Odemykání Mže 2023

Odemykání Mže 2023

Zveme vás na 14. ročník Odemykání Mže, který proběhne 29. dubna.

Zájemci vyplouvají v cca. 11 hodin od mostu pod přehradou Lučina. Kdo by si na obtížnější úsek WW II netroufal, ten může nasedat u mostu ve Světcích, kde ve 12 hodin proběhne slavnostní odemknutí řeky. Plavba končí pod Tachovem ve vodácké loděnici U minerálky.

Na loděnici bude připraveno posezení do pozdních večerních hodin s hudbou a občerstvením.

Zveme srdečně diváky. Přijďte podpořit všechny účastníky akce, po celé délce splouvaného úseku řeky a také se pobavit na loděnici.

Bližší informace na tel: 604 954 568, Vodácký oddíl Tachov

Pokud byste rádi i nějaké to kulturní vyžití, určitě navštivte zámek Tachov, který vznikl přestavbou gotického hradu v 17. století, avšak roku 1770 vyhořel a obnoven byl do dnešní klasicistní podoby. Za pozornost stojí také Chrám Nanebevzetí Panny Marie, kostel sv. Václava nebo místní klášter.

Mimo městské centrum navštivte také rozhlednu Vysoká a pokochejte se z výšky 25 metrů výhledem na Tachov, Šumavu, Český nebo Slavkovský les. Ve Světcích pak najdete romantickou zříceninu zámku a unikátní novorománskou jízdárnu, která je druhou největší jízdárnou ve střední Evropě. Od rozhledny sem pohodlně dojdete příjemnou zhruba dvoukilometrovou procházkou po NS Vysoká.

Vodácká tábořiště DRONTE - Kynšperk nad Ohří, Sokolov, Loket

Rádi byste se zúčastnili této parádní akce, ale nemáte potřebné vybavení? Nechte to na nás. Při vypouštění přehrad, společných splutích, odemykáních a zamykáních řek organizujeme půjčování lodí i veškerého vodáckého vybavení. Půjčujeme otevřené i zavřené kánoe, kajaky, nafukovací lodě i rafty včetně pádel a vest. Vybavení dovezeme na start a opět vyzvedneme v cíli. Vše objednáte na našich webových stránkách, emailu [email protected] nebo na telefonu 602 825 869.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: