HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Turistika


Pozvánka na Rio Botičo 2018

Pozvánka na Rio Botičo 2018

I přes dlouhé letní sucho Hostivařská přehrada otevře v neděli 21.10. klapku a vy budete mít možnost zkusit štěstí při průjezdu rourou, skočit si Marcelu či zaplavat si (nejen) s jablky pod Grébovkou. Rokytka je bohužel zrušena.

Kam kráčí plovací vesty?

Kam kráčí plovací vesty?

Plovací vesta by měla být základním vybavením každého zodpovědného vodáka, ať už jezdí turistickou nebo nejextrémnější divokou vodu. Plovací vesty ale v poslední době zažívají obrovskou revoluci, a tak jsme se rozhodli základní trendy v jejich vývoji trochu zmapovat a poukázat na to nejzajímavější, co je v současné době k dostání.

Kdo rozluští Případ pohřešovaného háčka?

Kdo rozluští Případ pohřešovaného háčka?

Pokud jste vášnivými čtenáři a vaším oblíbeným žánrem je detektivka, potom pozorně zbystřete! Na pultech je nově k dostání kniha Případ pohřešovaného háčka od autora Jana „Hafrana“ Frány. Kniha se skládá ze dvou detektivních novel. První se jmenuje Afričan a je trampská. Druhá je vodácká a dala název celé knize. Jak říká sám autor, jsou to detektivky nejen pro trampy a vodáky.

Na sibiřském Altaji...

Na sibiřském Altaji...

„S prázdnikom, s prázdnikom“ ozývaly se hlasy všude okolo. Před chvílí jsem vstal do chladného rána na břehu sibiřské řeky Čuja, abych se také zapojil do zdravení, protože pro občany Sovětského svazu byl právě sváteční den. Byl totiž 1. květen – Svátek práce, jak jej označoval kalendář. A „prázdnik“ je ruské pojmenování svátečního dne.

Berounka se synem – můj sportovně-morální počin roku

Berounka se synem – můj sportovně-morální počin roku

Jakožto věčný vodák amatér, s teprve nedávno zlomenou fobií z vody, vám chci popsat pocity z vodáckého zážitku s mým synem. Pár slov na úvod. Od mala miluji kameny, skály, hory a výšky. Od mala jsem ale také měl panický strach z vody. V patnácti letech jsem pochopil, že by nebylo špatné se umět pro všechny případy „neutopit“. A tak jsem s velkým sebezapřením překonal sám sebe a jakž takž jsem se naučil základním principům udržení se na vodní hladině. Tvrzení, že umím plavat, by bylo vskutku odvážné. Zpravidla to formuluji tak, že se snad zvládnu „neutopit“.

Low Water Expedition Sath-awa

Low Water Expedition Sath-awa

Říká se, že když se dva perou, třetí se směje. Což v podstatě znamená, že když teče Hamerák, je na všech ostatních řekách prázdno. To platilo v minulých desetiletích a platilo by to dál, kdyby na všech ostatních řekách, kde netekla voda, nebylo prázdno celé léto.

Splutí rakouské říčky Kamp z Wegscheidu am Kamp do Rosenburgu

Splutí rakouské říčky Kamp z Wegscheidu am Kamp do Rosenburgu

Kamp jsem jel mnohokrát, ale tentokrát jsem se na tuto část vydal se skutečně zajímavou skupinkou. Skupinku tvořilo 10 Taiwanců, kteří přijeli do Česka na soustředění před Mistrovstvím světa v rychlostní kanoistice v Minsku v Bělorusku. Jak jsem se dozvěděl, tak mají zkušenosti i se slalomem a nebylo nutno se obávat, že to bude nemobilní jednotka.

Vodácká reportáž psaná na Dunajci

Vodácká reportáž psaná na Dunajci

Vodácký oddíl Čochtani z Týnce nad Sázavou vyrazili na týdenní dovolenou za poznáním turistických řek v Polsku. Sjeli horní úsek Dunajce, Bialku nebo Černý Dunajec. Za špatného počasí navštívili místní lázně a samozřejmě pak místní hospůdky s tradiční kuchyní.

Petr „Gándhí“ Novotný - nejraději mám vodácké putování spojené s tábořením

Petr „Gándhí“ Novotný - nejraději mám vodácké putování spojené s tábořením

Vášnivý cestoval a vodák, který nepohrdne žádným plavidlem, na kterém se může dostat do divoké přírody za dobrodružstvím. Zároveň také cestovatel, rybář a v neposlední řadě ředitel cestovní kanceláře Adventura. To vše je Petr Novotný zvaný Gándhí, kterého jsme dnes vyzpovídali v krátkém rozhovoru.

Isel a Soča na konci léta

Isel a Soča na konci léta

Po pár naťuknutích a rozvahách nad dalším výletem za vodou, kdy u nás byly vodní stavy už hodně tristní, padlo na zapíjení kamarádova prcka rozhodnutí, že opravdu vyrazíme. Datum jsme stanovili na víkend 12.-13.9. s tím, že k němu přilepíme ještě 2 dny.


ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ