Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno
HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Paddleboard Tambo Core 10‘5‘‘ ESD

Paddleboard Tambo Core 10‘5‘‘ ESD

Po prvních dvou víceméně zkušebních letech značka Tambo dospěla a je to na jejích produktech hodně znát. Pojďte se podívat na test nejpoužívanějšího plováku 10‘5‘‘.
Dodává: TAMBO

www.tambo-sup.com

Testoval: Tomáš Grošup


Údaje výrobce:

Materiál: dropstitch, dvouvrstvý ESD

Délka: 317 cm

Šířka: 82 cm

Výtlak: 233 l

Nosnost: 110 kg

Hmotnost: 9 kg

Infocena: 21 500 Kč


Tentokrát se mi k otestování pod nohy dostal nejuniverzálnější plovák z dílny „pražáků“ Honzy Rotta a Patrika Hrdiny model Tambo Core 10‘5‘‘ ESD.

Tambo Core 10‘5‘‘ ESD

Plovák je 317 cm dlouhý a 82 cm široký. Tedy dostatečně stabilní i pro začínající, ale zase ne moc široky, aby neztrácel na rychlosti. Důležitou veličinou je výška; ta je na solidních 12 cm a díky tomu je plovák stabilnější, než jeho levnější varianta ECO, ale zároveň dost tuhý. Mít při pádlování blíž do vody oceníte na divoké vodě i na běžných projížďkách, kde se díky tomu budete míň namáhat.

Tambo Core 10‘5‘‘ ESD v akci

Tuhost plováku je díky revoluční technologii ESD (dvojitá laminace) neuvěřitelná. Už při nafoukání na 1 bar se prakticky neprohýbá ani pod velmi statným jezdcem. Taky jeho hmotnost je nižší (lehce pod 9 kg) než u dvouvrstvých konstrukcí a v neposlední řadě se plovák pohodlněji balí. Když už jsme u toho balení, novinkou Tamba je v letošním roce povedený bag s kolečky, který je dimenzovaný až na dva plováky a dá se po stranách stáhnout na menší.

Jízdní vlastnosti „desetpětky“ jsou oproti loňskému tvaru lepší hlavně v ovladatelnosti a přejíždění vln. U Tamba totiž zapracovali na rockeru a správném těžišti. Model 2017 se mi zdá stejně obratný jako velikost 9‘7‘‘ z loňského roku, ale zároveň je o poznání rychlejší, právě díky větší délce.

Tambo Core 10‘5‘‘ ESD v peřejích

Vychytávky jako držák na pádlo, kick-tail pro lepší orientaci na palubě, oka na uchycení bagu v přední části a další výbava zůstávají nezměněna.

Plovák Tambo Core 10‘5‘‘ ESD můžu doporučit širokému spektru jezdců. Ať už vyznáváte jízdu na divoké vodě nebo se jen rádi projíždíte po zátokách jezer, budete určitě spokojeni.

Líbí se mi:

  • Nízká hmotnost
  • Tuhost

 

Mohlo být lepší:

  • neshledáno

15.09.2017, Tomáš Grošup


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů