Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Napříč Prahou - přes tři jezy již ve čtvrtek!

Napříč Prahou - přes tři jezy již ve čtvrtek!

Junák - český skaut srdečně zve na další ročník oblíbené vodácké akce Napříč Prahou - přes tři jezy, která se jako již tradičně uskuteční na svátek sv. Václava, 28. září. Ani letos nebude chybět volné splutí, a tak si centrum Prahy můžete v klidu projet jak na kánoi, tak třeba na paddleboardu.Závod Napříč Prahou – přes tři jezy je tradičním pražským vodáckým závodem s historií sahající až do roku 1939. Trať závodu je dlouhá asi 6,5 říčních kilometrů se startem na Císařské louce (nad železničním mostem) a s cílem na ostrově Štvanice.


Napříč Prahou - přes tři jezy

Napříč Prahou - přes tři jezy

Napříč Prahou - přes tři jezy

Prohlédněte si všechny fotografie k článku...


Akce vznikla jako závod vodních skautů a proto hlavní soutěžní kategorií je závod pramic vodních skautů z celé republiky. Zvláště v kategorii pramice OPEN a volného splutí (libovolné plavidlo) je závod vždy otevřen veřejnosti se zájmem využít otevřených jezů.

Napříč Prahou - přes tři jezy

Jak název závodu napovídá, na trati se překonávají tři jezy: Šítkovský (pod Jiráskovým mostem), jez Staroměstský (Karlovka nad Karlovým mostem) a Helmovský jez u Štvanice. Trať závodu je atraktivní, vede historickým centrem Prahy a je ojedinělou příležitostí ke sjetí pražských jezů, které se pro veřejnost otevírají právě jednou ročně u příležitosti tohoto závodu.

Napříč Prahou - přes tři jezy

Volné splutí

Startuje se u Stadionu vodních sportů na Císařské louce, registrace účastníků proběhne od 9:30 do 11:15 v kempu Caravan Park. V 11:05 startuje první vlna volného splutí. Průjezd propustmi je povolen pouze lodím se startovními čísly nebo registračními nálepkami. Poplatek za volné splutí činí 30 Kč. Posádky neoznačených lodí se vystavují postihu Říčního oddílu Policie ČR. Posádky všech lodí jsou povinny řídit se pokyny pořadatelů, nesmějí zůstávat ani čekat v prostoru pod propustmi (především mezi Staroměstským jezem a Karlovým mostem) – komplikuje to záchranu.

Napříč Prahou - přes tři jezy

Předplatné časopisu Pádler za zvýhodněnou cenu!

Na akci se chystá i naše redakce. V prostoru cíle pod Hlávkovým mostem budete mít možnost získat ukázkové číslo našeho tištěného magazínu Pádler zdarma a zároveň si sjednat předplatné za zvýhodněnou cenu 199 Kč!

Závod

Kromě volného splutí je možné se také účastnit závodu buď na pramicích, turistických kánoích nebo sportovních lodí. Startovné do závodu činí 60 Kč a registrace je možná buď přes webový formulář nebo na místě. Ve startovném je zahrnuto občerstvení v cíli.

Napříč Prahou - přes tři jezy

Povinná výbava pro všechna plavidla: Loď opatřená záchytnými oky z pevného materiálu (kov/lano) umožňující snadné připojení karabiny v případě záchrany, vyvazovací lano průměru min. 8 mm a délky min. 5 m připevněné k přídi lodi, loď zajištěná proti potopení, vylévačka nebo houba. Dále certifikovaná plovací vesta, pevné boty,mimo to pro kánoe, kajaky a paddleboardy také helma (včetně lodí ve volném splutí). Helmy jsou doporučeny pro všechny účastníky.

Půjčovna na akci

Nemáte vlastní loď nebo vybavení? Na akci je možné si zapůjčit, kajaky Železný a Pyranha, rafty, nafukovačky, kanoe otevřené a zavřené, neopreny a další vodácký materiál. Rezervujte zde.

Více informací naleznete na stránkách pořadatele.


25.09.2017, Pořadatel akce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze