HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Na Dunaji se plánuje výstavba mostu s nebezpečnými pilíři

Na Dunaji se plánuje výstavba mostu s nebezpečnými pilíři

Přes Dunaj povede nový dálniční most D4R7, jehož pilíře by mohly fungovat jako sifóny a ohrožovat lidské životy. Rozměr betonové desky pilíře na hladině je 14 x 46 m, pod vodou je pak 26 sloupů. Tyto obrovské průtočné pilíře jsou dva. Změny proudových režimů v okolí konstrukce pilířů a pod nimi jsou nebezpečné, protože v jejichž důsledku může dojít ke stažení malých plavidel nebo plavce.

V probíhajícím stavebním řízení k výstavbě mostu D4R7 Asociace bratislavských vodáckých klubů (ABVK) zjistila, že původní pilíře, které byly osazeny do břehu a které byly součástí projektové dokumentace schválené v územním rozhodnutí, byly nahrazeny pilíři osazenými přímo v Dunaji.

Ministerstvo dopravy a výstavby SR a Speciální stavební úřad zamítli legitimní výzvu na přezkoumání bezpečnosti pilířů mostu D4R7 pro osoby ve vodě a povolili stavbu s odvoláním na modelování, ve kterém byly osoby ve vodě nahrazeny pingpongovými míčky.

Podpořte petici proti vydání stavebního povolení na most D4R7 s životu nebezpečnými pilíři svým podpisem
03.10.2018, Aneta Michalcová


Diskuse


Jack
Jack

Super nápad, to už můžeme klidně testovat bezpečnost jezů pomocí PET láhví!!! grrrr...

03. 10. 2018, 10:39:57
padlio
padlio

Kvoli trom člnkárom chcete zablokovať strategický projekt? To že desiatky tisíc ludí denne stráca hodiny času v zápchah vás nestve, hlavne ze sa môžete lodičkovať. Ja radšej podpíšem petíciu o zákaze plavby popod ten most nech už stojí. Denne stratí čas koli tomu že ešte nie je 100 000ludí.

09. 11. 2018, 15:33:22
fakata
fakata

Vdaka takym aktivistom všetko trvá desiatky rokov

09. 11. 2018, 15:34:37
Boris
Boris

Koľko z tých 100 000 sa na tie dediny sťahovalo v dobe, keď už vedeli, že tam budú stáť v tých kolónach? O tom, že to tam doprava nezvláda, sa hovorí už kopu rokov. Č osa týka toho mostu, tak pôvodný návrh počítal so štandardným mostom a nie takto nebezpečným mostom. Proti tomu mostu sa ohradili nie len „člnkáry“ ale aj kapitáni veľkých lodí. Zakážeme plavbu aj im, len aby investor ušetril?

26. 11. 2018, 13:17:44

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ