HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

LETNÍ SOUTĚŽ: Vyhrajte originální plastovou kánoi Lochneska - UKONČENO

LETNÍ SOUTĚŽ: Vyhrajte originální plastovou kánoi Lochneska - UKONČENO

Léto je tu a s ním i vodácké výpravy, které jsou v Česku tolik populární. Co si letos místo půjčování lodě v půjčovně zkusit vyhrát svoji vlastní? Je to možné, právě totiž hrajeme o plastovou kanoi Lochneska.Seznamte se s Lochneskou

Lochneska je kánoe, která od ostatních kánoí liší na první pohled a poznají to i vodáčtí laici. Špice lodi je tvarována tak, aby připomínala tvář Lochnesky – známé potvory z bájí a legend. Tvarování špice však nemá za úkol jenom zaujmout okolní vodáky a být hezčí než okolní lodě, význam je i praktický.


Lochneska, detail špice

Lochneska při závodě Samba maraton

Kánoe Lochneska na jarní vodě

 

Prohlédněte si všechny fotografie kánoe Lochneska...


Horní čelist Lochnesky a její obočí je tvořeno plochami, kde při sjíždění jezu brání potápění špice. Tyto části jsou totiž tvořeny plochami s hladkým povrchem, které se opřou o vodu a díky správnému sklonu mají tendenci vytlačovat špici směrem k hladině. Efekt je o to silnější, o co je větší rychlost lodi. Jednoduše řečeno to znamená, že na Lochnesce sjedete bez nabrání vody mnohem více, než na běžných kanoích. V peřejích pak obočí a čelist fungují jako účinné vlnolamy. Pokud tedy rádi přenášíte jezy a rádi vyléváte vodu z lodi pod každou peřejkou, nemusíte soutěžit. Lochneska těmto koníčkům nevyhoví. Zajímavým prvkem v lodi je také plynová vzpěra, která je novinkou.

Další podrobnosti a technické parametry Lochnesky můžete najít na webu www.plastovky.cz, včetně deseti důvodů, proč musíte tuhle kánoi mít.

Výrobcem kánoe je firma NOE Pardubice, která vyrábí i další plastové produkty a provozuje také vodácký obchůdek. Podrobně opět na www.plastovky.cz.

Kánoe Lochneska a plynová vzpěra

 

Kánoe Lochneska na Ohři

Soutěž byla ukončena

Výhercem se stává soutěžící s emailovou adresou debye@se***m.cz. Gratulujeme a info o výhře zasíláme emailem.


23.07.2017, Petr Snížek


Diskuse


Hynek
Hynek

Jééé, a já jí chtěl. Nu což, příště.

03. 08. 2017, 10:36:48

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze