.Vzdáleností a časovou náročností se jedná o nejextrémnější veslařský závod na světě, kterého se zúčastní jak profesionální, tak amatérští veslaři. „Připojit se k nám může každý, kdo má čas a chuť. Není podmínkou absolvovat celý závod, ale uvítáme podporu i při jednotlivých etapách. Letošní ročník pojímáme spíš jako takovou promo akci na příští rok. V podstatě jde o nultý ročník s pokusem o zápis do Guinnessovky,“ říká Aleš Nejedlo, zakladatel závodu.

Celá trasa bude pokořena ve 12 etapách, zakončení regaty proběhne 11. října na Labi v Hamburku.

Na jaře jsem dovesloval z Českých Budějovic do Prahy pod Karlův most, tak proč nepokračovat dál. Je to výzva a doufám, že se nám to povede. Rád bych touto plavbou představil veslování jako sport rekreační,“ říká český olympijský medailista Václav Chalupa.

Více informací na: www.praguehamburgrowingrace.com


01.10.2018, Aneta Michalcová


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ