HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Pozvánka na Čištění Vltavy

Pozvánka na Čištění Vltavy

Sdružení pro Vltavu a Půjčovny lodí a kempy na Vltavě zvou všechny vodáky i nevodáky na 24. ročník tradičního dobrovolnického sběru odpadu v korytě řeky Vltavy v úseku z Vyššího Brodu do Boršova nad Vltavou. Sraz je 15.9. v 8:30 v kiosku kempu Nové Spolí (Č. Krumlov). Na akci je třeba se předem přihlásit.Již přes dvacet let pořádá Sdružení pro Vltavu čištění této naší vodácky nejvyužívanější řeky. Čistí se úsek Vyšší Brod – Boršov nad Vltavou. Pravidelně několik set dobrovolníků, vodáků a jejich kamarádů, za každého počasí sbírá to, co v řece a jejím nejbližším okolí nechali sezónní návštěvníci řeky (schválně nepíši „vodáci“), chataři a motoristé. Jen tak lze totiž vysvětlit rezatá kolečka a nářadí, pneumatiky, ledničky a traverzy, které mimo pet lahve, pivní lahve, ešusy a další „tábornické a vodácké“ záležitosti dobrovolníci každoročně nacházejí.

Všechen tento odpad končí v kontejnerech, které zajišťuje Povodí Vltavy, s.p. a obce ležící při Vltavě a dále na skládkách komunálního odpadu. Povodí Vltavy,s.p. také zajišťuje snížení průtoku Vltavy, což umožní uklízet i dno řeky a místa, kam se kvůli větší vodě normálně nelze dostat.

Tuto akci by také nebylo možno uspořádat bez velkého množství sponzorů – provozovatelů nebo majitelů tábořišť, cestovních kanceláří, půjčoven lodí a člunů, restaurací a občerstvení a dalších podnikatelů, kteří mají společný zájem a tím je čistá Vltava.

Co nabízíme?
- spojení příjemného s užitečným – nezapomenutelné zážitky i dobrý pocit z vykonané práce
- k snídani polévku a k večeři guláš či jiný mls a pivo
- ubytování v kempu Nové Spolí v Českém Krumlově na celý víkend (zdarma, stany vlastní)

Jak se přihlásit?
Co nejdříve, ale nejpozději v pondělí 10. 9.
- zavolat hlavnímu organizátorovi za Sdružení pro Vltavu Petrovi Kolínskému na +420 777 335 447
- napsat e-mail na cistenivltavy@seznam.cz

A co se tam vlastně bude dít?
Na zdarma zapůjčených lodích a raftech budeme splouvat přidělené úseky a sbírat upomínkové předměty, které zde zanechali lidé, snad na znamení, že se vrátí – tedy odpadky všeho druhu, od pantoflí, PET lahví a plechovek, které vám (nám) tu v létě uplavaly, až po ledničky a pneumatiky, které někdo do řeky naházel a patrně doufal, že se v ní rozpustí. Další informace a moudré rady obdržíte obratem po přihlášení…


30.08.2018, Pořadatel akce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ