Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Pozvánka na volné splutí a ČPV Jihlava 2017

Pozvánka na volné splutí a ČPV Jihlava 2017

Vodácký oddíl KTL Brno srdečně zve na víkendové akce na řece Jihlavě pod přehradou Mohelno. V sobotu 24.6. se uskuteční volné splutí, v neděli Český pohár vodáků.Již o tomto víkendu budou mít vodáci možnost si splout řeku Jihlavu (mezi vodáky známou jako Jihlávku či Jihlavku). Možnost projet si řeku od Mohelenské hadcové stepi, údolím pod Biskoupským kopečkem a kolem zříceniny hradu Templštýn je pouze několikrát za rok.

Sobota: volné splutí

Voda je v sobotu 24.6. zajištěna od 8 do 12 hodin.Nebude se ale vyrážet těsně od hráze přehrady Mohelno, tak, jako v minulých letech. Dříve tam totiž doslova "najížděly" stovky aut. Nasedejte u mostu sil II/392; nasedání je (z důvodu úzké silnice pod hrází a soukromých pozemků) dovoleno POUZE U MOSTU SIL. II/392 mezi Mohelnem a Dukovany na levém břehu.

Splutí Jihlavy

Při volném splutí se vysedá buď v Hrubšicích nebo Ivančicích, popis splouvaného úseku naleznete v našich průvodcích.

Předplatné časopisu Pádler za zvýhodněnou cenu!

Na Jihlávku se chystá i naše redakce. V prostoru startu na mostě silnice II/392 mezi Mohelnem a Dukovany budete mít možnost získat ukázkové číslo našeho tištěného magazínu Pádler zdarma a zároveň si sjednat předplatné za zvýhodněnou cenu!

Splutí Jihlavy

Neděle: ČPV Jihlava

V neděli se pod pod mohelenskou přehradou uskuteční Český pohár vodáků, který sem byl přesunut místo původně plánovaného ČPV na Svratce. Start je přímo pod přehradou Mohelno, vpuštěni sem budou pouze závodníci. Registrace proběhne mezi 8 a 10 hodinou, v 9:15 byste neměli propásnout výklad trati a v 10:00 startuje první loď. Cíl je u mostu mezi Biskoupky a Hrubšicemi na ř. km 46,8. Trať je tedy dlouhá zhruba 12 km. Více naleznete v propozicích.

Splutí Jihlavy

Kdo v tomto kraji chce zůstat o chvíli déle, může navštívit přírodní rezervaci Mohelenská hadcová step, což je chráněné území rozkládající se nedaleko jaderné elektrárny Dukovany. Na území se vyskytuje hadec, neboli serpentin, který umožňuje výskyt trpasličím formám rostlin a v kombinaci s jižní orientací svahů způsobuje, že se tu špatně drží voda a teploty jsou v průměru až o 10°C vyšší než o kousek dál v Mohelně. Oblastí procházejí dvě naučné stezky. Pozor, mimo ně je vstup zakázán.


19.06.2017, Alena Hrubá


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ