Pozvánka na 48. Východočeský vodácký maraton

Pozvánka na 48. Východočeský vodácký maraton

Objevte krásná vodácká místa řeky Orlice, nepoznaná zákoutí řeky Labe a divoký protiproud řeky Chrudimky. Opět s odpoledním dětským programem, velkým party stanem a hudbou.Jako již tradičně se první víkend v září, tedy konkrétně 2.9., sejdou vodáčtí nadšenci na startu v Týništi nad Orlicí, aby opět změřili své síly na každoročním závodu VVM. Východočeský vodácký maraton, jak se tato akce jmenuje, měří 60 km a prochází hned po třech řekách.

První Orlice – začíná na technicky náročném terénu a pokračuje klikatým úsekem po řece Labe. Závod je zakončen na řece Chrudimce, a to proti proudu řeky. Cíl závodu je stanoven na pardubické Vinici, kde má pořádající oddíl KVT své stanovisko. Tento závod není zdaleka určen jen pro nabušené borce, či zarputilé vodáky.

Novinkou posledních let jsou dva druhy závodu pro mládež či rodiny s dětmi a to tzv. Dětský maraton a Baby maraton. Dětský maraton je určen pro posádky, jejichž součet věku nepřesáhne 30 let. Baby maraton si můžou užít rodiče nebo prarodiče s dětmi. Trasa je pro ně vyměřena na 12 km a začíná v Lukovně.

Úplnou letošní novinkou bude Český pohár rychlostních lodí a veřejný závod Paddleboardu.

plakát

Jídlo a občerstvení je v cíli zajištěno, součástí je i soutěž "O nejlepší buchtu". Pro každého závodníka s výjimkou doprovodu v kategorii Baby maraton je připraveno krásné tričko.

Tato 48. vodácká akce není jen o soutěžení a síle, ale především také o společné lásce k vodě, přátelství a jedinečné atmosféře podpořená doprovodným programem, hlavně vyžitím pro rodiče a děti.

Pozvánka

Pokud se chcete zúčastnit a nemáte vybavení a nebo ho nechcete tahat s sebou, není problém, rádi Vám vše zapůjčíme, nemusíte se o nic starat. Jen je potřeba předem zamluvit co byste potřebovali.

Více informací naleznete na stránkách pořadatele a na facebooku.


15.08.2017, Pořadatel akce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů