HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Turistika


Zažijte nejen vodácké dobrodružství na ostrovech věčného jara

Zažijte nejen vodácké dobrodružství na ostrovech věčného jara

Azory. Portugalský klenot ležící 1500 km od Lisabonu v klidných vodách Atlantského oceánu v oblasti nazývané Makaronézie. Právem jsou označovány jako ostrovy věčného jara díky své bujné vegetaci a mírnému klimatu. Autenticitu drsné divočiny podtrhuje vulkanický ráz krajiny a zelené stráně vysokých kopců kolem vodních ploch.

Testování ponožek, Mikulášská atmosféra a soutěž v pojídání knedlíků

Testování ponožek, Mikulášská atmosféra a soutěž v pojídání knedlíků

Už léta jezdíme první prosincovou sobotu na vodu. Většinou na potok, ale letos je sucho, a tak padlo slovo o Vltavě z Vraňan do Mělníka. Já hlavně potřebuji otestovat ponožky. Testovat ponožky je problém. Chápu to – různé materiály na různé použití, různé reakce lidské pokožky na ony materiály, prostě děs. Ale nohy je potřeba mít v teple.

Poslední šance pro vodáky psavce!

Poslední šance pro vodáky psavce!

Psavci, povídkáři mezi námi mají poslední možnost vidět svou vodáckou povídku v knize, kterou po dobu deseti let každé dva roky vydávala literární soutěž Kenyho VOLEJ. Knížka, která vyjde na podzim 2019, bude pátá a poslední.

Rio Botičo po třicáté páté je za námi

Rio Botičo po třicáté páté je za námi

O minulém víkendu se uskutečnila jedna z mála vodáckých akcí letošního podzimu, splutí Botiče. Ačkoliv teklo méně vody, nebylo nouze o dramatické situace.

Pozvánka na Rio Botičo 2018

Pozvánka na Rio Botičo 2018

I přes dlouhé letní sucho Hostivařská přehrada otevře v neděli 21.10. klapku a vy budete mít možnost zkusit štěstí při průjezdu rourou, skočit si Marcelu či zaplavat si (nejen) s jablky pod Grébovkou. Rokytka je bohužel zrušena.

Kam kráčí plovací vesty?

Kam kráčí plovací vesty?

Plovací vesta by měla být základním vybavením každého zodpovědného vodáka, ať už jezdí turistickou nebo nejextrémnější divokou vodu. Plovací vesty ale v poslední době zažívají obrovskou revoluci, a tak jsme se rozhodli základní trendy v jejich vývoji trochu zmapovat a poukázat na to nejzajímavější, co je v současné době k dostání.

Kdo rozluští Případ pohřešovaného háčka?

Kdo rozluští Případ pohřešovaného háčka?

Pokud jste vášnivými čtenáři a vaším oblíbeným žánrem je detektivka, potom pozorně zbystřete! Na pultech je nově k dostání kniha Případ pohřešovaného háčka od autora Jana „Hafrana“ Frány. Kniha se skládá ze dvou detektivních novel. První se jmenuje Afričan a je trampská. Druhá je vodácká a dala název celé knize. Jak říká sám autor, jsou to detektivky nejen pro trampy a vodáky.

Na sibiřském Altaji...

Na sibiřském Altaji...

„S prázdnikom, s prázdnikom“ ozývaly se hlasy všude okolo. Před chvílí jsem vstal do chladného rána na břehu sibiřské řeky Čuja, abych se také zapojil do zdravení, protože pro občany Sovětského svazu byl právě sváteční den. Byl totiž 1. květen – Svátek práce, jak jej označoval kalendář. A „prázdnik“ je ruské pojmenování svátečního dne.

Berounka se synem – můj sportovně-morální počin roku

Berounka se synem – můj sportovně-morální počin roku

Jakožto věčný vodák amatér, s teprve nedávno zlomenou fobií z vody, vám chci popsat pocity z vodáckého zážitku s mým synem. Pár slov na úvod. Od mala miluji kameny, skály, hory a výšky. Od mala jsem ale také měl panický strach z vody. V patnácti letech jsem pochopil, že by nebylo špatné se umět pro všechny případy „neutopit“. A tak jsem s velkým sebezapřením překonal sám sebe a jakž takž jsem se naučil základním principům udržení se na vodní hladině. Tvrzení, že umím plavat, by bylo vskutku odvážné. Zpravidla to formuluji tak, že se snad zvládnu „neutopit“.

Low Water Expedition Sath-awa

Low Water Expedition Sath-awa

Říká se, že když se dva perou, třetí se směje. Což v podstatě znamená, že když teče Hamerák, je na všech ostatních řekách prázdno. To platilo v minulých desetiletích a platilo by to dál, kdyby na všech ostatních řekách, kde netekla voda, nebylo prázdno celé léto.


ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ