Světový pohár ICF ve vodním slalomu v Londýně – Prskavec bere stříbro

V pátek 14. června na kanálu Lee Valley odstartoval Světový pohár ICF ve vodním slalomu, který trval až do neděle 16. června. V kvalifikacích se představila kompletní česká reprezentace a všichni naši reprezentanti postoupili.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Já si už upřímně už ani nepamatuji, kdy jsem postoupila z první jízdy. Takže mně to ani tak moc nepřekvapilo, když jsem ji musela jet. Ta první se mi vůbec nepovedla a dělala jsem tam kiksy odshora dolů. Měla jsem tady jenom čtyři tréninky, já jsem tady nikdy před tím nebyla a ta trať je hodně náročná jak fyzicky, tak technicky,“ popsala Hilgertová po opravě.

V kategorii C1 ženy si semifinále zabezpečila desátým místem Tereza Fišerová. Po druhé jízdě se do semifinále vešly i Kateřina Havlíčková a Eva Říhová.

V kvalifikaci kajakářů dojel na šestém místě Vavřinec Hradilek a Vít Přindiš se do semifinále dostal osmnáctou nejrychlejší jízdou.

Vavřinec Hradilek / F: Martin Hladík, kanoe.cz

Jiří Prskavec po chybě v první jízdě musel opravovat, ale nakonec zajel třetí nejrychlejší čas dne a suverénně postoupil.

Jirka Prskavec / F: Martin Hladík, kanoe.cz

Sobotní klání kajakářek se nejlépe povedlo Amálii Hilgertové. Jako jediná se probojovala do finále, kde obsadila osmé místo.

Amálie Hilgertová / F: Martin Hladík, kanoe.cz

Překvapivě mimo finálové brány zůstala čtvrtá nejrychlejší v kvalifikaci Kateřina Kudějová, kterou dva doteky posunuly až na 22. místo. O jednu příčku výš dopádlovala s jedním dotekem branky Veronika Vojtová.

Tomáš Rak a Lukáš Rohan / F: Martin Hladík, kanoe.cz

Neděle uzavřela Světový pohár v Londýně finálovými jízdami kajakářů a singlkanoistek.

Jediný kajakář ve finále, Jiří Prskavec, bral stříbro. Královskou jízdu předvedl na domácí trati Joseph Clarke, který byl o 0,86 vteřiny rychlejší.

Vavřinec Hradilek bojoval s tratí na konečném 18. místě. „První půlku se mi jelo dobře, docela mi to vycházelo. V druhé půlce jsem vytuhl, tak jsem se s tím spíš trápil, takže nic moc,“ řekl Hradilek. Vít Přindiš se po 50vteřinové penalizaci odsunul na 38. místo.

Tereza Fišerová naplnila očekávání a do finále se kvalifikovala jako pátá nejrychlejší. Ve finále si pak ale o místo pohoršila, i kvůli dvěma dotekům branek, a skončila na šestém místě. Vítězství putuje opět do Velké Británie díky Mallory Franklinové, Fišerová na ni ztratila 11,63 s.

Tereza Fišerová / F: Martin Hladík, kanoe.cz

Nejlepší desítka bohužel utekla Kateřině Havlíčkové na konečném 28. místě kvůli 50vteřinové penalizaci, i devatenáctileté Evě Říhové na 18. pozici.

Nebyla to úplně nejhorší jízda, ale bohužel tam byly nějaké chyby. Nebylo tam ale nic fatálního a v podstatě jsem spokojená. Osmnácté místo v takové konkurenci je vcelku pěkné,“ zhodnotila mladičká Eva Říhová.

Veronika Vojtová / F: Martin Hladík, kanoe.cz