Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Pozvánka na ČPV Úhlava 2017

Pozvánka na ČPV Úhlava 2017

Blíží se podzim a s ním pokračování seriálu závodů Českého poháru vodáků. Vodní nádrž Nýrsko v sobotu 9.9. (pozor, změna oproti původnímu termínu!) otevře klapku a vy budete moci již druhý zářijový víkend změřit síly v brankovištích na desetikilometrové trati na řece Úhlavě.Závod má pořadatelskou tradici oddílu vodní turistiky TJ ČSAD Plzeň od roku 1988, a v letošním roce se uskuteční jubilejní 30. ročník závodu na Úhlavě v sobotu dne 9. 9. 2017. Na neděli je přislíbeno vypouštění pro volné splutí, ale sledujte stránky pořadatelů pro případné změny.

Trať je dlouhá 10 km. Řeka má zvýšený vodní průtok, který je zajišťován pořadatelem z nýrské přehrady. Na trati je umístěno cca dvacet branek soustředěných do 5-6 míst. Několik vodácky atraktivních míst a vždy nejméně polovina brankovišť je umístěna přímo ve středu města Nýrsko. Bezpečnost účastníků na exponovaných místech je zajištěna odbornou záchranou.

Závody mají ve městě značnou oblibu a jsou sledovány řadou diváků. Současně se těší podpoře a pochopení M.Ú. Nýrsko. Soutěž trvá téměř celý den a mimo registrovaných vodních turistů (cca 350 závodících) je trať také otevřena celé vodácké obci (cca 100 účastníků splutí). V cíli je pro sportovce připraveno občerstvení.

Termín: 9.9.2017
Start: pod vodní nádrží Nýrsko (z města směr na Železnou Rudu)
Cíl: most u obce Úborsko (cca 5 km za Nýrskem)
Trať: 10 km, WW I+ - Mapa trati s vyznačenými jezy a umístěním brankovišť, nákresy brankovišť budou k dispozici cca týden před závodem zde.

Časový program:
8:45 - začátek prezentace
10:15 - výklad tratě (přihlášky přijaté do 10:15 budou slosovány o sponzorské ceny)
11:15 - start (interval 30 sec)
Voda bude uzavřena půl hodiny po posledním startujícím.
Na neděli je přislíbeno vypouštění pro volné splutí. Pro případné změny sledujte www.cadici.org.
Startovné: 70 Kč za osobu závod, 70 Kč za osobu - splutí v sobotu

Přihlášky: na místě, nebo do pátku 15:00 emailem na adresu hlavnirozhodci@cadici.org nebo přes přihlašovací formulář .


Bezpečnost: každý účastník startuje na vlastní nebezpečí. Soutěžící musí dodržet bezpečnostní podmínky podle pravidel ČPV, zejména mít po celou dobu jízdy přilbu, plovací vestu a na těle viditelně upevněné startovací číslo.

Těšíme se na vaši účast!


10.08.2017, Pořadatel akce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ