HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Recenze: Ortlieb Duffle 40l, hodně vymakaná vodotěsná taška

Recenze: Ortlieb Duffle 40l, hodně vymakaná vodotěsná taška

Německý výrobce Ortlieb je vyhlášený svým propracovaným vodotěsným programem a proto jsem byl velice rád, že se mi do ruky na test konečně dostal také produkt této věhlasné značky. Konkrétně jsem měl k dispozici tašku Duffle o objemu 40 litrů a ve žluté barvě.
Dodává: AZUB bike

www.azub.cz

Testoval: Petr Snížek

 

Údaje výrobce:

Materiál: PS620C (Cordura+PVC), Cordura

Zip: TiZip

Hmotnost: 1193 g

Vodotěsnost: IP67

Barevné verze: bílá, světle modrá, černá, žlutá

Infocena: 3790 Kč


Duffle je, stejně jako další výrobky Ortlieb, vyroben z odolného materiálu, který se skrývá pod kosmickým označením PS620C. Tento materiál je tvořen Cordurou, která je na každé straně potažena vrstvou PVC. Když se to řekne takto, už je asi podoba materiálu jasnější, že?  Duffle, ale není tvořen výhradně tímto materiálem. Dno je zvnějšku tvořeno vrstvou nekryté Cordury a ze stejného materiálu jsou i panely okolo zipu, o kterých bude řeč dále. Obě tyto části jsou řešeny čistou Cordurou kvůli co možná nejvyšší odolnosti.

Dno je z vnější strany zesílené CordurouDno je z vnější strany zesílené Cordurou

Bok Dufflu ještě opatřen síťovanou kapsou na zip, do které lze uložit drobnosti, kterým nevadí, že se mohou namočit, zaprášit nebo utrpět jinačí újmu. Kapsa je dobře umístěna a i když jsem ji narval po okraj, nijak mi nevadila při nošení Dufflu v ruce nebo na zádech.

Boční síťovaná kapsaBoční síťovaná kapsa

Velmi se mi líbí systém uchycení ramenních popruhů doplněný o několik ok vyříznutých v cordurovém panelu. Tím je umožněno připevnit si k tašce další popruhy nebo cokoliv co zrovna potřebujeme někam zaháknout. Oka jsou pěkně velká a bytelná a pro jistotu ještě na vnitřní straně vyztužená druhou vrstvou materiálu. Ramenní popruhy jsou k tašce přichyceny pomocí velkých plastových žebříčkových spon, skrz které jsou provlečené široké popruhy s dostatečnou vůlí pro nastavení i na opravdu obří postavy. Konce plochých popruhů jsou zakončený očky, která usnadňují dotažení. Popruhy přes ramena jsou pevné a příjemně tuhé a Duffle se s nimi dobře nosí i plně naložený a tedy těžký. Co se mi velmi líbí je možnost udělat z ramenních popruhů i klasické „uši“ pro nošení dufflu v ruce. To je možné díky vybrání uprostřed. Toto řešením mnohem lepší než klasické uši do ruky, které při nošení na zádech většinou překážejí. Analogicky je tomu s rameními popruhy při nošení v ruce. Pokud chcete popisované popruhy sundat, snadno je vyvléknete z plastových spon. Spony bohužel z dufflu sundat nelze, ale chápu, že by to bylo na úkor pevnosti a odolnosti nosného systému. Dle mého názoru by to ale tašku posunulo mezi výrobky z říše snů.


Plastový háček je na každém konci hlavního zipu

Ramenní popruhy sepnuté k nošení v ruce

Bytelná plastová spona, která drží ramenní popruhy

 

Prohlédněte si všechny fotografie z testování...


Pojďme se také podívat dovnitř. Duffle je uzavřen vodotěsným zipem TiZip, který jde rozepnout od okraje k okraji, abyste mohli tašku široce rozevřít a snadno se dostali ke všem pokladům uvnitř. Takto řešené zapínání je mnohem spolehlivější, než rolování používané u většiny jiných podobných tašek. Konce zipu jsou opatřeny háčky, které po zaháknutí k připraveným drukům umístěným na bocích tašky sníží její objem. Tuto funkci doporučuji využít v případě, že Duffle zcela nenaplníte, tvar tašky bude mnohem dokonalejší pro nesení na zádech. Na jedné straně zipu je integrováno očko z ocelového lanka, aby šla taška zamknout třeba malým visacím zámkem. Drobnost, ale velmi praktická!

Zip je na konci uzamykatelný k očku z ocelového lankaZip je na konci uzamykatelný k očku z ocelového lanka

Uvnitř tašky najdeme dvě kapsy na zip, každá umístěná na jednom čelním panelu. Do těchto kapes lze uložit drobnosti, které nechceme stále hledat.

Uvnitř tašky jsou dvě kapsy na zip pro uložení menších věcíUvnitř tašky jsou dvě kapsy na zip pro uložení menších věcí

Duffle jsem vyzkoušel při několika svých cestách a jsem z něj nadšený. Vše je velmi jednoduché, ale skvěle to funguje. Orientace uvnitř tašky je naprosto bezproblémová a zatím to vypadá, že materiál vydrží skutečně hodně, přesně jak výrobce slibuje. Velikost 40 l není úplně největší, ale to lze vyřešit velmi snadno nákupem odpovídající litráže, na výběr je jich mnoho!

Líbí se mi:

  • ramenní popruhy
  • možnost uzamčení
  • bytelný materiál

Mohlo být lepší:

  • možnost odepnutí plastových spon

23.05.2018, Petr Snížek


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ